BITCOIN-digitální měna

Od: Datum: 26.12.13 21:58 odpovědí: 7 změna: 27.12.13 20:40

Zajímám se o digitální měnu BITCOIN,ale zatím tápu.Je tu někdo,kdo by mi stručně vysvětlil základy,jak to tam chodí,jaké jsou cíle být tam přihlášený a jaký užitek z toho člověk vlastně má?Díky! S.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: john08
Datum: 26.12.13 22:19

No asi tak: sběratelé známek VĚŘÍ tomu, že jeden umaštěný papír má hodnotu milión korun a jsou za něj ochotní milión korun dát. Uživatelé co generují bitcoiny VĚŘÍ tomu, že za ně budou schopni dostávat nějaké peníze/statky a proto je používají. Lidé, kteří používají peníze, VĚŘÍ že za ně něco dostanou nebo se je vyplatí šetřit/za ně pracovat. Jakýkoli z výše uvedených systémů je založený na víře. Peníze k tomu mají tu "víru" nucenou státním aparátem, který navíc říká MUSÍTE používat, což zase posiluje tu víru.

Jakmile státy s právní suverenitou zjistí, že bitcoin by jim lezl do zelí řeknou NESMÍTE. Jak to technicky nebo právně udělají je věc spekulací.

Takže podle mě kdo se chce krátkodobě svézt na vzestupu něčeho co existuje jen proto, že lidé VĚŘÍ, tak z toho může dostat (možná) nějakej reálněj peníz a za něj si koupit nějakej statek, ale pakliže to stihne dokud se VĚŘÍ.

No a technicky o tom bylo popsáno už hodně Sice je těžké bitcoin prolomit ALE, já osobně něčemu co vzniklo během pár let nevěřím a nevěřím ani tomu, že při tempu vývoje technologií nedojde k prolomení. Nevařím ani tomu, že za dva roky někdo přijde s KOKOCOINEM, MUKOKOINEM anebo jiným paskvilem a udělá novou bublinu víry.

ale třeba se platu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.13 07:35
avatar

Je to něco na způsob pyramidy, letadla? *sok*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.13 17:22
avatar

Ne, není.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.13 20:40

Ne,ne! Je to o imaginární měně,ale pozor:je to ve fázi "důvěřuj a věř",ale já tomu moc nevěřím,jen mne to zajímá,o co jde.S.

Od: zabu
Datum: 27.12.13 13:37

Není to letadlo. Je to virtuální měna, používaná snad jen pro platby přes internet. Nedávno někdo okradl dost lidí, když se naboural a ukradl bitcoiny z jakési virtuální banky. Její cena dost strmě donedávna stoupala, co bude dál? Kdoví.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cunabe
Datum: 27.12.13 16:51

Bitcoin je internetová měna. Ačkoliv není oficiálně schválenou měnou, mnozí obchodníci již platbu v bitcoinech přijímají a přepočítávají ji v kurzu podle pevného dolaru. Jeden bitcoin dnes stojí kolem 16 000,- Kč (viz: http://www.kurzy.cz/bitcoin), Dělí se samozřejmě na menší částky, aktuální rozlišovací schonost je poměrná část bitcoinu na 8 desetinných míst.

Koupit a prodat bitcoiny je možné na burze nebo napřímo od osoby, která bitcoiny vlastní. Česká burza neexistuje, je třeba nakupovat v zahraničí (Bitstamp, japonská MT.Gox, ruská BTC-e, čínská BTCChina, ...). K obchodování je třeba si zaregistrovat bitcoinovou poněženku (např. Bitcoin-Qt, Multibit, Electrum, ..). Peníze se posílají z účtu na účet bankovním příkazem evropského standardu SEPA.

Úřady některých evropských zemí (Německo, Norsko) se již oficiálně vyjádřily k bitcoinu. Jejich stanovisko je takové, že bitcoin není reálná měna, ale jedná se o tzv "aktivum" a kapitálový výnos a výnos z držení bitcoinu podléhá standardnímu zdanění v dané zemi. Tedy něco jako držení akcií a výnosy na kapitálovém trhu.

Na závěr ještě dvě poznámky:

- bitcoin může být jednou silnější než dolar ale zároveň může jít o bublinu, jenž za pár měsíců splaskne. Momentálně bitcoin na burzách padá dolů

- ty mediálně propírané krádeže bitcoinů mají stejný základ: hackeři se dostali k bitcoinovým peněženkám uživatelů u webové služby, která s peněženkami nakládá.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.