Placení zdravotního pojištění úřadem

Od: Datum: 28.12.13 19:27 odpovědí: 24 změna: 30.12.13 20:01

Zdravím. Chci se zeptat, jak dlouho mi bude pracák platit pojištění, alespoň zdravontní, když jsem nikdy nebyla zaměstnaná? Četla jsem, že půl roku, a pak se to přesouvá do nějakého řízení a tam rozhodnou, zdali vám to budou platit dál nebo ne.. Nevíte někdo, jak to přesně je?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.12.13 21:16

Za uchazeče o zaměstnání nehradí zdravotní pojištění Úúřad práce, hradí je stát . Zdravotní pojištění za Vás stát bude hradit, dokud budete uchazečem o zaměstnání.

Tzn., že dokud nenajdete zaměstnání, nebo dokud Vás ÚP nevyřadí z evidence např. pro porušení povinností uchazeče, bude za Vás stát pojištění hradit.

--- Dejte sem odkaz, kde jste nepravdivou informaci četla.

--- Práva a povinnosti uchazečů o zaměstnání

Ohodnoceno: 1x

Od: kami95
Datum: 28.12.13 21:46

Ale oni mě z evidence mažou po můl roce, a pak se mohu zase přihlásit až po půl roce, ne? Kamarádku po půl roce vyřadili a mohla se přihlásit znovu až zase po půl roce..

Datum: 28.12.13 22:14

Nikdo Vás po půl roce z evidence navyřadí, jestli-že budete dodržovat povinnosti uchazeče o zaměstnání. Vaše kamarádka je zřejmě porušila, proto byla sankčně asi vyřazena. A to se pak může zpět do evidence přihlásit skutečně až po půl roce. A za ten čas si musí hradit zdravotní pojištění, které je povinné, sama. Pokud budete dodržovat to co máte a budete prokazovat součinnost s ÚP, pak v evidenci ÚP zůstanete po neomezenou dobu. A bude za Vás hrazeno zdravotní pojištění.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 28.12.13 21:52

Odkaz už nevím, hledala jsem to dříve..a naši taky říkali, že po půl roce mě z evidence ÚP taky vyřadí..

Od: pt®
Datum: 28.12.13 23:15

V evidenci UP, můžete být vedena i hodně let, třeba až do odchodu do důchodu, pokud si práci za tu dobe nenajdete, nebo Vám ji nezprosředkuje UP. Vy se bojíte, aby Vás z UP nevyřadili, to by sice mohli, ale jen pokud porušíte s UP spolupráci, či sounáležitost. To jste pak vyřazena s trestem na 6 měsíů a po tu dobu si musíte ze zákona platit zdr. poj. sama. - pt

Ohodnoceno: 2x

Od: foo*
Datum: 28.12.13 22:05

blbost, bývalá je na pracáku přes dva roky a nic

Ohodnoceno: 3x

Od: uska®
Datum: 28.12.13 22:31

Ivzez a Kapka to napsali lépe a kulantně. Žádný úřad za vás nic neplatí, ale pojištění za vás platí stát. A stát jsme my všichni pracující. Kdybych měla takovou moc, tak vám nepřispěji ani kačku, to soudím dle vaších příspěvků. Nikdy jste nepracovala, ale čas na nahánění chlapů máte, o otci se vyjadřujete hnusně, zrovna tak o sestře a přesto se jimi necháte živit. Ještě, že neni dřívější doba, to byste šla sedět za příživnictví. S takovým přístupem vás stejně z pracáku vyjilou.

doplněno 29.12.13 10:16:

kami - to jste napsala vy, že jste nikdy nepracovala. Ale pokud pracujete, tak jistě odvádíte daně a to se vám omlouvám. Ale není mi jasné proč chcete po státu platit zdravotní pojištění, to byste si měla hradit sama jako pracující člověk.

Ohodnoceno: 3x

Od: k2
Datum: 28.12.13 22:42

Proc by tazatelku vylili? Pokud bude chodit na sjednane schuzky a primerene spolupracovat, tak nemaji duvud. Po tom, co dela zadatel o praci ve volnem case a po vztazich s rodinou muze byt UP kulovy.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.12.13 20:16

Pokud odmítne možné nabízené místo, nebo ony veřejné práce, tak letí. A to se ještě od ledna pár věcí jistě změní.

Datum: 28.12.13 23:03

Ale ale..mě nikdo neživí, na bydlení jim přispívám, z prodeje, a když tak sledujete mé příspěvky mohl jste si všimnout, že si prodejem přivydělávám..

Datum: 29.12.13 12:55

To není práce, je to jen přivýdělek který můžu do určité částky mít, aniž by se zdanil..je to internetový prodej věcí, ne normální..

Datum: 29.12.13 13:06

Pokud je ten privydelek pravidelny, tak se Vam casem mozna ozve bernak.

Datum: 29.12.13 13:27

Pravidelný spíš ano, ale částka není pravidelná..

Datum: 29.12.13 14:04

Kami, dejte si pozor! Jakmile jde o opakovanou činnost, mohla byste mít dost velké problémy s FÚ (pokuta za neoprávněné podnikání nebývá z nejnižších).

doplněno 29.12.13 14:11:

A pokud by na takový přivýdělek přišel ÚP, mohlo by být následkem výše zmíněné sankční vyřazení z evidence.

doplněno 29.12.13 20:10:

Působí to na mne dojmem, že přestože jste při registraci podepsala, že jste byla seznámena s právy a povinnostmi uchazečů o zaměstnání, jste se s nimi neseznámila.

V době evidence na ÚP smíte vykonávat pouze tzv. nekolidující zaměstnání s výdělkem max. do poloviny minimální mzdy (od 1. srpna 2013 do 4.250 Kč měsíčně). V době evidence na ÚP nesmíte podnikat, natož bez živnostenského oprávnění ...

Ohledně (neoprávněného) podnikání doporučím živnostenský zákon.

Datum: 29.12.13 14:40

Ale do 4500 nebo do 5000 tak nějak si vydělat můžete..a to já nemám..

Datum: 29.12.13 14:43

Navíc se to píše i na Aukru, že to můžete..když se zadaří mám 2500, když je to špatné tak třeba jen 300..jak kdy..

Od: rigel1
Datum: 29.12.13 15:50

ne, nezávisí to na výši částky, ale na tom, zda jde o příjem opakovaný, pravidelný.. potom už hrozí nepovolené podnikání. nevím ovšem, jak moc tyhle prodeje - např. na aukru -někdo kontroluje.

Datum: 29.12.13 15:51

a s živnostenským úřadem

Datum: 29.12.13 15:52

potíže s živnostenským úřadem jsem chtěla napsat

Datum: 30.12.13 12:04

Ale aukro není podnikání :) taky se na něm odvádí nějaké daně nebo co to je :) přímo aukru..

Datum: 30.12.13 12:08

Dnes je 1. dubna, nebo je to mysleno vazne?

Datum: 30.12.13 12:18

Nikde se prodejem veci na aukru nechlubte. Jedine co aukru platis jsou poplatky. Ale ty si stale nechava aukro.

A pokud si dobre pamatuji, platila nejaka castka za rok kterou kdyz prekrocis, musis ji pak uz hlasit na financnim urade.

Datum: 30.12.13 12:30

No, a tu já zřejmě nepřekročila..vůbec tam nemám takové peníze jak si asi představujete :) prodávám věci, které nechci :) a že bych měla něco hlásit mi auktem oznámeno nebylo..

Od: uska®
Datum: 30.12.13 20:01

Aukro a FÚ nemá moc společného. Pouze na vyžádání FÚ poskytne info o prodávajícím. Kdysi vbylo aukro povinně hlásit osoby nad prodejem za xxx Kč, pak od toho upustili nbeoť dle mě je tolik bonzáků, že FÚ i Živnostenslký úřad má práce dost. Konkrétně:

2 maminy na mateřské si takto přivydělávaly až na to dojely. Každá dostala 50 tis pokutu za neoprávněné podnikání + další postihy nevím. PRACNĚ DOKAZOVALY které věci mají po dětech vlastní a které ne. O jedné vím, že měla za rok příjem z prodeje něco přes 11 tis, ale nabízela věci k prodeji celoročně. . Konkrétně okres Benešov.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.