Koupě obecniho pozemku

Od: Datum: 18.12.13 18:43 odpovědí: 5 změna: 18.12.13 19:35

Chci si odkoupit část obecního pozemku, podle právníka obce si tento pozemek můžeme odkoupit pouze jako manželé, ne jenom já. Je toto někde v zákoně uvedeno?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rozara*
Datum: 18.12.13 18:52

Nesmysl. Koupit si to můžete i sám. Jestli ovšem již nejste ženatý, potom by to byl společně nabytý majetek, tedy vás obou (manžela i manželky). Další otázkou je, jestli si obec nechce nějakým takovýmto krokem zajistit přírůstek obyvatelstva v obci. Potom při výběrovém řízení může dát přednost manželskému páru před ostatními zájemci a nic s tím nenaděláte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hnz®
Datum: 18.12.13 19:05

Přirustek do ovidence obyvatel,asi jo proto že sem datazan na trvaly pobyt ,přednost nepřipada v uvahu.

Od: poleno
Datum: 18.12.13 18:56

V zákoníku to nikde napsáno nejspíše nebude. Obec si může klást podmínky prodeje stejně, jako kdokoliv jiný. Pokud to rada posvětí, tak s tím moc neuděláte. Snadné cesty k řešení nejsou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hnz®
Datum: 18.12.13 19:14

No spíš se pani starostka a zastupitelstvo pěkne strapnuje.Protože sme manžele 20roku a chceme koupit čast zahrady ktera uděla uceleny pozemek a o kterou se 20 roku staráme.A přece je jedno/nám/ kdo bude majitel.

Datum: 18.12.13 19:35
avatar

Pokud nebudete mít zúžené společené jmění manželů, tak majiteli pozemku se stanete oba dva bez ohledu na to, kdo bude uveden v kupní smlouvě jako kupující a kdo bude uveden v katastru nemovitostí. (Nepředpokládám přitom, že pozemek chcete koupit za peníze, které jste získal např. v rámci děděni). I kdybyste byl veden v KN jako výlučný majitel, bude tento pozemek stejně ve vlastnictví obou manželů a kdyby pouze jeden z vás by v budoucnu pozemek prodal, daroval nebo směnil, byl by tento úkon neplatný.

Bylo by lepší a průhlednější, kdyby v kupní smlouvě jako kupující figurovali oba manželé. Nevidím důvod, proč se tomu bránit.

doplněno 19.12.13 09:12:

Řeší to aktuální občanský zákoník v § 143 a násl., a nový občanský zákoník, který nabyde účinnosti od 1.1.2014 v § 709 a násl.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.