Výpověd v práci a začít podnikat?

Od: Datum: 27.12.13 08:04 odpovědí: 9 změna: 28.12.13 01:13

Dobrý den, chtěla bych poradit, případně odradit a znát váš názor na moji situaci. Po mateřské jsem nastoupila do samosky v malém městečku. Pracuji tam 8 měsíců. Každý den 7hod /ranní, odpolední, trhaná/ + 4hodiny bud v sobotu nebo neděli. K tomu mám 2 děti, které "nestíhám". Štve mě, že nestíhám s nimi trávit dostatek času. Co se týče mzdy za práci, pohybuje se okolo 9tis čistého měsíčně. Dovolenou jsme si nemohli zatím vybrat ani jeden den, propustku k lékaři taky nechtěla vedoucí přijmout, ale nakonec ji vzala. Tohle mě štve nejvíc, že máme nárok ze zákona na dovolenou atd.., ale jelikož je nás jaksi málo, tak to nefunguje.

Do toho jsem před rokem a půl se začala soukromě věnovat moji velké zálibě. Čistím koberce, sedačky a auta. Především mě to baví a když vidím, že mám max svobodu a i výdělek je trošku jinde než 60kč za hodinu, začínám v posledních týdnech dost uvažovat, zda by nebylo lepší se věnovat této činnosti naplno a práci opustit.

Poradíte? Něco mi říká, že bych se v pohodě uživila, nejsem nijak náročná a časově bych si to aspon řídila sama, i to volno k lékaři, nemoc dětí apod...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 27.12.13 09:20

Na papír si pod sebe napište výhody a vedle nevýhody a když převaží výhody pak hurá do podnikání. Pár nevýhod -neexistují volné soboty neděle ,žádné svátky ,pracovní doba dle požadavků zakazníka,neproplacené faktůry(práci odvedete a peníze žádné),placení pojištění i když nevyděláte,kupa formulářů

Ohodnoceno: 1x
 
Od: zabu
Datum: 27.12.13 13:56

Počítejte s jedním. Pokud začnete podnikat, musíte být připravená od prvního měsíce platit zdravotní, nemocenské a sociální pojištění. cca 3600kč/měs. Pokud si věříte, že to dáte dohromady, plus Váš současný plat cca 9000 tisíc, plus dávat stranou něco na daně, tak proč to nezkusit.
A proč to nezkusit zatím jako vedlejší činnost? Nepřistoupila by vedoucí na poloviční úvazek? Zatím. Nemusí vědět proč.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 27.12.13 14:34
avatar

Máte zvláštní zálibu. :) Skoro se mi chce říct: jděte do toho. Jenže nejdřív si ještě znovu promyslete, zda se nedostanete do potíží. Teď nemáte výdělek 60 kč/hod (to je zřejmě čistý příjem), ale odhaduji tak skoro 100 Kč/hod. Tím rozdílem jsou sociální a zdravotní pojistné a daně, které jako živnostník budete muset platit také (jakoby ze svého). Dál teď máte "jistotu" příjmu a "jen" prodáváte. Jako živnostník si budete muset kromě vyplňování všelijakých papírů hlavně sehnat zakázky. Určitě najdete tolik zákazníků, abyste měla co dělat? Nedojdou Vám zákazníci po několika dnech práce?

Jestli to pořád vidíte optimisticky, začněte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 27.12.13 15:21

Pokud již teď máte tolik zákazníků, že z důvodu zaměstnání netiháte - tak jděte do toho. Pokud ne, tak v prodejně vydržte, rozšiřte reklamu na vaše služby, připravte si dobrou půdu na start živnostníka a hurá do toho.

Na druhou stranu - když nezkusíte, nebudete vědět. Měla byste více času na své děti a práci prodavačky není zas tak těžké sehnat. Držím palce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hanula*
Datum: 27.12.13 18:28

zatím asi ten rok a půl, co mám tuto zálibu jako vedlejší činnost na živnostáku vedenou, se mi ozývají zákazníci sami. Mám jen reklamu na facebooku a udělala jsem si webovky. Mí zákazníci jsou spokojení a doporučují mě dál přes facebook. V zaměstnání o tom vědí a mám zákaz něco pracovního tam řešit. Mě to v podstatě omezuje a tak už nějakou dobu uvažuju, že tam skončím. O částkách, které je nutno měsíčně odvádět vím, ale i přesto si věřím, že to utáhnu a uživím se. Jsem dost pracovitá a snažím se vyhovět, aby byli lidi spokojení. A o ni jsou, narozdíl od mé vedoucí v práci atd.. To je další důvod, proč..

Od: hm®
Datum: 27.12.13 21:46
avatar

Podle Vaší odpovědi se zdá, že byste od nás ráda už jen schválení.

Jak to tak čtu, kdybyste zůstala v prodejně, vyčítala byste si, že jste nezkusila tu živnost jako hlavní způsob obživy, a stejně byste časem odešla. A nejde jen o peníze. Už určitou dobu podnikáte, tak zřejmě víte, co všechno to obnáší. Zkusila jste si to a pořád máte chuť. Tak snad jen zbývá popřát, ať máte hodně spokojených zákazníků.

:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hanula*
Datum: 27.12.13 22:56

asi máte pravdu. Tato práce, kterou si dělám sama za sebe a pro sebe mě těší a baví mnohem víc než obyč. prodavačka. Zkusím a pokud by to třeba nevyšlo, tak si najdu lepší práci, něco v kanceláři, abych nemusela celý den stát na nohou..

Děkuji za názory. Už se těším

Od: buss
Datum: 27.12.13 23:23

začínám v posledních týdnech dost uvažovat, zda by nebylo lepší se věnovat této činnosti naplno a práci opustit.
Jedině vy víte,zda bude ve vaší lokalitě o tuto činnost zájem, zda je tam dostatek klientů, jaké máte na to možnosti, prostory...
Co tak třeba to kombinovat se zaměstnáním pokud by to šlo a pak zaměstnání opustit, nabírat klienty, firmy..., jde o ochotu, kvalitu, slušnou cenu. Nikdo to za vás nemůže rozhodnout, je to vaše riziko. Do práce se lze snad za min. mzdu vrátit vždy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.13 01:13
avatar

To je zajímavý nápad. Pokud by se to dobře rozjelo, asi by to mohlo jít pokud jste z nějakého většího města, kde bude dostatečná klientela. Třeba v Brně pokud vím je minimálně jedna firma specializovaná jen na ruční čištění aut a funguje bez problémů. Jestli máte kde zřídit provozovnu, auto na rozvoz zakázek a nějaké peníze na rozjetí, asi směle do toho. V nejhorším případě, pokud to nepůjde, se zase vrátíte na podobnou pozici jako jste teď. Asi bude lepší trochu zariskovat než makat do smrti za 9 tisíc. Úplně vidím co by se dalo pro takovou firmu postavit - apliakce pro Android s interaktivním kalendářem, zákaznické karty, bonusy za doporučení nových zákazníků. Akorát pozor na účetnictví a vše co s tím souvisí, tam Vás může chyba i zničit. Třeba znám truhláře, celkem fungoval, ale potom chybně naúčtoval pár zákazníkům dovoz materiálu i když na to neměl živnost (položky v řádu desetikorun) a FÚ mu za to vyměřil pokutu kolem milionu korun.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.