Volné podníkani nebo?

Od: Datum: 27.12.13 15:10 odpovědí: 7 změna: 27.12.13 19:20

Zdravim.

Mam v planu si otevřit něco jako autolakovnu.

Začal jsem zjištovat a pry je velky rozdil mezi nazvem - autolakovna ( hodně problemu a uplatku) a opravna laku(mnohem jednodušší)

Ja zase nechci lakovat auta klasickym lakem,ale plasti dipem ( tekutou gumou)

Byl jsem na uřadech, kde mi bylo řečeno -že do volného podnikani by tato činnost mohla patřit jen tehdy, kdybych tam nelakoval cele auto.

Když budu lakovat cele,tak to už je činnost autolakyrnika - ato potřebuji praxi 6let anebo někoho kdo tu praxi ma a byl by v teto činnosti semnou .

Ted mě zase napadlo, zda se neda nějak pohrat se slovy - činnost volna ma jasně psano -nesměji se lakovat auta celkově,pouze jejich časti - takže když změnim vnější barvu auta,ale dveře uvnitř necham v zakladu,tak to by šlo? Nebo ne?

Nevim kde to zjisti... Proto se obracim sem.

Pokud by to nešlo, tak co byste mi doporučili ohledně te praxe anebo někoho kdo ji ma. Po sehnani takove osoby - jak s nim to řešit a na co si davat pozor?

Diky všem kdo nějak poradi .)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 27.12.13 15:46

Pochybuji, že najdete písemně někde odpověď na váš dotaz. Logicky máte pravdu, pokud ponecháte původní barvu jen třeba v kufru, tak to není přelakovaný celý vůz. Já bych to zas tak nehrotila, udělejte si opravnu a v praxi celých aut lakovat budete minimum. Na doklady pořád pište oprava laku v částce xxx. nic víc nic míň - nerozepisovat se.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 27.12.13 15:52

Pravě problem muže nastat, až se najde nějaky xxx a nahlasi... To ještě musim dozjišťovat.

Od: buss®
Datum: 27.12.13 16:16

Obávám se, že zde není nikdo na výklad živnosťáku, zkuste několik úřadů obvolat, jak se na to budou dívat shodně. A pak jedině ministerstvo, kdo přílohy tvořil.
A četl jste přílohy řádně? Výroba vozidel je volná a oprava řemeslná, kde je logika (je tam toho více)? A kde tam je lakování?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.12.13 17:13

Otázka trochu mimo téma (nebráním se smazání), ale přesto podle mne důležitá: Zjistil sis, jestli by o to lidi vůbec měli zájem? Osobně nevidím žádný užitek z postříkání celého auta, maximálně tak na podvozku pro zvýšení odolnosti.

Datum: 27.12.13 18:35

kdybych si to nezjistil, asi bych o to neměl zajem,nemysliš?

Datum: 27.12.13 19:15

Nemyslím, když ses tu ptal na potřebné vybavení (což značí, že se v tom moc nevyznáš).

Datum: 27.12.13 19:20

to už tě nemusi zajimat.

tohle jsem založil ne pro kritiku co umim co neumim ,ale kvuli radam.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.