Kolik má přispívat dítě rodičům na domácnost

Od: Datum: 01.01.14 14:25 odpovědí: 12 změna: 01.01.14 19:13

Chtěla bych se zeptat pokud si 20letý syn našel práci a našel si přítelkyni,která také chodí do práce,kolik si říci na přispívání do domácnosti,stravují se a vaří si sami u nás, dejte mi prosím typ a váš názor...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.01.14 14:32

Být na Vašem místě,řekl bych si od každého 1.500-2.000kč (energie a nájem). A být na Vašem místě a ve své fin.situaci,dával bych tuto částku bokem a až by se osamostatnili,dal bych jin naspořené peníze do začátku ;)

Ohodnoceno: 3x

Datum: 01.01.14 14:32

Poměrnou část nákladů na byt (dům) + aspoň 5000 na jídlo, pokud si nenakupují sami.

Ohodnoceno: 0x

Od: kami95
Datum: 01.01.14 14:42

Tolik na jídlo? Je nás doma víc ale tolik teda neprojíme..to je moc..

Datum: 01.01.14 14:44

2500 na jídlo na měsíc na jednu osobu mi rozhodně nepřijde přehnané. Ale je pravda, že každý má jiný životní standard a sám tazatel si musí spočítat, kolik ho to stojí.

Ohodnoceno: 2x

Od: kami95
Datum: 01.01.14 14:41

Rozpočítejte to tak, aby každý člen z rodiny, i jakože vy s manželem platil stejnou část..a tu svoji si syn zaplatí, a tu od jeho přítelkyně zase ona..Tak to máme doma my..

Od: vlasatec*
Datum: 01.01.14 15:19
Já platím 6000 a mám komplet mama hotel i s jídlem do práce. Je nás v domacnosti pět. Jak se začíná vše zdražovat tak mi to přijde málo...

Datum: 01.01.14 15:30
Ja platil za pokoj jidlo elektro net atd... Celkem 4tisice. Nekdy jsem daval i 5tisic. Neresil jsem nic, jidlo bylo, elektro, teplo, vyprane i vyzehlene. Tak proc ne

Od: ruze®
Datum: 01.01.14 15:56

Nevíme kolik platíte za byt a služby a kolik lidí ho obývá,to připište a rady budou myslím přesnější,ale pokuď si sami nakupují vše a vaří za své,tak bych to viděla od obou tak na 5000,---6000,-ale jak říkám,berme v potaz nájem a služby.

Datum: 01.01.14 16:03

dobrý den, jestli jde jen o bydlení a stravují se sami, tak bych všechny náklady (nájem, vodu, el., topení) rozdělila na tolik dílů, kolik vás tam žije - oni by měli platit dva díly a zaokrouhlit spíš nahoru...

Od: vis*
Datum: 01.01.14 18:51

Od konce: Pokud u vás oba žijí a stravují se ze společných rodinných nákupů, 6000 Kč. Pokud si jídlo kupují sami, 4000 Kč. Samotný syn ujídající z rodinného krajíce 3000, samotný syn s vlastním jídlem 2000 Kč. Na druhou stranu - však vybrané peníze nutně utratit nemusíte. Pokud v pohodě vyjdete i bez příspěvků potomstva, můžete jim peníze ukládat stranou, samozřejmě aniž by o tom věděli. Ať se pěkně naučí hospodařit a uvědomí si, že nic není gratis. Jednoho dne jim pak můžete uspořené groše dát, popř. odkázat - v obou případech jako když najdou. Vše záleží na Vás.

Datum: 01.01.14 19:00

Spočítejte, kolik všichni projíte za měsíc (rodinné nákupy apod.), vydělte počtem členů v domácnosti. Já našim přispívám 2000,- na jídlo, 2500,- na benzín (z 90% jezdím já).

Nicméně... také chodím do práce, plat nic moc, drtivou většinu víkendů trávím u přítele. Jeho rodiče po mně nikdy nechtěli za bydení nebo stravu ani korunu, ačkoli jsem jim nabízela. Revanšuji se tedy jinak - úklidem, vařením, prostě vypomáháním, kde se dá. Upřímně nevím, kolik bych mohla uvolnit, kdyby po mně nějaké ty peníze chtěli, už takhle mi moc nezbývá.

Datum: 01.01.14 19:13

Píšete že se stravují sami,takže bych jen řešil energie,vodu,stočné máte-li.Jak psal první rádce,pokud to vaše finanční situace dovolí,dávejte bokem a až do toho praští můžete jim to věnovat do začátku.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.