Dusivý kašel

Od: Datum: 26.12.13 11:26 odpovědí: 6 změna: 27.12.13 16:02

Dobrý den potřebuji nutně pomoci.

Minulý týden jsem přišla o hlas a měla jsem suchý kašel, byla jsem s tím u lékaře, dostala nějaké tabletky. Hlas se mi vrátil. Kašel bohužel ale neodešel. Kašel po 5dnech trochu ustoupil ale jakmile mluvím souvisle např. 2-3minuty jakobych měla něco na mandlích a rozkašlu se. Je to takový suchý, dávivý kašel a natahuje mě na zvracení. Máte nějakou radu co s tím?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.12.13 16:18
avatar

Tohle trápí dva členy naší rodiny už nějakou chvíli. Dojídají antibiotika, už nechraptí, ale kuckají nasucho až do dávení. Včera jsme to, celá rodina probírali. Postižení mají vyzkoušené sirupy, kloktání šalvějí a já nevím čím vším. Když byli potichu, tak byli v pohodě, ale po dvou větách už kuckali. Cucali šalvějové bonbony z drogerie, kde jsou za 25 kč a v lékárně za 80 kč. ;) Je to veliká nepříjemnost a asi to bude chtít delší dobu na úplné uzdrvení.

doplněno 27.12.13 07:28:

Už nevím, jak se ty prášky jmenují, berou se na noc, aby se pacient vyspal. Pak s nimi začali dělat drahoty, protože je smažky používali na výrobu drog. Ale stále existují. Neléčí, jen kašel na dobu působení přestane.;) Ten priznitz, to je velká pomoc!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.12.13 21:19

Jenže mě ani už žádné tabletky nepomáhají. Mám nyní koupený sirup na kašel ale zatím teda žádný zázrak. Tabletky jsem zkoušela už snad všechny co jsem kde našla..nejhorší je že ten čas na uzdravení moc nemám...

Datum: 26.12.13 22:06

Měla jsem podobný problém.A kašel mne překvapil v nejnevhodnější dobu-v obchodě,při telefonování apod.Pomohly mi cucací bonbony z irského lišejníku,koupené v lékárně.A taky prieznitzové obklady na krk:namočená žínka v teplé vodě na krk,na to igelit a na to telpý šátek.To jsem si dávala na noc.Zkuste.A ještě je dobrý sirup STODAL.Brala jsem tak 1 deci 5xdenně.S.

doplněno 27.12.13 20:51:

Dithiaden tabl. jsou na léčení alergie-způsobují útlum organismu,pomáhají tehdy,když se jedná o příčinu alergického kašle.Spíše je potřeba zjistit,jaká příčina toho kašle je.Pokud je to po viroze,tak pomůže také šťáva z 1 citronu smíchaná se 3 polévk.lžíce medu-zamíchat a 2x denně po lžičkách vzít.Pokud je to na bázi suchosti v krku,dráždění jako peříčkem při mluvení,tak kloktat lehce slanou vodu a ty obklady.S.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hanula*
Datum: 27.12.13 08:09

nějaké ty cucací bonbony. Myslím, že i obyč hašlerka by měla kašel utišit. Jinak na noc má syn Dythiaden. Hodně pít, cucat a čekat až to odezní nebo se z toho stane kašel vlhký.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.13 13:48
avatar
A kolik vody piješ denně?
doplněno 27.12.13 18:17: Ještě k tomu bych doporučil alespoň litr vody a zvednout dávku vitaminu C alespoň přes 3gramy denně. Tabletky jsou na nic, zaznamenas úlevu, ale léčení trvá déle. Taky je vhodné přizpůsobit stravu.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.13 16:02

Nyní piju spíše bylinkové čaje a přibližně 2litry

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.