Jak mám postupovat?

Od: Datum: 01.01.14 21:42 odpovědí: 2 změna: 02.01.14 09:10

chtěla bych poradit jak mám postupovat,jsem 2 na PN,ale nepobírám nemocenskou,čekám na ortel komise o důchodu,když to nevyjde nevím co budu dělat,manžel je podnikatel ve stavebnictví,dcera ještě studuje,kam se mám obrátit ,na socialku nebo na co bych měla nárok .děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: yfca®
Datum: 02.01.14 08:36

Nevím, jak velké jsou příjmy vašeho manžela - čistě teoreticky byste mohla požádat o sociální dávky (příspěvek na živobytí, příspěvek na bydlení). Kritéria jsou ale velmi přísná, nejspíš nebudete mít na tyto dávky nárok. Lze také požádat o zálohu na inv. důchod - ČSSZ může (ale nemusí) vyhovět, v případě, že by vám důchod nebyl přiznán, musela byste vyplacenou zálohu vrátit.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.01.14 09:10

Když Vám důchod nevyjde, budete si muset začít shánět práci. Třeba se na mě budete zlobit,ale je to skutečně tak.

Výhodu máte v tom, že je Váš pán podnikatel, daleko horší by bylo, kdyby i on byl na pracáku a příjmy žádné. Tahle Vás dočasně zajistí a uvidíte, že časem se nějaká práce pro Vás najde. I když uznávám že to dneska není snadné.

Ale jiná cesta asi není. Jaga.

doplněno 02.01.14 09:40:

Co je to 2 na PN? 2 dny, 2 týdny, 2 měsíce, 2 roky? Tomu nerozumím.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.