Lesní zákon- zákaz sběru plodů dřevin

Od: Datum: 18.12.13 22:32 odpovědí: 2 změna: 19.12.13 12:16
avatar

Pěkný večer,

zjistila jsem, že podle lesního zákona je zakázáno sbírat plody lesních dřevin. Pokud si vzomínám, chodili jsme celá škola sbírat do blízkého lesa kaštany, žaludy, bukvice apod. Nikdo to nijak neřešil. Nebo se ten zákon za posledních 10 let nějak výrazněji změnil?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 19.12.13 10:58
avatar

Dobrý den, ten lesní zákon je z roku 1995. Podle mého výkladu je to skutečně zakázáno a je to kvalifikováno jako přestupek (a pokutováno). Ovšem, pouze pokud se tak děje neoprávněně. Myslím, že je k tomu nutný souhlas vlastníka lesa a tím se to stane legálním.

Toto se týká osob, které v této oblasti nepodnikají. Kdo to dělá výdělečně, tak musí mít i ŽL. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 19.12.13 12:16

ildiko, trochu si odporuješ, uvádíš, že podle LZ jsi zjistila ... a pak se ptáš, zda se změnil. To co jsi zjistila (lesní plody) je pravda, ovšem tam je též uvedeno i za jakých podmínek.. .
Nikdo to neřešil, a co jste s těmi plody dělali? Vrátili zpět do lesa zvířátkům, že? Přdstav si, že za komuny to platilo též, možná ten zákon byl ještě tvrdší (vidím to podle z. o myslivosti jak roztával).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.