Jednostranná výpověď dohody o proveden práce

Od: Datum: 20.12.13 09:12 odpovědí: 6 změna: 27.05.14 16:17

Jsem zaměstnán u České pošty na Dohodu o provedení práce, tuto dohodu bych chtěl ukončit a v té smlouvě, kterou sem jim podepsal je napsáno toto: "Dohodu lze zrušit dohodou smluvních stran ke sjednanému dni nebo jednostraně písemnou výpovědí kteroukoli ze smluvních stran z jakéhokoliv důvodu nebo bez uvedení důvodu s 3 denní výpovědní dobou, která začíná dnem následujícím poté, co byla výpověď doručena druhé smluvní straně. Tato dohoda může být ukončena s okamžitou účinností v případech, kdy druhá ze stran zvlášť hrubým způsobem poruší své povinnosti." toto je jeden odstavec který mluví o ukončení dohody v té celé smlouvě. Dohodnout sem se s nadřízeným nemohl (kvůli tomu že on za mě nemá náhradu, že jí musí najít a já jí zaškolit, tak se nechtěl dohodnout na tom že bych během několika dnů skončil) tak chci tu smlouvu ukončit jednostraně a nevím jak to přesně udělat, to mám tu výpověď poslat poštou doporučeně? A jak zjistím v který den jim ta výpověď přišla? To kdy jim ta výpověď přišla potřebuju vědět kvůli té 3 denní výpovědní době, taky nevím jestli se do těch 3 dnu výpovědní doby počítá víkend a svátky, nebo jen pracovní dny. Až uplynou ty tři dny výpovědní doby tak můžu bez problému přestat chodit pracovat do té společnosti a nebudou mi hrozit nějaké problémy? Mockrát Vám děkuju za odpovědi

doplněno 20.12.13 13:31:

A taky ještě nevím, jestli po tom zaměstnavateli mám chtít, aby mi podepsal kopii té výpovědi.

doplněno 20.12.13 17:27:

Nevíte, kde bych našel nějaký vzor na jednostranné ukončení DPP? Potřebuju aby mi tu výpověď podepsal ten zaměstnavatel?

doplněno 21.12.13 02:21:

Nevíte někdo jaký je rozdíl v tom jestli dám výpověď z DPP bez udání důvodu, nebo z jakéhokoliv důvodu? Tyto dvě možnosti výpovědi mám uvedené v té smlouvě (viz. citace výše)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.12.13 10:38
avatar

Pokud ji pošleš dopo s doručenkou, budeš vědět přesně, kdy došla. Druhá možnost je předat ji osobně, prokazatelným způsobem (potvrzení, svědek...)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.13 13:19

a nevíš jak je to s těmi 3 dny výpovědní doby? Jestli se do toho počítají jen pracovní dny, nebo i svátky? Díky

Datum: 20.12.13 14:07
avatar

Zákoník práce to neřeší, já bych brala tři dny kalendářní.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.12.13 23:53
avatar

Já bych výpověď radši předala odobně proti potvrzení na kopii výpovědi. Výpověď můžete předat nadřízenému svého nadřízeného (přeskočit jej), případně do podatelny.

Převzetí výpovědi si určitě nechte potvrdit!

A počítejte s 3 kalendářními dny.

doplněno 20.12.13 23:59:

Budete-li chtít potvrzení o zaměstnání, doporučuji to uvést do výpovědi. Pak Vám zaměstnavatel musí potvrzení vystavit v poslední den zaměstnání.

doplněno 21.12.13 02:03:

Ano, jako potvrzení může teoreticky posloužit i dodejka s potvrzeným datem převzetí. Pošta ale dodejku várí až po skončení výpovědní doby (např. 14 dnů po odeslání dopisu).

Dokud nebudete mít převzetí potvrzeno, mohl by Vám zaměstnavatel dělat problémy. Proto si myslím, že by pro Vás bylo lepší výpověď předat a nechat si převeztí potvrdit třeba v podatelně.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.12.13 01:53

Tím potvrzením převzetí výpovědi může být i ta dodejka u toho doporučeného dopisu? Děkuju

Od: rendolf2
Datum: 27.05.14 16:17

jak si dopadl s tou vypovedí? řešíme to samé i u stejné firmy na zítra...písni díky

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.