Měli jste problém se zdravotní pojišťovnou?

Od: Datum: 02.01.14 00:17 odpovědí: 2 změna: 02.01.14 12:19

Zdravím,

nedávno 31.12. jsem dostala dopis od OZP a v něm bylo psáno, že mám doplnit, co jsem byla od května do října. Jestli OSVČ nebo OBZP, plátcem stát atd. Vím jistě, že jsem tu změnu nahlašovala, čekala jsem tam frontu a těsně předtím mě málem přejelo auto, i tu paní si pamatuju. Doklad o tom, že jsem tam byla to hlásit, mi nedali. Stalo se vám to někdy? Příště si nechám potvrdit, že jsem tam byla nahlásit změnu. Klidně si to napíšu ručně, protože jak teď dokážu, že jsem tam byla? Vloni mi zas řekli, že jsem něco nezaplatila, přitom zaplatila. Doklad jsem měla. Vadí mi, že ze mě dělají nepořádného člověka, co neplní své povinnosti, přitom v tom mají bordel oni. Když ten dopis se změnou nepošlu zpátky, budu platit pokutu. Zaměstnanci tam sedí za přepážkou, mají za svou práci slušně zaplaceno, tak proč nedělají, co mají? Mě by za špatně odvedenou práci vyhodili. A beru míň peněz. Jsem u této pojišťovny víc než 10 let a problémy jsou až poslední 2 roky. Předtím žádné.

Co si o tom myslíte? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.01.14 12:01

Také jsem u OZP a žádné problémy jsem zatím nikdy neměl. Vlastně jednou když jsem hlásil změnu trvalého bydliště popletli číslo popisné v adrese. Ale tak si říkám, že i tam jsou jen lidi a takových to změn dělají stovky deně. Ano je to jejich práce a jsou za ni placeni, ale kdo neudělá chybu. Pokud se jedná pouze o doplnění údajů, které jste tam sice již jednou dlal a bez nějaké sankce tak bych to asi neřešil a ty údaje jim zaslal znovu. Pokud chcete mít jistotu, tak vše posílejte na OZP poštou a doporučeně. Pokud to dáte jen na přepážku a paní to strčí do špatného šuplíku nebo na to zapomene, tak nic pak nedokážete.

doplněno 02.01.14 12:24:

Tak jak říkám komunikujte s nimi výhradně písemně. Dotazy přes e-formulář na jejich webu a změny taktéž popř. si stáhněte papírové formuláře a zašlete doporučeně. Ono pokud vám pani na přepážce něco sdělí a vy se podle toho pak řídítě a skutečnost je pak jiná, těžko dokážete, že vám to skutečně řekla. A pojišťovnu jde tuším 1x za rok změnit, tak pokud vás nikdo nenutí (lékař) být u OZP tak zkuste jít jinam pokud tam máte opakované problémy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 02.01.14 12:19

Zdravím, ta paní si tu změnu tehdy psala do počítače. Tak to musel někdo smazat. To už je druhý rok, co mám s nimi nějaký problém. Navíc na každé pobočce mluví jinak, když se na něco zeptám a to není druhý rok, ale několik roků.

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.