Vážně to musím skončit? Písemně nebo osobně?

Od: Datum: 30.12.13 20:29 odpovědí: 14 změna: 01.01.14 18:14

Je to chlap, kterého jsem hledala celý svůj život (25). Mám za sebou jeden 5 letý vztah, pak dlouhé období nedůvěry v muže, a hledání sama sebe. Nevěřím si o nic víc, ale on ke mně přistupoval tak, jak jsem potřebovala a měl trpělivost. Jsme spolu rok, jedinej chlap za můj život, kterého bych nedokázala podvést a ne že by o příležitosti nebyla nouze, ale i podlomena alkoholem jsem odolala všem a všemu - jen ta myšlenka se mi hnusí. Jedinej chlap s kterým si dokážu představit mít děti, ač jsem děti nikdy nechtěla. Dokonce po nich s ním toužím, já odpůrce dětí ... ALE! Potřebuji ho víc, vídáme se 1-2x týdně, přespáváme u sebe, takže vždy přes noc, většinou obden ob dva dny napíše, ale to mi prostě nestačí. Snažila jsem se mu to říct, ale vždy se to změní pouze pár dní. Říkal, že je složitej, že mi nechce trápit, ať mám trpělivost, že se to snaží změnit.

Za celý rok našeho vztahu neměl dovolenou. Maximálně den volna jednou za deset dní, já tedy dovolenou taky neměla, věční workoholici, ale vyšetřím si aspoň dva volné dny v týdnu, sice ne víkendy, ale dva jednotlivé dny. Jenže jak nemá volno je unavený a nevídáme se, tak jak bych chtěla. Trávení našeho volného času - postel, filmy, kino, večeře, club, kavárna. Ničí mi to, nikdy jsme nebyli se projít v parku, na bruslích, prostě cokoliv, plánovali jsme to, ale nikdy to nevyšlo. V březnu spolu máme jet na dovolenou, ale ani s tím moc nepočítám.

Poslední tečkou byl náš Štědrý den, já prvně bez mé rodiny. Bylo to krásné, byli jsme u něj, udělala jsem večeři, napekla, dali jsme si dárečky. Pak nečekaně přišli jeho kamarádi, popřát mu hezký svátky, pozvali jsme je a zůstali chvilku na skleničku, přítel se ujišťoval, jestli mi to nevadí, že prej chtěl být se mnou sám. Večer v posteli mi ještě řekl, že si nebyl jistej, jestli ho mám ráda, ale že teď už je. 25. prosince, když jsem jela do práce jsem si říkala, že se konečně něco změnilo, cítila jsem to. Ale nezměnilo se nic. Ozval se v sobotu, vyměnili jsme si tři SMS a od té doby ticho po pěšině, už to bude týden, co jsme se neviděli. A došlo mi, že takhle dál nemůžu, miluju ho tak, až to bolí být bez něj, ale nemohu neustále doufat...

Jen zvažuji jestli má smysl se ponižovat osobně, mám strach, že budu plakat, vím, že není moc hrdinské poslat dopis, ale osobně to asi nezvládnu. Dám do obálky náramek z bílýho zlata, co mi dal, nechci ho u sebe, nechci aby mi ho připomínal a pošlu mu to s tím, že už jsem takhle dál nemohla. Ničí mi to! Nebo je to poslední věc, co mám udělat, postavit se čelem a odnést mu to osobně? Za každý názor a postřeh, budu vděčná!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.12.13 20:37

Zdravím, samozřejmě se k problému postavte čelem a řešte ho. Poslat dopis nebo sms, jak je to teď v módě, je opravdu hodně ubohé, aspoň tak to vidím já (osobně jsem zažila). Konfrontace tváří v tváří vám oběma může pomoci, protože to vypadá, že Vás má rád, a pokud o Vás nechce přijít, bude muset udělat nějaké ústupky, jako dělá každý, kdo má vztah. Tady mi vyjdeš vstříct ty a já to udělám zase příště.

Narovinu mu řekněte, že takhle dál nemůžete a pokud nenastane výrazná změna, rozchod je nevyhnutelný. Třeba se vzpamatuje. To není ponižování, ale dospělé řešení problému.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.12.13 20:43

"vyměnili jsme si tři SMS a od té doby ticho po pěšině" Tak mu napište nebo zavolejte Vy. Měla jsem podobný problém. Tak můj osobní názor je, že buď to budete tolerovat,nebo se rozejdete. I když rok neni tak dlouhá doba. Možná bych ještě pár měsíců počkala a pokud se nic nezmění tak bych od něj odešla. Já jsem čekala 3 roky a nezměnilo se nic. Myslím ale,že vidět se 2x týdně,neni zase tak málo. Také jste ještě dost mladá a máte času dost.

Datum: 30.12.13 21:37

když se takhle ujišťuje, že Vám to nevadí, tak je očividné, že mu na Vás záleží, že Vás opravdu miluje.

Je vidět, že Vám na tom také záleží, proto doporučuji uvažovat v mužském myšlení. Muže nenapadne, že Vám toto třeba nestačí. Není sám od sebe tak všímavý. Proto nečekejte, až si něčeho všimne, a když si nevšimne, nerozcházejte se hned!

Tuto situaci řešte naprosto v klidu, jako by se nic nestalo. Řekněte mu, že Vám na něm moc záleží, ale že byste opravdu uvítala, kdybyste se mohli stýkat častěji. Neříkejte, co dělá špatně, ale co byste ráda. A neříkejte to, jako by blo před bouří. Bouře by měla nastat až tehdy, když by on začal odmítat nebo se bránit. Ale mějte stále na paměti, že bouří se nic nevyřeší :)

Ohodnoceno: 1x

Od: amorek
Datum: 30.12.13 21:44

Jenže jak jsem psala, říkala jsem mu to už a nejednou. Bavíme se o tom často, poslední rozhovor "chtěla bys mi vidět každý den?" "ano!" výsledek, zítra to bude týden, co jsme se neviděli, žádnej dotaz, jaké máš plány na Silvestra, co budeme dělat, chci být s klukama, nic...ani zmíňka...paranoidně si už říkám, že se nechtěl vidět tenhle týden, aby nedošla řeč na Silvestra. Vím, že on má 1.1 volno a také ví, že já pracuju. Nemohu mu to říkat každý měsíc. Ani nemám na zítra plány, jo jsem zvaná na pár akcí, ale furt čekám že se ozve, ale nic, ticho. Mobil nezvoní a já ho nechci tlačit, abych mu volala a ptala se co zítra. A i když budu někde jinde budu furt myslet na to, co dělá on. Když o něm nevím, nevidíme se tak dlouho jako tenhle týden, nemyslím na nic jiného. Nemůžu tak sadomasochistit sama sebe. Stále čekat, kdy bude možnost se vidět, kdy si náhodou udělá čas. Za týden mám narozeniny, bez něj to bude strašné, ale snad ta bolest začne odcházet a nebudu v ní setrvávat dál, jako teď, když jsem "V NADĚJI"!

Datum: 30.12.13 21:56

Přesně se v tom vidím a dokážu si představit,jak se cítíte. Moje odpověď,jak jsem již psala.

Datum: 30.12.13 22:10

Mnoho muzu nema potrebu komunikovat a spise se k tomu nuti, tak to proste je. To, ze nenapise ani nezavola po cely tyden vubec neznamena, ze vas nema rad a nemysli na vas. Ja to mam podobne. Parkat do roka me chytne takove asocialni obdobi, kdy odmitam s kymkoli komunikovat, pokud to neni pracovni hovor, nebo neco duleziteho a vecneho. Ani ve zbytku roku nejsem zrovna nejkomunikativnejsi. Vztah, kdy bych se s partnerkou videl 3x v tydnu mi pripada docela idealni.

Pravdepodobne neexistuje zpusob, jak trvale zmenit jeho pristup. Pokud nejste ochotna se s tim smirit, pak nezbyva nez se rozejit. Spousta lidi rika, ze dopis je srabarna, ale ja myslim, ze to usetri spoustu problemu a bolesti vam obema.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 30.12.13 22:52

Zásadní věc, která by na tomhle všem vadila mně, je ta komunikace.

A co se dohodnout na každém "rande" na konkrétním termínu, kdy si po poslední schůzce napíšete nebo zavoláte nebo se sejdete - a konkrétně kdo z vás dvou to bude. Proč jedna z těch třech sms nebyla na téma Silvestr? Jste přece dospělí. "Co na Silvestra, budeme spolu, nebudeme spolu?" "Zatím nevím, zavolám ti v pondělí."

Nechtěla bych každý den, viset očima na telefonu, jestli náhodou nezavolá, že si na mě milostivě udělal čas a tak já samou radostí ruším sraz s kamarádkama, abych se mu mohla věnovat, než mu zavolá kamarád a on si to najednou rozmyslí.

Pokud chce mít vztah s tebou, měl by se přestat chovat jako "single". Kamarádi jsou o.k. Byli tu před tebou, nemusí se s nimi přestat stýkat. Pokud mu to nevyčítáš, neměl by se obávat říct ti, když chce být zrovna s nimi.

Pokud se na ničem nedohodnete, budeš se jen trápit. Ten rozchod formou dopisu, je ale podle mě hloupost. Měl by mít možnost, se k tomu "online" sám vyjádřit.

Datum: 30.12.13 23:07
Píšete co očekáváte, ale ne co očekává Váš partner. Píšete o nejistotě, která Vás zraňuje a o tom, že jste se dozvěděla na Štědrý den, že Váš partner trpí stejnou nejistotou. Píšete, že ho chcete víc pro sebe, ale sama trávíte většinu času v práci... Nechci Vám ublížit, jen Vám chci říci, že podle mě prožíváte vztah plný zrcadlení "nejvíce mi vadí na partnerovi to, co dělám já sama - očekávám to, co nejsem ochotna nabídnout..."
Pokud je to člověk, který Vám za to stojí, pak začnete u sebe... SMS nepíšou jen stíhačky a třeba mu vadí právě to, že pokud nenapíše on, tak vy se neozvete... Kolik energie věnujete práci a kolik konkrétnímu plánování společně strávených chvil? Třeba to Vaše "čekám opodál" bere jako nezájem... Je to také hodně o komunikaci... Omlouvám se, jestli Vás má slova ranila, vážně se snažím pomoci. Přeji Vám oběma plno vzájemného pochopení a spoustu společných pohodových chvil...

Od: grtrt
Datum: 30.12.13 23:09

Myslím, že by jste udělala chybu kdyby jste posílala cokoliv poštou jak symbol Vaše ukončeni...Myslím, že by jste se hodně trápila, hned jak by jste ten dopis odeslala a chtěla to vrátit zpět...Rozhodně by jste měla najít odvahu a měla řešit toto z oči do očí...

Ve vztahu vždycky někdo miluje víc...takže cítíte větší potřebu se spolu vídat..apod.. Váš přítel potřebuje čas... řekněme dozrát k nějakému rozhodnutí...neptejte se jak dlouho... Myslím, že jste našla optimálního muže...byla by škoda , kdyby jste si sama vše pokazila...Pokud Vás nepodvádí a cítíte, že Vás má rád, vydržte..

Každý má svou povahu...

Datum: 31.12.13 15:37

Ty brdo! Stihacka! Mezi nama, po rocnim chozeni bych to co pisete neustala - myslim stihaciho chlapa. Nemate i drobet psychicke problemy? Zarlivost atd? Kdyz chcete neci jineho, proc to pisete nam? Proc neresite z oci do oci s nim? Musite ovsem pochopit, ze nejen vy muzete tapat ve vztahu. Dovolena? A? Vzdyt probuh vy chcete chlapa podle svych pravidel nejlepe okamzite (zaroven nejste ochotna do vztahu investovat vic, nez rok) Po takovem zjisteni bych ja brala kramle

Od: amorek
Datum: 31.12.13 21:57

Tak jo, všem děkuji za názory. Neozval se a já také ne. Užijte si Silvestra, já strčím své připravené šaty do skříně a jdu spát. Snad se probudím v lepším roce.

Od: ruze®
Datum: 01.01.14 10:59

Možná to bude tvrdé,ale jeho chování nevypovídá o velké lásce k vám,spíše to vypadá,že jste jen jeho ,,bokovka,, a vy zase podle mně na něj moc tlačíte.A ještě jedna otázka--není náhodou ženatej?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.01.14 17:26

Zcela souhlasím.*palec*

Datum: 01.01.14 18:14

ahoj Amorek, mně se zdá, že je tvá láska jednostrannou záležitostí - měla jsem podobný vztah, vznášela jsem se na obláčku zamilování, myslela si, že je to muž mého života... ale on to vnímal jinak, měl mě rád, ale stačilo mu vidět se 3x týdně... já přitom čekala každý den na zprávu, projev zájmu... nakonec jsme se rozešli, protože pro mě bylo neustálé čekání příliš bolestivé a ponižující - on vůbec nic z toho nepochopil, byl se mnou rád a nechápal, co chci víc...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.