Jedna ledvina

Od: Datum: 21.12.13 10:05 odpovědí: 10 změna: 21.12.13 19:02

Zdravim mám takový problém-švagrovi před měsícem odebrali ledvinu a on pořád marodí a nepomáhá ani sestře doma prý se musí šetřit-nemůže ani nádobí utřít atd.Néé že by mě to toho něco bylo ale on je takový "nefachčenko".Tak se chci zeptat jestli s tím nemá někdo skušenosti? Dík*pivo*

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: fribble*
Datum: 21.12.13 10:09

To záleží na diagnoze a doporučení doktora, ale normálně s jednou ledvinou se dá žít bez velkého omezení (viz dárci). Ale utírání nádobí určítě neuškodí ...

Ohodnoceno: 3x

Datum: 21.12.13 10:14

Tak až mu odeberou i druhou ledvinu, tak se teprve může šetřit.

Ale vážně.

Člověk s jednou ledvinou je pořád člověk. Takže obyčejné domácí práce může vykonávat bez omezení.

Jediné co musí omezit je zátěž té jedné ledviny. To znamená nepřecházet nějaké lehké onemocnění, nepít alkohol a dodržovat pitný režim.

Co nemůže mu určitě říkali doktoři v nemocnici. Všechny běžné činnosti může dělat.

Zase pokud marodí, tak mu asi není dobře. Tělo si určitě nejakou dobu musí zvyknout na novou situaci.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 21.12.13 11:47

Fakt je, že ledviny mají obrovskou rezervu ve výkonu, kterou běžně nevyužívají a mají ji přichistanou pro extrémní zátěž organizmu.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.12.13 12:15

Pokud se ledviny poškodí,nebo jejich funkce omezí,pak je člověk značně unavený a jeho pracovní činnost je značně snížena.Je jedno,zda se jedná o jednu ledvinu,nebo o obě.Odstranění jedné ledviny znamená jen to,že byla zasažena těžkým zánětem,nebo nádorem.Pokud je ta druhá v pořádku,nesnižuje to příliš pracovní schopnost.Pokud se i druhá poškodí,je člověk ohrožen na životě.Bez ledvin nelze přežít,pomáhá trvalá dialyza do transplantace.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.12.13 13:39

pamatuji jednoho, co měl operované ucho. Kvůli tomu nemohl chodit, musel ležet celý den a oběd mu museli nosit až k posteli. Radím : Zkuste nasadit výplach žaludku, klystýr a chinin. Váš švagr bude zdravý hned.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.12.13 14:09

Nevidím důvod, proč by nemohl dělat domácí práce, ani proč by nemusel chodit do práce. Jen si musí dávat bacha co dělá (přecházení nemocí, alkohol.

Vím očem mluvím, známá má 1 ledvinu od narození. 20 let o tom nevěděla...

Datum: 21.12.13 16:43

Měl jsem kolegu co daroval ledvinu dceři,zůstal je s jednou a po cirka půl roce PN šel normálně pracovat,žádné utírání nádobí ale normálnějako kalfoš (zedník) na stavbě,bez jakéhokoliv omezení!

Každý jsme jiný.Kd je nefachčenko předtím,pak má alespoň výmluvu,že nemůže pracovat!

PS můj otec je bez obou (respektive je má ale nefumkční),3x týdně dialýza,a na tuto s úpočátku ,než to zjistil lékař,jezdil normálně na jízdním kole,cca 6km.

doplněno 21.12.13 19:28:

Teď jsem si to přečetl pořádně.pkd před měsícem tak bych to bral s rezervou,ale třeba to nádobí je extra těžká práce pro některé zdravé ,natož tak nemocmé muže (vím o x chlapech,kolegové,co dokáží a jsou schopni přefedrovat tatru písku,ale umýt nádobí neby jít vysypat odp.koš - to neee!).

Datum: 21.12.13 17:34

Zdravím, nedejde na řeči typu "i s jednou ledvinou je to v pohodě", zvlášťě od lidí, co nikdy nic podobného nezažili.

Sestra přítele přišla o ledvinu půl roku po narození, tři septické stavy. Kvůli absenci ledviny je často nemocná, velmi často unavená, musí denně brát léky a samozřejmě se šetřit. Ona to není taková sranda, jak to to vypadá. A také je rozdíl, zda člověk nemá ledvinu od narození, nebo o ni přijde, protože operace jako taková je poměrně velký zásah do malého tělíčka.

Nicméně že by ani nádobí neutřel, tomu nevěřím. Vyřiďte mu, ať zas tolik nesimuluje, že jste se třeba něco zjistil od lékaře:)

Od: naoko
Datum: 21.12.13 18:18

Před měsícem a on lempl pořád marodí? To se vám zdá nepřiměřeně dlouho? Vůbec nepíšete proč mu ledvinu odebrali. Nezlobte se na mě, ale neměla by si vaše sestra u oš. lékaře zjistit trochu víc informací o zdravotním stavu svého muže? Možná pak bude mít o čem přemýšlet a neutřené nádobí ji už nebude vadit.

Datum: 21.12.13 19:02

Díky za odpovědi jenom dodám že to sestře nevadí spíš mě protože si sní dělá otroka jenom se válá v pelechu a to mě dones to mě navař to udělej... Lékař říkal že doba léčení je inviduální a mě se zdá že toho využívá - no třeba se pletu.Přeji všem pěkný večer

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.