Rostroušena skleroza

Od: Datum: 25.12.13 19:28 odpovědí: 6 změna: 26.12.13 12:04

dobry den chci se zeptat jak se mám vyrovnat rs tatka me chce dat do ustavu blbe chodim ja za to nemuzu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.12.13 20:08
avatar

slepice, taťka Vás nemůže dát do žádného ústavu bez rozhodnutí lékařů. A zejména ne při roztroušené skleróze. Blbě chodíte, co to znamená? Jak to myslíte? Píštete, "já za to nemůžu". A kdo Vám diagnostikoval nemoc? Taťka, nebo příslušné zdravotní orgány?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.12.13 10:34
avatar

Jak jste stará? Kde se léčíte? Kdo tuhle chorobu řeší? Obvoďák nebo neurolog? Na rehabilace a do lázní chodíte? Členkou klub Rozka jste? Víte o rozce všechno? Prostudovala jste si něco? Máte načteno? :D Je to strašná choroba, ale musíte se sama snažit o nápravu. Ostatní vám mohou pomáhat, ale hlavně musíte vy sama hledat nápravu a řešit! Je to vaše tělo, váš život.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: slepice
Datum: 26.12.13 11:07

dobrý den je mi 30 stará se o mě neurologové jeden v praze v rs centru

jenže tělo mě zradilo :(

Datum: 26.12.13 11:03
avatar

Milá slepice (přestaňte si říkat slepice), RS mám od r. 1985 co umí vám sice napsat mohu ale radím dobře-nepátrejte, každá umí něco jiného. Já k ní měla ještě vážný úraz, moc o berlích nenachodím, odjezdím to na vozíku, škrábat brambory je práce na půl dne a teče krev...blá, blá, a tak dále. Padám vždy a všude, spousta lidí si myslela, že jsem opilá když jsem se plížila odezdi ke zdi. Ale do žádného ústavu mě manžel strčit nechce a ani já nemyslím, že bych do něj měla. Napište víc, klidně do vnitřní pošty, napište co vás zajímá, co užíváte za léky, dnes kdy jsou interferony na poměrně vysoké úrovni se nemoc dá dobře držet na uzdě. Jestli můžu poradím a první moje rada je, nechodit na stránky Rs a neposlouchat nářky lidí, nečíst všechny bláboly¨a žít. Začněte tím kolik máte roků.

doplněno 26.12.13 11:21:

Tělo vás zradilo? Vy vůbec nechodíte a jste ležák bez hnutí a v plínách? To asi sotva, tak proč to skuhrání. Cvičíte? Ono i když to nejde, tak to pořád ještě jde! Neskuhrat, makat, svéprávná jste tak do žádného ústavu vás nikdo nestrčí.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: slepice
Datum: 26.12.13 11:25

ahoj je mi 30

mě štve že nemužu chodit zinčeho nic francouzkým holím nevěřim

pár let n zpět jsem tancovala na svatbě a byla jsem krkonoších

tDatum: 26.12.13 12:04
avatar

Před pár lety jsem lyžovala, bruslila, plavala, jezdila na kole... zkuste to klidně i dnes, je to legrace zvláště pro ty přihlížející, vy se válíte ve sněhu a jste vděčná za metr co se na rovině udržíte na lyžích a někdo vám nohy posunuje, bruslíte jen když vás dva lidé drží a vaše téměř bezvládné nohy vlečou ale věřte mi, že to jde, zvláštnost s plaváním je, že když mám hlavu nad vodou tak se mi nohy nehýbou ale pod vodou to mozek vyhodnotí jinak a plavu. Doma mám všude madla a snažím se plížit bytem bez berlí, spadnu a zase vstanu, o berlích ujdu max. 20m, chodím o fr.holích-podpažní berle jsou podstatně horší, cvičte to a nepodléhejte tomu, že něco nejde. Tanec i to jde, ten druhý vás pevně drží a kašlete na nějaké kroky a styl. Co berete, pícháte si interferony, Medrol, Imuran, Baclofen, infuze Solumedrol...Tak šup, šup vyskočit z postele a hurá do toho. Milá zlatá, lehnout si do postele, zakrýt se i z ušima a čekat až umřu to by uměl každý. Čekat že vám ten druhý vždy a vše udělá to je špatně, naučíte se třeba i zapnout knoflík zubama, na klávesnici datlujete jedním prstem a ten si druhou rukou držíte ale máte radost, že jste to zvládla sama. Nelitujte se a začněte něco dělat!

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.