Byl Ferdinand Porsche nacista?

Od: Datum: 19.12.13 18:28 odpovědí: 7 změna: 20.12.13 19:06

Ahoj. Právě v podvečerních zprávách na ČT 1 uvedli, že starosta měst. čtvrti v Lbc ve Vratislavicích nechal odstranit uvítací tabule na vjezdech do obce. Na nich bylo zmíněno, že bývalý rodák tu měl rodiště. Místní radní mají obavu, aby nebyli nařčeni z propagace nacizmu. Je pravda, že Ferda měl tu možnost odkázat soukmenovce do patřičných mezí, ale asi by potom byl on vykázán do koncentračního tábora. Kdo to dnes spravedlivě rozsoudí?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.12.13 18:30

Byl to aktivní nacista. Velmi aktivní.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 19.12.13 18:35
avatar
Pokud vím, byl členem SS. A to zrovna nebyla organizace, jejímž členem mohl být Červenáček s Rychlonožkou.
Připadá mi to podobně, jako tvrdit, že členem ÚV KSČ byl antikomunista..a kapitalista.
doplněno 19.12.13 18:37: P.S. A to že navrhoval pro fuhrera tanky a obrněná vozidla je také fakt (a navrhoval je sakra dobře..to je fakt).
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.12.13 18:38

Ferdinand Porsche byl nacistou a členem NSDAP. Členem NSDAP se stal v roce 1937. U SS dosáhl hodnosti SS-Oberführer a za jeho činnost mu byl v roce 1944 propůjčen prsten s umrlčí lebkou (Totenkopfring). Byl také nositelem Válečného záslužného kříže bez mečů (Kriegsverdienstkreuz)

zdroj http://cs.wikipedia.org/wiki/Ferdinand_Porsche

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.12.13 19:09

Ahoj, rozhodně to nebyl platič známek a rozsoudí to každý, kdo má zdravý rozum. více už napsali rádci přede mnou

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.13 20:10
avatar

Ale zase na druhou stranu, když se zeptáte stovky lidí, kdo to byl Ferdinand Porsche, tak 90 řekne automobilový konstruktér a možná jeden si vzpomene na jeho esesáckou minulost. Tím neříkám, že by to mělo být zapomenuto, ale tak to je.

A kolik ulic a náměstí je ještě dnes u nás pojmenovaných po komunistech, kteří kromě toho, že byli komunisti, zase až tak moc neznamenali?

Ohodnoceno: 3x
 
Od: kjanik112*
Datum: 19.12.13 22:00

Ze záliby se zabývám historií a přečetl jsem hodně historických knih, poslaných z Německa. Já osobně bych ten nápis neodstranil, je to tak dlouho po válce, že už nás to nemůže nijak ohrozit. Podívejte se, každý režim vyhledává a potřebuje schopné lidi. Porsche měl smůlu, že se narodil do špatné doby, a že ničemný režim, ve kterém žil, mu umožnil vstup mezi nacisty. Představte si, že by byl v roce 1945 šikovný mladý komunista a stal se konstruktérem a pak ředitelem třeba Tatrovky. A jako fanatik by při procesu s Miladou Horákovou nechal ve fabrice podepsat rezoluci, aby byla co nejpřísněji potrestána. Myslíte si, že by mu to dneska někdo vyčítal? Nenechte se vysmát...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.13 19:06

Trochu kulhavé srovnání. Správné by vypadalo jinak. Československo přepadlo většinu okolních zemí, pobilo miliony domorodců, z některých navařilo mýdlo, z jiných nadělalo kostní moučku, ze všech pak otroky. A nyní by mladý komunista konstruktér dostal nabídku konstruovat zbraně k zabíjení domorodců nebo mýdlárny na jejich vaření.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.