Nečekaný příjezd - hezké překvapení?

Od: Datum: 26.12.13 21:13 odpovědí: 11 změna: 27.12.13 14:11

Ahoj,
žiju 2 roky v Londýně, je mi 22. Když jsem jela loni na Vánoce, udělala jsem překvapení, nikomu nic neřekla a objevila se v Čechách u našich, měli ohromnou radost. Jinak příjezdy vždy hlásím předem, letos se dostanu domů asi až v březnu (prvně od srpna), ale možná to vypadá, že bych ušetřila pár dní v lednu. Jen to není jisté, tak přemýšlím, že to zase neřeknu, abych popřípadě nekazila radost, když to nevyjde, a přijela nečekaně, jen jestli není podruhé takováhle přepadovka trapná...být rodiči věděli byste to raději dopředu nebo až vám dítě zazvoní u dveří? Podotýkám, že rodiče nepracují, tudíž si nemusejí dělat čas nebo přizpůsobovat práci.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.12.13 21:19

Ahoj. Ale rodiče mohou mít již své plány.. Podle mne přepadovka není dobrý nápad. Už jen proto, aby s Vámi mohli počítat co se týče stravy atd...Já bych určitě chtěla vědět dopředu, že se ke mně chystá na návštěvu kdokoliv..

Ohodnoceno: 1x

Od: raddka
Datum: 26.12.13 21:22

Tak já s nima stále "bydlím", když jsem v ČR, bydlí tam i sestra..spíš jde o to, že když to nevyjde, budou zklamaní! Mamka to těžce ponese. Mamina je doma - její plány - fitko, kadeřník, procházka se psem,tenis, max by to mohla narušit dovolená k moři, ale o té bych se určitě dozvěděla předem a nehledě na to, že byli v prosinci, takže se asi tak brzo chystat nebudou, ale samozřejmě děkuju za názor, respektuju ho :)...

Datum: 26.12.13 21:21

u Vánoc mi to opravdu přijde jako příjemné překvapení, je to zvláštní příležitost. Tradici v průběhu roku bych z toho ale nedělal. Takové přepadovky nejsou vždy příjemné. Pokud o tom jen uvažujete, že přijedete také jim to tak oznamte - je to jen možnost, že přijedete. Příjezd potvrďte až budete mít v ruce letenku a všichni budou spokojení :)

Ohodnoceno: 0x

Od: hop®
Datum: 26.12.13 21:25

Ahoj, na Vašem místě bych se ohlásil.
Dokážu se vžít do myšlení mé mamky, která si žije svůj život a má své plány.
A najednou bych se po delším čase objevil já, a ona by kvůli mně okamžitě zrušila naplánované akce, aby mohla být se mnou, z čehož by jí samozřejmě vznikaly problémy (u kamarádek, či propadlé lístky na kulturní akce...), nemohl bych jí to udělat!
A přesvědčit ji, aby své plány nerušila by samozřejmě nepřicházelo v úvahu, když jsem u ní najednou "JÁ"...

doplněno 26.12.13 21:27:

...volil bych alespoň oznámení "když mi to vyjde, přijedu (přiletím, připlavu) okolo DD.MM." ...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.12.13 21:29

Pokud tam stále bydlíš a máš tam svoje místo, tak by to neměl být problém a pro rodiče to bývá příjemné překvapení. Já takhle jezdil dlouhá léta i když jsem tam už dávno nebydlel. Oznamovat dopředu jsem začal až v době, kdy se rodina rozrostla natolik, že bylo nebezpečí, že se nás tam sejde tolik, že nebudeme mít kde spát.

Od: kami95
Datum: 26.12.13 21:43

Pokud tam máš své věci a svoji postel, myslím, že by nemuselo vadit kdybys přijela neohlášeně..a rodiče, kteří tě mají rádi určitě nebudou hledět na to jestli je to trapné nebo ne..spíš aby jim to nepřekazilo plány..a pokud už nějaké mít budou, řekni, že klidně doma sama vydržíš, ať kvuli tobě žádné akce neruší..s tím musíš počítat..

Datum: 26.12.13 22:17

Z vlastní zkušenosti vím, že je lepší aspoň několik hodin před příjezdem domů zavolat, v mém případě ženě. Všichni se tak vyhnou nečekaným překvapením.

Od: john654
Datum: 26.12.13 22:29

hezká otázka a je prima že nad ní přemýšlíš, spousty lidí si hlavu neláme a bohužel to pak vyvolává nepříjemné situace

přepadovka se mi nezdá dobrá varianta i když se to mohlo jednou povést nebo nedali na jevo znát nebo fakt ta radost přebila nějaký horší pocit nebo spojenou komplikaci, já bych se rozhodně hlásil anebo se koneckonců normálně natvrdo nějak šikovně zeptal jestli to vadí jen je tam stejně riziko že řeknou že né a pak realita bude nečekaně jiná

myslím si ale, že přepadovka když je člověk sám je ještě zkousnutelná pokud to opravdu nějak cítíš z reakce rodičů, asi bych jí neopakoval často... ale je třeba si dát pozor až budete rodina, aby vás to nenapadlo v rámci zvyklostí jednou udělat a nenařítilo se vás tam pět

to už fakt příjemné není

já se přikláním k tomu přepadovku nedělat, rodiče fakt můžou mít své plány a může se to zvrtnout v nepříjemnou situaci

hezký den

Od: kami95
Datum: 27.12.13 00:20

A když už se chceš ohlásit, tak bych zavolala pár hodin předem až už budeš mít jisté, že můžeš přijet, ať rodiče pak nejsou zklamaní, když teťka to nevíš najisto..

Datum: 27.12.13 07:56

Těšení je velice příjemná a dlouhodobá záležitost. Jen si všimněte, kolik příprav a těšení a radostí bylo před vánocemi. A jak rychle utekly. Na některých věcech je nejlepší to očekávání, těšení. A o to všechny připravíte, přijedete-li nečekaně. Pak ta návštěva vypadá asi takhle: Chvíli šok z nečekaného, chvile paniky z toho, že něco důležitého nemám připravené, chvilička řečí u kafe a už je potřeba balit. Doba před příjezdem je nesmírně důležitá. Pořád lepší, než zklamání z toho, že nepřijela. ;) Je to jako když jde člověk do divadla. Když přiběhne z práce, vlítne pod sprchu, fofrem na sebe něco hodí, šmrcne barvičkami obličej, vlítne do kabátu, který si ve výtahu zapíná, vlítne do divadla a tak tak se stihne posadit. Je celou první část rozjívený a myšlenkami úplně jinde. Je něco jiného, když se člověk na divadlo těší, v klidu se vykoupe, upraví si hlavu, vybere šaty a parfém, zajde před začátkem na skleničku. Do sálu vstupuje jako do jiného, snového světa. Tak tak nějak vypadá očekávaná návštěva a přepadovka. ;)

Ohodnoceno: 2x

Od: zabu
Datum: 27.12.13 14:11

píšu jen za sebe, nemám čas číst všechny odpovědi. Taky se mi to stalo. A když o půlnoci zazvonil zvonek, a za dveřmi stál brácha, který žije dlouhou dobu v USA, tak to sice byl šok, ale radost ze shledání po dlouhé době převážila to ostatní. Kecali jsme až do rána. Pokud Vád mají rodiče rádi, tak i ta nečekaná návštěva nebude žádný problém.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.