Jak zvládnout zaměstnání

Od: Datum: 08.01.14 05:08 odpovědí: 6 změna: 09.01.14 20:55
avatar

Dobrý den, mám dotaz. Kdo měl v životě náročné zaměstnání a nezvládal ho? Jak vše řešil? Pracuji jako poštovní doručovatelka. Ke konci roku se zrušil můj starý okrsek a byla jsem převedena na nový. Kolegyně, která pracovala na tomto okrsku přede mnou, chodila též pozdě, ale mě ještě přidali další 4 domy. Není tam žádná rezerva. Správně bychom měli pracovat 7,5 hodin, někdo to zvládne, ale některý okrsek je přetížený. Co až budou v létě dovolené a budou se rozebírat další, pro mě zcela neznámé domy? Nezvládám fyzicky ani psychicky. Je mě skoro 57 let. Jsem v práci 12 hodin. Deptá mě, že jsem v práci jako poslední, nové kolegyně jsou nepříjemné, jsou nervozní, protahují hlas, necítím se tam dobře. Neudělám dobře jednu věc a už se valí další. Vše honem, honem, tlačí nás čas. Na pochůzce v posledních domech již čekají zaměstnanci firem, čekají na poštu a že ji potřebují převzít a zpracovat. Mají prý ke konci pracovní doby. Kde jsem. Jsem ve stresu, spím pár hodin. Je taková doba, že v předdůchodovém věku bych měla být ráda, že jsem zaměstnaná, ale už si skoro myslím, že takhle se štvát, že si vlastně můžu zadělat na nějakou vážnou nemoc. Není to jenom nyní, moje přetíženost se táhne již delší dobu. Pokud dám výpověď sama, tak budu mít krácenou podporu v nezaměstnanosti, to vím. I to, že je v mém věku podporu možné pobírat až 11 měsíců. Přemýšlím, jít třeba uklízet? Pokud se sežene nějaký úklid? Kdo se potýkal s takovým podobným problémem, řešil odchodem a jak na to pohlíží s odstupem času? Děkuji moc za reakce.

doplněno 11.01.14 04:48:

Milí rádcové, dostala jsem se domů vždy až tak na televizní noviny na Nově, takže jsem jenom něco malého pojedla, hupsla do vany, udělala přípravu na druhý den, roztřídila a zapsala všechny nasbírané a zapamatované infomace z doručování. Dnes jsem se probudila ve tři hodiny ráno. Mám čas Vám všem poděkovat za příspěvky a to nejen zde, ale i ve vnitřní poště. Zvláště bimbam, ivzez a Marcelce. Bimbam, Vy mě píšete z duše úplně tak, jak cítím. Je vidět, jak jsme všichni v podobných situacích i jak to všechno podobně prožíváme. Určitě mám nějakou výhodu oproti mladším. Jenom se s tím vyrovnat a jak píše Ivzez, využít vše, co nám zákony dovolí. Odchod do řádného důchodu mám k 20.12.2016. Relativně mohu odejít tedy do předčasného. Ale chtěla bych udělat vše pro to, aby odchod z práce byl co nejpozději. Vedoucí nebyl nyní 2 dny v práci. Takže jsem nemohla nic projednat, ale určitě s ním budu mluvit co a jak. V prosinci řekl na mé obavy, že to zvládnu. Uvidím, jak se k tomu postaví. Bimbam, moc mě láká udělat ten krok Vaším směrem. Hezký víkend všem, v klidu a pohodě.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: blbablondyna*
Datum: 08.01.14 05:44

Zalezi, jak hodne nezbladate psychicky? Ja byla ctyri roky v inv. duchodu, pote nastoupila do prace jako servisni technik (je to muj obor), melo me varovat, ze inzerat se opakoval po cca pul roce (zjistila jsem dodatecne) o praci jsem prijit nemohla. Kupodivu co se tyce kolegu me byt zenskou prijali velmi dobre. Problem byl nas sef, totalni despota a ja bohuzel mela pozici, ze jsem mu byla nejblize. Celkove na me hazel povinnosti svoje, sveho neschopneho syna atd. Nocni vyjezdy, mnohdy opravdu jen snad pro jeho pobaveni. Byla jsem po mesici psychicky v haji a fyzicky to pak uz jde samo. Hledala jsem jako vy, kdyz jsem dosla k doktorce potreti na kontrolu, vsimla si, jak jsem vyklepana, nevyspala atd. Poradila psychologa, ten psychiatra, ktery mi napsal prasky na srovnani a napsal poradil, at nahraju jednani sefa, stahnu kopie dochazky a vyjezdu, napsal neschopenku atd. Za dalsich 14 dni jsem davala vypived na zaklade zdravotniho posudku a svete div se, bylo i odstupny. Vy poved obsahovala lekarkou zpravu o psychickem vycerpani z nadnerne prace a sikany, vypocet pracovni doby s dukazem, kolik nebylo zaplaceno a i nahravku chovani sefa (jeho harasment, pomlouvani kazdeho). Asi si dokazete predstavit mou radost, kdyz u jine kolegyne narazil natolik, ze se ti druhy rok resi soudne a firma ho odstavila.

Bohuzel mate tu nevyhodu s peklem o prescasech, kterym se nasi nenazrani politici pomstili vsem obycejnym lidem. Co se tyce kolegyn, no to mate asi smulu, posty, nemocnice, hypermarkety byvaji pekne vystavni vosi hnizda, ale vedouci by to nemela za zadnych okolnosti trpet. Na druhou stranu, proc nezkusite, zda by vas nedala vedouci na prepazku?

Dnes jsem par let v jine firme, pohada, prace i fyzicke hodne, ale pokud je dobry kolektiv, cloveka nevynervuje kazdy otevreni dveri sefa, je clovek ba tom o mnoho lepe

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lendak*
Datum: 08.01.14 07:23

to je ta dnešní odporná doba

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.01.14 07:48
avatar

Pokud jste v práci 12 hodin a smlouvu máte na 7,5, tak buď ať vám platí přesčasy /já vím, je to hloupost.../, a nebo ať vám někdo názorně předvede, jak to máte dělat a stíhat. Pokud do toho budete takhle šťourat, dají vám výpověď sami pro nadbytečnost. Prostě si to nenechte líbit!

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 08.01.14 11:04
avatar

Ringo Česká pošta je stát ve státě. Můžete si stěžovat 100x a třeba i celé depo doručovatelek a pak příjde kontrola, pošta zaplatí vysokou pokutu a pro vás se nic nezmění. akorát vám seberou odměny a vyhrožují, jak na ÚP čekají zástupy lidí na vaše místo. Sestra u pošty pracuje jako doručovatelka již 30 let, dokud byla na malé poště bylo vše v pohodě. Öd minulého roku musí v okrese všechny doručovatelky do depa a pak vyrazí na pochůzky, to znamená, že ráno sednete na autobus a jedete 10km na depo, vytřídíte si poštu a jdete roznášet, po skončení opět vše odepsat na depo a pak jít zase na autobus a odjet domů, aby už Nova nedávala reportáže o tom kolik kg. tahají letáků tak jim je autem rozvezou na místa-to jediné se změnilo k lepšímu Aby náhodou neměla doručovatelka velkou místní znalost a nebyla moc rychlá tak jim občas vymění doručovací okrsek. Mají určené kolik musí prodat losů, dobíjecích kupónů a dalších zbytečností co pošta prodává (dokonce i plyšové hračky), kolik musí zjednat stavebka pro Lišku, kolik penzijka. Nezjednají tak strhnout peníze a vyvěsit na nástěnku, také manažerka jen řve, že to jsou i její peníze tak ať se holky snaží. Přesčas to neexistuje i když místo 8,5h jste na pochůzce,hlavně ve dnech výplat důchodů) od nevidim do nevidim, že nemá kam jít doručovatelka na wc(pokud na ni v nějaké firmě nebo restauraci nejsou hodní) to také nikoho nezajímá a jestli si myslíte, že už nemají GPS tak jste na omylu. Sestra šla na oběd k mamce mimo svůj okrsek ale šlo jen o přejití cesty na druhou stranu a 15min,stálo ji to -500,-Kč největší průser bylo to, že přecházela silnici co přecházet neměla, pošta je sice pojištěná ale vzhledem k ceně pojistek ne zas tak moc, i peníze co doručovatelka nese jsou pojištěny jen do (částku vím ale nechci to přesně psát) a tak v době výplat důchodů odejde s onou částkou a pro další si musí jít přímo na poštu (naštěstí ne do doručovatelského depa, které je až za městem). Jo a rajon je změřen, normy dělá asi idiot jelikož měří rovně a domy jsou cikcak, vůbec nepočítá čas kdy s doporučeným dopisem musí do pater paneláků, pozor-pokud je to psané jako pěšší pochůzka tak nesmí ani kousek jet na kole nebo MHD.

Nedivím se, že paní nestíhá a jediná pomoc je, dát výpověď. Bohužel při dnešním nedostatku práce skončí ve svém věku na ÚP.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: mirka1
Datum: 08.01.14 15:04

Je to hrozný vím jak vám asi je, v tomhle věku přece nemůžete zvládat to co zvládají mladé holky. Ty poměry v práci jsou všude, nikdo se s nikým nemazlí naopak snaží se vás zesměšnit, že oni jsou lepší. Máte asi 2 roky do důchodu? Poptala bych se na poště, zda by tam nebyla lehčí práce, nebo přemýšlela o jiném zaměstnání, ale co? Nevím jaký máte plat, ale kdyby jste to šla doklepat do vrátnice někam, tak ty mají minimální mzdu a jsou rádi. Holt nikdo se nezamyslí nad tím jaká já budu v 57mi letech, místo aby vám pomohly snaží se vás zesměšnit. 12 hodin dělat těžkou práci to stejně ale nemůžete dlouho dělat. My máme listonošku ta je mladá, lítá jak čamrda, nosí i menší balíčky ani nemá čas na pokec, jako dříve s listonoškama si člověk popovídal, podrbal. Uklízet to bych vám neradila, to je taky dřina, já jsem taky kdysi dělala pokojskou chvíli, než jsem si něco našla, ale dělala jsem taky s mladejma holkama ty to raz dva odflákly, měla jsem co dělat abych jim stačila, vždycky poslední. Taky mě napadlo, kdyby jste šla třeba dělat snídanovou kuchařku, pomocnici, do kuchyně nebo doplnovat zboží do krámu, hospodyni, nebo hlídat dítě. Nikde to není žádný med, všude je něco. Nebo pak předčasný důchod, ale to bych volila až jako poslední.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.14 20:55
avatar

S úklidem to moc růžově nevidím. Přibývá firem, které na úklid (i jako pokojské) chtějí jenom osoby s invalidním důchodem, protože na ně získávají příspěvky ...

Zbytek ve vnitřní poště.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.