Jak se rozhodnout? jsem gay nebo ne?

Od: Datum: 28.12.13 16:46 odpovědí: 22 změna: 18.02.14 16:48

Dobrý den, je mi 17. A mám takový problém. V mém životě se něco událo. No, kde bych začal. Zjistil jsem, tušil jsem to dlouho, že se mi líbí i kluci. Myslel jsem si, že je to jenom pubertou, protože jsem se někde dočetl, že se to děje kvůli hormonům, ale začínají se mi líbit pořád víc a víc. Mělo by to být naopak, že se mi začínají líbit víc a víc holky. Problém je v tom, že já to nechci, já nechci být takovej, já chci holku, ale nemůžu to nějak změnit. Kolikrát si za ty myšlenky na kluky i nafackuju. Lhal bych, kdybych říkal, že se mi nezdá o obou dvou, ale o klucích čím dál víc. Ale chci být "normální". Bojím se toho, kdo by mi zbyl, kdybych to řekl, i když většina lidí si to o mě myslí. Dozvěděl jsem se na intru, že je to o mě obecně známý. Všem lžu, když říkám, že už mám nějaký holky vyhlídnutý. Vlastně nemám, protože se je bojím oslovit. Bojím se, aby mě neodmítli, kvůli názoru ostatních. Ani nevím, jak se mám rozhodnou. Nevím, co mám dělat. Je lepší kluk nebo holka? Na tuhle otázku hledám odpověď poslední měsíc skoro každou noc.
Jak bych se měl rozhodnou? Být sám sebou, nebo si mám na něco hrát? Kam bych mohl zajít aby mi poradili, jak se mám rozhodnou a hlavně, kde pochopí ten člověk, jak se opravdu cítím.
Předem děkuji Tomáš :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: kami95
Datum: 28.12.13 16:50

Musíš mít zkušenost s holkou, když ti to nebude nic dávat, tak pak je to jasné, že s klukama se najdeš..Takže nejdřív najdi holku, která se ti líbí, zkus se s ní vyspat nebo mít i vztah a uvidíš, pokud budeš cítit, že to není ono, bude to jasné..jinak myslím, že v pubertě ještě jsi, kluci dospívají pomaleji, takže uvidíš, jen to chce prostě zkušenost..

Ohodnoceno: 0x

Od: mimino*
Datum: 28.12.13 17:27

rád bych měl zkušenost s holkou, ale jsem stydlivej, tedy mluvit s holkou, která se mi líbí.. ale to je zase můj problém :) děkuju za radu :)

Od: hop®
Datum: 28.12.13 16:55

Ahoj Tomáši, podobnou nejistotou si prošli snad všichni lidé, kteří mají jinou sexuální orientaci, než je ta nejběžnější, hetero.
V tom sebepoznávání jsou dva obtížné kroky. Tím prvním je si tuto skutečnost přiznat sám sobě a smířit se s ní. Pak už je o něco lehčí ten druhý krok - přiznat se ke své orientaci svému okolí - zjistíš totiž, že kamarádi, kterým na Tobě záleží zůstanou a s Tvojí orientací nebudou mít problém (pokud si je nevybereš jako objekt své touhy). A lidé, kterým bude Tvoje sexuální zaměření vadit Ti mohou políbit zadel.
Ale myslím, že ještě není nic rozhodnuté, v 17ti letech není podle mne sexuální vývoj ještě ukončen a uzavřen.

A možná budeš bisexuální. Sám se počítám mezi tuto skupinu, říkám o sobě že jsem "univerzální" a ostatním se směju, jak mají omezený výběr partnerů... ;)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 28.12.13 16:59

Já si myslím, že bys tohle ještě neměl řešit, když ti není dodnes jasné. Ono se to vyvrbí, ukáže se to úplně samo. Samo, bez tvé vůle, bez tvého zapřičinění. Pravda vyplave na hladinu jako olej na vodě. Ať chceš nebo nechceš, ať chceš být hetero nebo ne. Dej sám sobě čas. Na světě jsou i jiné věci, než jen sex. ;) Jsem hluboce přesvědčená o tom, že ti největší křiklouni a "odborníci" jsou sami velice nejistí, nezkušení a tak raději povykují a předvádějí se, jací to jsou kanci. Buď sám sebou. Nepředváděj se, ale taky nechoď kanálama. Ať to dopadne jakkoli, jsi takový a nemáš se za co stydět. Stydět by se měli ti, kteří osuzují a vlastně nechápou, o čem to je. Může se to stát i jim, třeba v rodině nebo jejich dětem. To chce klid!

Od: tomas12
Datum: 28.12.13 17:22

Ahoj,

je mi přes 20 a jsem gay. Musím říct, že to o čem píšeš, jsem v podstatě prožíval i já. Pořád jsem doufal, že se to změní a budou se mi líbit holky, namísto toho se mi čím dál víc líbili kluci, až jsem začal mít k holkám určitý odpor ( ikdyž to bylo taky dáno negativními zkušenostmi z dětství, já si s holkama nikdy moc nerozuměl). Měl jsem čím dál tím víc deprese, že jsem teplouš, že si mě lidé všimnout. Pokaždé když jsem šel mezi lidi, cítil jsem se trapně, ať už v MHD či ve škole...uzavíral jsem se do sebe, a pořád jsem se snažil vypadat maximálně jako heterák. Na otázky o holkách jsem spíš uhýbal, a cítil jsem se trapně...

Pak nevím proč se to stalo, ale jednoho dne jsem to večer nevydržel, a začal jsem brečet, a uvědomil si, že jsem už takový a už takový budu. Tím jsem si to vnitřně přiznal, a byl jsem nakonec dost spokojený. Bral jsem se spíš za bisexuála, ač jsem s holkou nikdy nic neměl, tak jsem pak s identifikací v podstatě přešel na gaye (šlo i o ty deprese, co se týče holek). Protože vím, že uvnitř nejsem bi, ale byla to jen má touha se přiblížit většině, abych nebyl zatracen.

Diskutoval jsem to s jedním sociologem a řekl bych, že v tom, co říká má pravdu - vyrůstáme v tzv. heteronormativním prostředí, kdy se od každého z nás po narození očekává, že bude heterosexuální, slyšíme to všude - z rádia, televize, reklam, filmů - prostě stále se jen počítá s tím, že to bude jedna love story, nebo sexuální narážky: kluk a holka. Navíc homosexualita je v našem světě v podstatě neviditelná, minimální publicita homosexuálně orientovaných osob. Tudíž se to do hlavy zaryje hodně, sám si pamatuji jak při prvním sexuálním zážitku s klukem, jsem poměrně silně slyšel v hlavě hlasy: "nedělej to, není to správné, není to normální, nesmíš to dělat". Ale postupně už zmizeli, jak jsem se s tím vyrovnával :)

Musím říct, že rok, kdy jsem si to sám sobě přiznal, jsem považoval za jeden z nejlepších roků v mém životě. Teď už mám i přítele, ale to už je jiný příběh...

Datum: 28.12.13 17:32

musím se přiznat, občas mi připadá, že je lepší být s klukem, ale nejtěžší je si to přiznat a zatím to nedokážu, kdybyste věděl, kolikrát jsem brečel kvůli tomuhle, ale ještě jsem si nikdy neřekl, jo jsem gay, to ne. Občas si říkám jo, asi budu na kluky, ale v tom uvidím pěknou holku.. a je to fuč.. děkuju moc za takto dlouhou odpověď ;) opravdu mi pomohla se nad sebou zamyslet :) počkám až to přijde samo. Až budu vědět, co chci :)

Datum: 28.12.13 19:56

V pohodě, určitě hlavní věcí je být svůj, a nesnažit se chovat podle ostatních, pokud tomu odporuje tvoje vnitřní já. Ono celý život prožít jen v póze, aby jsi byl všemi oblíbený, je taky dost k ničemu...Věř mi, být všemi oblíbený, resp. se všem zavděčit fakt nejde :D, a už i asi odbočuji..

Datum: 28.12.13 20:31

pro mě tohle není problém si na něco hrát, chci bejt herec a docela dobře mi to jde :D no to fakt nejde.. blbý je, že si o tomhle, jak se cítím, nemám s kým napsat.. jak jsem psal, těžko by mě pochopili :D, já vím no, většina lidí se mě snaží vystranit pryč.. jedna psycholožka mi řekla, že je to kvůli tomu, že sem lepší než on, že to oni ví, a proto mě vystraňujou, abych nevyčníval z davu :)

doplněno 28.12.13 20:33:

tohle sem našel a přijde mi to docela pravdivý :D

Když máš drahý hadry , jsi rozmazlenej fracek.
Když je nemáš , jsi socka.
Když tě chtějí holky , jsi gay.
Když tě nechtějí jsi hnusnej.
když máš hodně přátel , jsi závislej na fb.
Když nemáš , jsi neoblíbenej.

Datum: 28.12.13 21:36

Jo, bohužel se tady v ČR dost škatulkuje, stačí se ale podívat, někam na západ, např. Vídeň, Paříž... a hned uvidíš ten rozdíl, a není to jen tím, že to jsou metropole. Zkrátka lidi se tam nehodnotí podle toho, jak vypadají či co dělají, ale podle jejich charakteru, a toho co dokážou, než na to jakou sexuální orientaci mají. Rozhodně se tam nikdo nepozastavuje nad tím, že vidí kluky jít spolu za ruce...Bohužel v tomhle jsme v Čechách trochu pozadu. Ale ono se to mladšími generacemi srovná, tys už jsou tolerantnější :)

Datum: 28.12.13 21:47

no to máš pravdu, já plánuju se přestěhovat do USA a tam je to fakt úplně jiný :) tak já kdybych si to přiznal mě by taky nevadilo jít s klukem po ulici ruku v ruce, nebo si dát pusu někde na veřejnosti, ale já si to nedokážu přiznat.. :D no dnešní generace.. holky jakožto jo, ty to berou docela v pohodě, ale my jsme škola, kde je většina kluků (asi 1000 kluků a jenom 100 holek) tam je dost slyšet názor od homofobů.. stačí mi to ve třídě :) kde není ani jedna holka ;)

Datum: 28.12.13 22:31

jo taky jsem byl v oboru, ve kterým byli jenom kluci :D a homofobů taky dost :D

s tím stěhováním je to dobrá věc, ale dýl než na půl roku bych to tady neopustil :)

Datum: 28.12.13 23:11

já to tu opustím rád, ale budu se vracet rád..

Datum: 28.12.13 18:29

Určitě nemá cenu na nic si hrát a snažit se být za každou cenu ,,normální´´. Osobně si myslím, že v 17. letech ještě nemusí být sex. orientace úplně vyhrazena, obzvláště pokud nemáte zkušenosti se vztahem se ženou. Tím nemyslím nějakou štětku (dámy prominou výraz ) na jednu noc, ale normální partnerský vztah s normální ženou. Je možné, že zjistíte, že Vás ženy sexuálně nelákají, ale pokud jste na vážkách, pokud máte trému oslovit holku tak si myslím, že nemusíte nutně být homosexuál. Ti většinou tyto problémy nemají, protože prostě ví, že s ženskou sexuálně nic mít nechtějí, takže není důvod mít trému.

Datum: 28.12.13 19:43

Upřímně? Nemyslím si, že bych neměl problém oslovit holku, alespoň tedy u mne. Mně je spíš docela trapně, když se tak na mě holky koukaj, a v jejich očích vidím, že se jim líbím (neberte jako zvyšování ega) :D

Od: hogreta*
Datum: 28.12.13 20:53

Ahoj, a je nějak zásadně důležité, kam se zařadíš a jak se nazveš? Respektive, musíš si to rozhodnout teď hned? Kašli na nějaké škatulkování. Prostě se chovej normálně a při hledání partnera měj oči otevřené - dívej se všemi směry. Jestli se nakonec zamiluješ do holky nebo do chlapce, to se prostě časem uvidí. Nedělej si s tím hlavu, takové věci se totiž většinou vyřeší samy - a vyřeší se mnohem lépe, než kdyby ses je snažil řešit sám a pouze rozumem.

Měj se krásně, Hogreta

Datum: 28.12.13 21:03

asi máte pravdu, nechám to na osudu.. :) děkuju za odpověď ;)

Od: fiik®
Datum: 28.12.13 21:49

Řeknu ti to takhle... já si to začal uvědomovat asi ve 14 že se semnou něco děje... taky jsem si to nechtěl připustit, stalo se co stalo... Nevím na tom nic špatného... Proč by sis měl na něco hrát? Proč být s holkou když tě nepřitahují? Jenom kůli společnosti? Tak to opravdu ne... stejně kdyby sis našel holku tak bys čuměl po borcích a možná bys pak za němi i na tajnačku chodil... a být nespokojený? Proč?

Vždyt být gay není nic špatného... Rodina to určitě pochopí to mi věř :) A kam bys měl chodit? Nikam na to není ani poradna nebo nic... prostě když se ti líbí kluci tak se ti líbí :) vždyt na tom není nic špatného :))

Datum: 28.12.13 21:58

nejprve, děkuji za odpověď :) chodit sem myslel, jako s kým si o tom povídat, abych se poznal, abych si to dokázal přiznat :) někdo kdo by mi s tím pomohl i když bych to mohl v pohodě zvládnout sám

Datum: 28.12.13 22:01

Pokud jsi to už někomu řekl že nevíš jak jaké straně jsi tak s tou osobou... pokud máš nejlepšího kamaráda nebo kamarádku tak to také není špatné s ní o tom popvídat :))

Datum: 28.12.13 22:08

no nejlepšího kamaráda mám, ale myslím, že to tuší.. a myslím, že ho to štve, on patří k těm lidem, kterých bych to radši neříkal, taky nemá moc dobrý názory na gaye a myslím, že bych ho tím ztratil a to nechci :) nejlepší kamarádku mám, chtěl jsem jí to říct dneska, ale jelikož nebyla doma, tak jsem nemohl. Většinou, když se chystám to někomu říct, tak řeknu, musím ti něco říct.. a pak chvíli pauza a v tý době si to rozmyslím a mluvím o něčem jiným.. takže asi takhle :

Datum: 28.12.13 22:10

Ono to chce hlavně klid, časem se podá co a jak :) hele pokud si o tom budeš chtít pokecat víc tak máš vzkaz ve vnitřní poště :)

Od: klidek*
Datum: 18.02.14 16:48

Tome, podle tvých reakcí bych řekl, že máš větší problém s obavou jak tě bude hodnotit okolí, než s tím, jak se hodnotíš ty sám. Pokud chceš zjistit svoji orientaci, tak určitě nestačí jít jeden den s holkou a druhý den s klukem, ale zároveň to trochu pomůže Když jsi sám, v klidu a dobré pohodě a onanuješ - na koho myslíš - na kluky nebo na holky? Myslím, že tohle pomůže nejvíc. A jestli jsi bi, tak je to ta nejlepší varianta

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.