Vypadla mi plomba, je to akutní?

Od: Datum: 01.01.14 19:17 odpovědí: 10 změna: 02.01.14 17:42

Dneska mi vypadla plomba z předního zubu, k zubaři jsem už objednaný na 9.1, počká to nebo tam mám zajet dříve?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.01.14 19:21

Myslím že těch pár dní to počká.

Samozřejmě to neodkládejte déle, mohl byste si do zubu zanést zánět.

Otevřený zub je vždy náchylný

S pozdravem

Hans S.

Ohodnoceno: 0x

Od: kami95
Datum: 01.01.14 19:29

Tak podle toho, jestli to cítíte když koušete nebo ne..pokud ne počká to..pokud to cítíte tak si myslím, že je zub více otevřený a náchylný k infekci nebo k něčemu..

Od: jm*
Datum: 01.01.14 19:51

Já bych zubaři zavolal,do zubu se může dostat ifekce, třeba do zubních kanálků.Jako provizorní plomba lze použít žvýkačku bez cukru, nebo kulička vatičky (toto mi říkal stomatolog)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.01.14 20:00
Také se mi to stalo, 2 dny jsem to vydržel a pak už mi to bylo nepříjemné. Příjemné překvapení bylo, že zubař to se vší samozřejmostí vzal jako akutní a dal mi tam provizorku... drží už rok :-D

Datum: 01.01.14 21:06

Plomba z předního zubu by rozhodně sama od sebe vypadnout neměla - fotokompozit je přilepený na zubní sklovinu. Takže buď se tam vytvořil sekundární kaz, nebo je zubař lempl. Případně obojí. Vzhledem k ceně takové plomby a možným problémům při špatném provedení opravy bych zauvažoval o změně zubaře.

Datum: 01.01.14 21:28

Jste už objednaný za týden, to v pohodě vydržíte. Oni ti zubaři mají docela fofr, tak bych na ně bral také trochu ohled.

Datum: 01.01.14 22:21

Někde jsem četl radu, ucpat díru provizorně žvýkačkou.

Změnu zubaře bych silně zvažoval, taky byste volného zubaře nemusel najít.

Od: rv
Datum: 01.01.14 23:23

Je to akutní stejně, jako když si zlomíte berlu.

Datum: 02.01.14 08:46

Být vámi, pak se přeobjednám na co nejbližší termín. Stejně k zubaři půjdete, tak neváhejte a jděte co nejdříve.

Od: hogreta*
Datum: 02.01.14 17:42

Bolí to -> je to akutní

Nebolí to -> není to akutní

Kdyby to začlo bolet, nevyčkávala bych. Ale pokud to nebolí, tak to beru tak, že tam asi žádný zánět nebo tak není, takže to počká.

:)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.