Kde si stěžovat na Českou poštu

Od: Datum: 20.12.13 15:24 odpovědí: 31 změna: 21.12.13 22:49

Kde si stěžovat na práci české pošty má pošta nějaký dozorčí orgán děkuji moc za odpověd a přeji všem na Poradte krásné vánoce

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.12.13 15:26

jako na celek? Myslím, že spíše řešíte konkrétní pobočku a každá má svého šéfa/vedoucí. Stačí pobočku navštívit a vyžadovat ho/ji. :)

Ohodnoceno: 0x

Od: duha®
Datum: 20.12.13 15:44

jedná se o balík který ani za 4 dny nepřišel a to mají motto Dnes podáte Zítra dodáme a jelikož šlo o vánoční dárek tak asi vánoce nebude smutné je to že dárek je pro dítě a dnes máme 21 století to by se takové věci neměli vůbec stávat a co se týče mě jako momentálního zákazníka pro mne je to falešná reklama a přivádí v omyl za to musí někdo nést odpovědnost když nedělá svojí práci nebo se mýlím

Datum: 20.12.13 15:50
Asi nemylite, ale zkuste je pochopit. Takový nápor před svátky to není jednoduché. Když prijde k lékaři, na autobus, nebo do obchodu nečekaně 1000 lidí, taky se to nezvládne. Ještě to můžeppřijít v pondělí a slyšel jsem že budou doručovat i v úterý. Držím palce.

Datum: 20.12.13 16:20
Nezlobte se na mne ale kdybych nemohl prijit za ctyri dny do prace tak se alespon ozvu ze neprijdu ale z posty neprislo ani to ze balik prevzaly nejsem zadnej hadavej ale takhle kdybych pracoval ja tak jsem uz na pracaku a ruku na srdce pro sve deti preci kazdej udela co muze aby nezklamal vzdyt nejkrasnejsi pohled je na radostne detske oci a jestli dokaze nekdo zklamat tak ja urcite ne tak proto pozenu postu k odpovednosti. Jeste odpoved na interpunkci pisu z mobilu a tento zpusob je pro mne rychlejsi nez koukat jestli mam nekde carku ci tecku .P.S s pomahat a chranit to jsem se alespon zasmal fakt dobry a mate pravdu

to se stát může. Od jisté doby už při sledování zásilek není vidět datum, kdy daný úkon proběhnul. Právě protože se lidi čertili proč třeba 3 dny není pohyb balíku.

Můžete zkusit zavolat na poštu, ať vám vyhledají co se děje případně být tolerantní - sice by mě ranila mrtvice, kdybych dárek dostal až po Novém roce, na druhou stranu oni těch balíků mají desetitisíce a tohle je malé promile, které se stát může.

V první řadě bych prudil Poštu (asi si moc nepomůžete). Na stížnost máte čas až balík budete mít - až budete vědět jak dlouho to trvalo :)

Od: k2

1. Pokud bude ta zadost pisemna, zkuste do ni zapojit nejakou interpunkci. Jinak se Vam muze stat, ze budete nepochopena.

2. Pokud si myslite, ze slogan lze povazovat za klamavou reklamu, zkuste si zavolat PCR na pomoc s vanocnim uklidem, maji prece motto "pomahat a chranit". Pokud neprijedou, muzete si doslapnout i na ne, treba pak za to odvolaji rovnou oba policejni prezidenty...

Od: paw®
Datum: 20.12.13 16:13

Zdravim. slogan maji,a le nefunguje to u vsech baliku. Jeom baliku do ruky a EMS. Pokud to je standardni balik, tak doba doruceni neni garantovana do 2. dne.

Abyste si mohla stezovat, potrebujete mit Tracking number zasilky. muzete se i podivat, kde zasilka je.

Datum: 20.12.13 16:26
Tam je napsano pouze to kdy prisel balik na tridici uzel a od te doby nic to me namichlo takovou tridicku rozebrat zbourat a do srotu
Datum: 20.12.13 16:18
Já mám několik měsíců vystavené nové zboží na sbazaru a tento týden se roztrhl pytel. Všichni to chcou do Vánoc a to objednavam z Číny... Jedna ženská mi psala před chvíli, zboží mám sice fyzicky doma, ale i kdyby dnes poslala peníze, v pondělí na účtu stejně nebudou.
doplněno 20.12.13 17:06: Jen jsem chtěl říct, ze lidi jsou nepoucitelni. To samé výměny řidičáku, až poslední den a pak brblou, ze musí stát celý den ve frontě. Včera mi dovezl pošťák dva balíky až v osm večer, stačí?
Ohodnoceno: 3x

Datum: 20.12.13 16:27
Ale mate svy jisty ja ne
Datum: 20.12.13 16:35

duha: skoro každý,kdo má do zadku otvor,má touhu stěžovat si na českou poštu.Byl jste se aspoň podívat na nějaké pobočce,kolik tam zaměstnanci mají práce? A to jen proto,že kdejaký ko..ot si vzpomene 17.prosince,že by chtěl přes internet objednat dárek k Vánocům,když přijdou lidi s něčím,co mohli vyřídit už dávno předtím ale nechávají si to až na vánoční provoz.A tak dále.

To nemluvím o tom,že se kdejaký dement ptá,jestli nebude otevřeno i na Štědrý den,přitom on sám má dovolenou ode dneška až do ledna.

Vím dobře o čem mluvím,problematika je mi velice blízká.

doplněno 20.12.13 16:38:

A neberte si to osobně,to je všeobecný povzdych

Ohodnoceno: 2x

Datum: 20.12.13 17:21

ke mne do práce když přijde více zakázek musím natáhnout směnu na třísměnný provoz a sehnat více lidí aby jsme to zvládly to pošta je něco nobl že má vyjímku nebo co dneska musí makat každej a jestli je línej nebo se mu nechce tak at jde od toho vánoce nikoho neomlouvaj

Datum: 20.12.13 17:51

Tak jistě, pokud máte firmu vytíženou běžně na nějakých 30 procent a vyhovuje vám to, tak není problém nárazově vykrýt větší zakázku, ať už dalšími směnami nebo brigádníky (pokud ovšem máte pro ně stroje, které si zajisté nebudete kupovat jen kvůli nárazové práci). Třídírny jsou ale z velké části automatizované systémy, kde vám nepomůže nabrat brigádníky. Tam je řešením mít větší linku. Je ale ekonomický nesmysl mít kvůli pár dnům v roce takto naddimenzovanou kapacitu. Proto pošta běžně avízuje, že dodání zásilek se může oproti běžné situaci opozdit, navíc dodání do druhého dne garantuje pouze u několik málo produktů - ostatní jste si tak trochu vycucal z prstu.

Datum: 20.12.13 17:28

Za a) to chce objednávat dříve, než týden před Vánocemi. On si každý myslí, že jemu to určitě dojde, ale víte Vy vůbec, jaký teď mají na poště honičky? Asi máte představu, že tam sedí s prstem v nose a pijou kafíčko.

a za b) pak nehledat viníky všude možně, když jsem se na to předtím vy.ral, s prominutím.

"Dneska podáte, zítra dodáme" platí v běžném roce. Před Vánocemi pošta naopak avizuje zpoždění, říkají to lidem, co balíky posílají, a začali s tím už někdy 10. prosince, kdy mají na doručení běžného balíku čtyři dny, jak mi sdělila paní za přepážkou. A také záleží, kdo balík posílá a jak. Já si v úterý objednala dárek, včera přišel, ve středu jsem si objednala knížku, přišla dneska. Oboje balík do ruky.

doplněno 20.12.13 17:30:

A abyste zase nepsal, že já mám svý jistý a Vy ne, tak pátý den čekám na balíček, který byl převzat do přepravy minulý týden. Přijde včas, ude to fajn, nepřijde - nezblázním se. Měla jsem na to myslet dřív.

doplněno 20.12.13 20:34:

Brzděte, milý pane. Na poště fakt nedělám (když budete hledat, najdete, čím se živím) a ani reklamou se nezabývám. Prostě jste objednal dárek pozdě a místo toho, abyste to připustil, kopete kolem sebe, nadáváte všem a všemu a souhlasíte jen s těmi, kdo mají stejný názor. Že jezdí PPL druhý den? Tak jste si měl objednat holt PPL, co na to chcete slyšet?

Já osobně mám perfektního doručovatele, vždy s úsměvem, zazvoní, zavolá, pohoda. Možná mám "jen" neskutečné štěstí, ale dnes mi přišel mail, včera jsem objednala malinký dáreček, zítra bude doručen. Tak jaktože u mě to jde a údajně (skoro) všude jinde ne? Chodí mi dost balíčků a sama i dost odesílám, pošta mi nikdy nic neztratila ani nerozbila.

Každý rok ve všech médiích slyšíme, jak pošta nestíhá, ať si lidé udělají rezervu. Ale je to marný, je to marný, je to marný.

Datum: 20.12.13 17:59

a co soukromé společnosti ty fofr nemaj co tam se flákaj a pijou kafíčko neděláte na poště náhodou nebo berete peníze za reklamu na poštu jinak si to neumím vysvětlit

Datum: 20.12.13 21:28
Martino, klid! Víš ze rozcilovat se neprospívá zdraví. Stojí ti to za to? Mně ne... ;)

Datum: 20.12.13 21:35

Stirecku, dneska je den šílenec (i z pozice řidiče, dnes je to přesně rok, co jsem obrátila auto do příkopu), lidi mi skáčou pod kola, namrzlá silnice... takže o navážení se kdejakého... tazatele, opravdu nestojím:).

Ale už je klid, teď chvíli řídit nemusím

doplněno 22.12.13 16:38:

Nezávidím :(..

Datum: 21.12.13 22:49
Tak to se máš. Já řídit musím skoro denně a nebaví mě to. Někteří magori neví, kde mají blinkr...

Datum: 20.12.13 16:35

Stížnost na konkrétní pobočku nemá smysl řešit přímo na pobočce, protože mnohem rychlejší a efektivnější je použít některý z kontaktů pro stížnosti uvedených na webu ČP, kdy se stížností zabývá centrála. Kdysi jsem řešil problém s doručováním, kdy mi místo balíků házeli do schránky oznámení, třebaže jsem byl doma. Stížnost zabrala velice rychle, až jsem se divil.

Jinak zpožďování zásilek v této době bych neřešil, to se dá v této době předpokládat a tolerovat.

Datum: 20.12.13 18:06

děkuji za navedení na stránky pošty už jsem tam napsal ted by mi zajímalo jestli budu čekat na odpověd 10let jinak přeji hezké a spokojené vánoce

Od: zabu
Datum: 20.12.13 17:36

Střídají se u nás minimálně jednou týdně, různé přepravní spol. Českou poštu zrušit. Nic jiného si nezaslouží. Nejen že nevozí balíky, ale má je i dražší než jiní. Pro řidiče ČP je hrozný problém zavolat že veze balík, Řidiči od PPL, DPD, nebo k nám jezdí IN-TIME apod, s tím problém nemají. Klidně se s nimi dá dohodnout i převzetí jinde než doma. Pošťák prozvoní mobilem, aby měl odchozí volání, jako že se pokusil doručit, ale že to doma na telefonu ani nezaznamenalo příchozí hovor ho už nezajímá. Nejen jeho, ale ani jeho vedení.
Pokud to jde, radím nepoužívat poštu. Pokud to jen trochu jde, vyberte si jinou přepr. společnost.

Datum: 20.12.13 17:54

Zabu ty si můj člověk česká pošta to je jen parodie - okamžitě zrušit ano ano ano ochota na poště asi taková copa je balík když záhadně přivezou jen zazvoní a honem pryč a pak se starej mazej na poštu to dopravní společnost PPL DPD GEIS ty zavolaj budete v tu a v tu hodinu doma mám pro vás balík když ne a nejsem doma tak přijedou jindy to pošta ani omylem ta by měla jezdit v sobotu v neděli a nedat pokoj dokud nedoručí ,,,,,,,,,,,, ted asi naštvu všechny co se ozvali ale čtu tady jen jakej mají fofr před vánoci a tak podobně a co soukromé společnost tam se flákaj podle ostatních asi jo vždycky jsem si určoval že poštu nechci ale tady to nešlo byl to asi jediný dopravce takže si stojím za názorem jestli má pošta takhle fungovat tak to je celostátní ostuda a měla by ukončit svoji činnost nebo by měla být ukončena

Datum: 20.12.13 18:15

http://www.ceskaposta.cz/cz/o…oste/kontakty/kontakty-id951/ tady to máte napsané takže poslat email na: info@cpost.cz sice to 2-3 týdny odhadem trvá než vám přijde vyhodnocení stížnosti, ale taky jsem si stěžoval na Českou poštu a žádost byla vyřízena k plné spokojenosti...

Od: naoko
Datum: 20.12.13 18:26

Zkuste se schválně podívat kde se balík zasekl. Podačí číslo máte. Máte to na stránkách České pošty - sledování zásilek( Track x Trace). Ale pravda je, že teď před vánocema asi nestíhají takže bych to nehrotila..

Datum: 20.12.13 18:37
Balik skoncil na tridicim uzlu ze by tridily jeden balicek 4dny jina informace tam neni ale i tak dekuji za rozumnou odpoved a preji hezke vanoce
Datum: 20.12.13 18:53

Tak to ještě s tou stížností počkejte. Než by se ta Vaše stížnost vyřídila, tak už můžete mít balík doma.

Datum: 20.12.13 19:03

Kovis,martinaa : díky za podporu.On někdo totiž vůbec netuší,jak to na poště v předvánoční čas vypadá,lidi si opravdu myslí,že ti zaměstnanci hojdají celý den nohama a mají dvacítku čistého.

Psal jsem,že mám k tématu velmi blízko,takže vím,o čem píšu.

Vánoce mají být svátky klidu,ale jak se někteří zákazníci teď na poště chovají,to je na poblití.

doplněno 20.12.13 19:05:

duha: i pošta má opakované doručení zásilek na druhý den,nejen PPL a podobné.

Než tu budete psát nesmysly,tak si ověřte všechny skutečnosti.

doplněno 20.12.13 19:09:

Na to opakované doručení musíte ale zavolat,že to chcete.

Datum: 20.12.13 20:37

Přesně tak. Místo, aby si lidé udělali rezervu, když je jim rok co rok opakováno, že pošta to prostě nemůže stihnout za pár dní, tak jsou jedovatí, chodí si stěžovat a nadávají pošťačkách za přepážkami. Jasně, pro někoho to může být zklamání, ale chovat se jako hovado jen kvůli své liknavosti, to je mi přijde jako vrchol drzosti. A to pošta doručuje i o víkendu.

doplněno 20.12.13 20:38:

A pokud tazatel dostal zprávu, že je balík na třídění, tak mu jistě poslali i číslo balíku. Není přece tak těžké zvednout telefon a zavolat na poštu, jak to vypadá.

doplněno 21.12.13 18:03:

To už je holt smůla.

Od: zabu
Datum: 21.12.13 15:50

Pro všechny fandy ČP. Jen k tomu předvánočnímu spěchu. Moje zkušenosti s ČP které jsem popsal výše, jsou celoroční a několikaleté. Žádný předvánoční spěch.

Od: jakanas
Datum: 20.12.13 20:55

data na jejich webu mají ted den zpoždění, takže zásilka klidně už může bát na vašem depu. Posíláme asi 800zásilek měsičně a i přes vánoce má přs 85% zásilek doručování do druhého dne.

Doručování znamená že ho má balíkář na autě k rozvzu. Jestli to udělá je už jen pouze na konkrétním člověku

Datum: 20.12.13 21:30

To já poštu mohu jen a jen pochválit. Doručení v 90% do druhého dne, usměvavá listonoška, která mi vždy vše donese až ke dveřím a vyjde mi ve všem vstříct a když jdu na pobočku, vezmu si číslo a vím na čem jsem.

Ono je jednoduché na vše a vždy nadávat, ale kdybysme se mělivšichni chovat vzorně a pracovat na 100%, tak se většina lidí po...

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.