Jak zjistí policie totožnost?

Od: Datum: 30.12.13 13:16 odpovědí: 3 změna: 30.12.13 13:59

Pokud nemá člověk u sebe žádné doklady, ani mobil a nic jiného, co by ulehčilo policii identifikaci, je osoba předvedena. Tam mají max. 24hodin, aby předvedeného ztotožnili. Jak to ale udělají, když jim člověk neřekne ani slovo? Jediné, co by snad šlo, je vyfotit a projet srovnávačem v databázi. Nebo mají ještě nějakou jinou taktiku (kromě násilí teda)?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: cobrak*
Datum: 30.12.13 13:43

Většinou ho prostě skřípnou a pak mluví...Ale máte pravdu, samotného by mě ta zajímalo...Podle mě ho vždycky seberou ve chvíli, kdy s někým je, tak si je pak najdou zpětně a ptají se jich. Nebo, když někde něco provede, tak sledují jeho cestu na kamerovým systému až dojdou třeba k němu domů...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 30.12.13 13:51

Oprávnění mají v zák. o P ČR, jinak to závisí na tom, jak jsou fikaní a využijí dalších možností ze zákonů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.13 13:59
avatar

Také by mě to zajímalo, Nyní ta vyžilá bezdomovkyně na ulici v Brně. Zpočátku si mysleli, že je to Italka, nyní, že Francouzka. Ona sama neřekne nic, jenom snad, že se jmenuje Ilona, pak zase Alexandra. Mluví zmateně několika jazyky, doklady nemá žádné a je asi kapánek zralá na Chocholouška. Tvrdí, že v žádném případě nemůže být v Brně.

Docela by mě zajímalo, jak se její totožnosti doberou a jak se, chudák do toho Brna vlastně dostala. Jestli ji nepřinesl Klaus /myslím tím Santu/. Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.