Zlomenina prstu na ruce

Od: Datum: 18.12.13 22:34 odpovědí: 8 změna: 20.12.13 06:34

ahoj, nevite jestli se nejak fixuje/leci zlomenina clanku prstu na ruce? konkretne posledni clanek na malicku? Diky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 18.12.13 22:39
AhojJe to zlomenina jako kazda jina,tudiz se musi lecit.Ja jsem mela to stejne,a dali mne dlahu na 1 mesic.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.12.13 22:44

Fixuje se to dlahou. Takový modrý molitan přes prst zpevněn zvenčí hliníkovým plechem.

Datum: 18.12.13 22:57

a zalezi na tom jaky clanek prstu to je? mam zlomeny malicek level ruky teste pod nehtem a jen mi to zavazali s tim, ze to sroste samo

Od: kejki
Datum: 19.12.13 00:10

To sroste samo, ale ten plíšek, o kterém je řeč, tě ochrání od bolesti, když někde zavadíš a tak. Viděla jsi snímek? Tam většinou není kost oddělená, spíš je poškozená, štíplá a sádrová fixace je zbytečná. Tu jsem měl taky, do sádry jde i sousední prst a sádra sahá až k zápěstí. Pěkně nepříjemné a po sejmutí sádry následuje doba rozcvičování.

Datum: 19.12.13 07:45

Poškozený poslední článek malého prstu se nefixuje, jen se zpevní, aby se zabránilo posunu při nárazu. Ale jinak se prsty fixují většinou tak, že se znehybní tím, ře se dva prsty svážou, po celé délce, znehybní. Pohybují se jen u posledního článku, tedy u dlaně. ;) Nebojte, to bude dobré.

Datum: 19.12.13 08:26

jo jo snimek jsem videla, presne jak rikate, nevypadalo to uplne oddelene. Ja jsem si zavrela prst do dveri takze mi tam mam i poraneni kuze a nehtoveho luzka, prave proto mi to zavazali, ale rekli mi ze za 3 dny si to mam sundat a nechat volne, o zadnem zpevnovani nemluvili, proto mi prijde divny jak mi to ma srust kdyz si do toho furt budu narazet ...

Datum: 19.12.13 19:58

Tak spíš pro pobavení. Měl jsem nedávno zlomený poslední článek na levém prostředníčku. První pokus byl udělat si sádrovou sundávací dlahu. Nebylo to dobré, tlačilo to, studilo to, bylo to těžké a když se do toho člověk klepl, tak to bolelo víc jak neochráněné. Po několika dalších pokusech jsem došel celkem k vyhovujícímu řešení: Kousek tenké plastové elektrikářské trubky jsem rozřízl podélně a teplem vytvaroval takový zahnutý tunýlek, aby prst (jeho horní polovinu )co nejlépe kopíroval v uvolněné mírně pokrčené poloze. Prst jsem pak každý večer opatrně přebaloval, cca 2..3 otočky fáškem, pak shora položil dlahu a opět párkrát omotal. Takto jsem to dělal 4 týdny.

doplněno 19.12.13 20:01:

U doktora jsem nebyl, ale zlomené to 100% bylo, i jsem to křupnutí slyšel, když jsem si jej skřípl do těžkých kovových dveří a bylo s ním pak možné (bolestivě) nepřirozeně kývat.

Datum: 20.12.13 06:34

Mám s váma oběma soucit, protože jsem si vzpomněla, jak mi jednou chlap přibouchnul prsty v nákladním autě, při stopu. Ještě dnes se mi zvednul žaludek! *cert*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.