Spoluvlastník mi chce VYKÁCET LES. Co s tím?

Od: Datum: 23.12.13 20:19 odpovědí: 7 změna: 24.12.13 22:52

Dobrý den,

chtěla bych Vás poprosit o radu jak jednat v situaci, kdy spoluvlastník zažádal o vykácení lesa bez mého souhlasu a předchozí domluvy? Došel mi dopis z úřadu o souhlasu těžby o kterou jsem nepožádala. Mým spolumajitelem je nově společnost na kterou není žádný telefonický kontakt. Děkuji všem za jakoukoliv radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.12.13 20:29
avatar

Tohle vidím zle, podle mne pouze soud a vydání předběžného opatření o pozastavení těžby do rozhodnutí soudu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 23.12.13 20:37

Takto to nejde, logicky, svá práva mají oba. Podívejte se na OZ. Měla jste právo při prodeji na předkup. Existuje vůůbec ta společnost? Co na to říká katastr? Nemluvíte sice o podílech, můžete k soudu, aby rozhodl.

doplněno 23.12.13 22:32:

No kapete informace, uvádíte, že jste tři spoluvlastníci? Ihned jste měla tomu úřadu odepsat a nesouhlasit. Takže hupky dupky k soudu podat žalobu. Asi se bez právníka neobejdete.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anaana
Datum: 23.12.13 23:51

Jsme dva spoluvlastníci. S tím, že bývalá spolivlastnice svuj podíl prodala zminované společnosti. Děkuji moc za Vaše odpovědi.

Od: anaana
Datum: 23.12.13 20:51

Podíl máme každý poloviční. Tato společnost vznikla v polovině tohoto roku a navrhla mi, že mozemek odkoupí, já nesouhlasila, ale druhá spolumajitelka ano. V katastru je společnost zaevidovaná společně semnou. Pokud les vykácí dřív naž zakročím bude pozdě a samozdřejmě může zaniknout stejně rychle jak vznikla a nic od ní nedostanu a pokud ano bude to pakatel. Budu se pokoušet spojit s úřadem a nejspíš také s lesním hospodářem, ale nevím, jestli mi dokáží pomoci.

Od: smlouva
Datum: 23.12.13 23:58

Snad ještě pořád existuje předkupní právo. Příští rok již nebude. Pokud druhá spolumajitelka nenavrhla odkup svého podílu druhému spolumajiteli, tak by měla být její kupní smlouva neplatná. Ovšem může se jednat o relativně podmíněnou neplatnost, která by vyžadovala v přiměřené lhůtě soudní žalobu. Taky by připadalo v úvahu rozdělení podílového spoluvlastnictví, pokud to lesní zákon připouští, nedošlo by li k podměrečné míře pozemku, a pak a si svůj podíl prodá komu chce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kami95
Datum: 24.12.13 13:20

S tím přece musíš souhlasit ale i ty ne? Normálně pokud bude nejhůř, vezmi to přes soud..trestí oznámení nebo minimálně policii..toto si nemůže přeci nikdo dovolit! Jinak mu navrhni, že mu svou část lesu prodáš, nebo že a si vykácí pouze svou část..určitě bude v katastru vyznačené, který díl je tvůj a který jeho..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anaana
Datum: 24.12.13 22:52

V tom oznámení jsem si všimla, že prý mají mou plnou moc. Což není pravda. Máme společné jmění. A každý vlastní pomyslnou polovinu, ale ta není nijak vyznačena. Spoluvlastníka jinak než pomocí dopisu nemohu kontaktovat a to by trvalo až moc dlouho. Tento souhlas od úřadu byl vydán již 13.12. bohužel jsem netušila, co akutního mi na poštu došlo a protože studuji v jiném městě mohla jsem až teď v pondělí jít si dopis vyzvednout. A obávám se, že kvůli novému zákoníku se bude pokoušet vytěžit les do nového roku, který je už za dveřmi. Asi mi nezbývá než si do pátku najít právníka a v pátek oznámit úřadu co se stalo a po domluvě s právníkem toto dál řešit případně s policií a soudem. Dnes jsem se byla dívat na pozemek a les zatím stojí.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.