Čeká mě soud

Od: Datum: 18.12.13 10:35 odpovědí: 32 změna: 18.12.13 23:29

Dobrý den,

asi před 3 měsíci jsem byl napaden jisným člověkem, kdy jsem na něj podal tr. oznámení a vyšlo z toho těžké ublížení na zdraví. Ležl jsem v nemocnici marodil v práci asi 2 týdny a dnes se semnou spojil advokát toho s prominutím hajzla, jestli by jsme se nemohli mimosoudně vyrovnat mohl by mi to někdo vysvětlit jako člověku? :) co to je za výhody pro mě a pro něj? :) celou dobu se neozval neomluvil a ted by chtěl něco řešit proto se tu ptám někoho kdo se dobře vyzná v TR. řízení zda by mi neporadil ... Předem děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: zepe®
Datum: 18.12.13 10:45
avatar

pokad chcete právo tak soud.

pokad chcete penize a beztrestnost pro vinika kejvnete na mimisoudní vyrovnání vysoké pokud mozno .no co si budeme povidat co asi dostane od soudu za trest?mozna podminku možná

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.12.13 10:58

POkud to měl poprvé, tak právem rozumějte podmínku, což dneska není trest, vhodnější je říct ok, mimosoudní vyrovnání vypadá z mého pohledu takhle bolestné dle výpočtu doktora $$$ ušlá mzda $$$ náklady na léčbu $$$ celkem tedy chci $$$ berte, nebo nechte bejt. Toť můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.12.13 10:47

Pro neho mozny nizsi trest (ucinna litost) a muze licitovat o odskodneni.
U soudu dostane trest a o uhradu skody se bude soudit v obcanskopravnim jednani.
Pro nej dalsi soud, dalsi vydani. Pro Vas rychle ukonceni, mene stresu. Mozna i
vetsi odzkodneni,
PS : to mam jen z doslechu a nacteno z kauz typu lobbista Janousek atd

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.12.13 10:50
avatar

Spočítejte si kolik vás celá ta lapálie stála financí, nervů a bolesti, přihoďte pár tisíc navrch a výslednou sumu řekněte advokátovi. Nebude-li souhlasit nic se neděje. Vy můžete sice trochu prodělat, ale on si to odskáče. Jde-li vám o mstu, nejednejte s advokátem vůbec. Po zaplacení byste musel to tr. oznámení stáhnout. Dřív ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrpan*
Datum: 18.12.13 10:58

No mě právě volal advokát, že by sjme se sešli ... chci aby byl potrestanej ale né aby dostal podmínku je to těžký ublížení ... podle doktroky a nějakejch bodů bych měl dostat 17 000 + uělej zisk za 2 měsíce což je 16 000 + hospitalizace léky cestování stres nervy atd... to abych si řekl aspon o 100 000 jinak do toho nejdu :D no a nejde to tak že tr. řízení proběhne jak má a tady se jedná jen o peníze za 3 měsíce se ani neomluvil a jeho právník mi řekl do telefonu, že stejně vim jak to chodí, že lžou a hájej ty hajzli ...

p.s. na to by se sepsala nějaká smlouva či co?

Od: petrpan*
Datum: 18.12.13 11:00

no pomsta se tomu říct nedá ale když vás napadne bezdůvodně člověk kterého jste znal a zláme vám 3 kosti v obličeji a na to vám řekne že neví proc to udelal tak je něco špatně :)

Datum: 18.12.13 11:03
avatar

Tolik vám nedá ani omylem. Takže je to bezpředmětné. Vy taky můžete u soudu přehánět. Jak vás to doteď bolí, jak jste na tom psychicky zle a bojíte se mezi lidi...atd. Nenechte se zahnat do kouta. Od všeho co vám dluží mějte potvrzení. Na každý lék, každých 30 kč platby u doktora atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrpan*
Datum: 18.12.13 11:16

No to bohužel nemam, cestovný můžu doložit tak lístkama od tankování, ušlou mzdu mi udělá ůčetní a to bolestný vypočítala doktorka ... nechci nikde lhát, stále necítim horní levou část čelisti jinak už je vše v pořádku po psychyce to je v pohodě jediný co nechci je potkat ho někde s partou těch jeho rádoby "zabijáků" ... chci prostě aby každej měl co si zaslouží to mi řekl později on , že jsem dostal co jsem si zasloužil ... pouze chci bejt na tom líp než on :) a aby tyhle blbečci viděli, že nemůžou s každym vy**bávat... :) vím, že nejsem první komu něco takového udělal buď on nebo jeho kamarádi jenže každej má staženej ocas a prostě jim to prochází ale pochybuju, že je to jen u nás myslim si, že jich je tady v Republice víc takovejch co jim stoupne EGO tak vysoko, že si myslí, že můžou už všechno :...

Od: buss
Datum: 18.12.13 11:35

A to jako sám bez právníka?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrpan*
Datum: 18.12.13 11:56

No zatim ano nevim jestli si nechám někoho platit :( a nebo si vemu toho co mi dá soud grátis :) jako mam svědky a smsky zprávy z facebooku takže on se z toho už nevykroutí :) právníka má asi jen na snížení trestu a takové ty maličkosti z tohohle ho snad už nikdo nevyseká ...

Datum: 18.12.13 13:46

Dobrý den, omlouvám se za mojí reakci. Je mi Vás opravdu líto, za to co jste si vytrpěl. A jestlli vám jde o to vysvětlení jako člověku, tak té druhé straně jde o vyhnutí se soudu a takové jakoby vaše morální odpuštění. Je to každého věc, ale ta vaše částka je směšná. Můžete nám ale nezaujatě napsat, jak k tomu napadení došlo? Vy jste mu nic neřekl, ani neudělal něco co ho vyprovokovalo? Nějak se i nechce věřit, že vás někdo zmlátil jen tak, jako že jdete po ulici, koukáte do země a najednou vám dá někdo přes ústa? To není možné, vždy za tím něco je?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.12.13 14:25

Jak to tady tak pročítám, tak každý druhý je odborník na trestní právo! :) Bohužel většina rad je tady úplně mimo!

To, že vám zaplatí odškodnění, nesouvisí vůbec s tím, že byste musel tr. oznámení stáhnout nebo něco podobného, jak zde psal nějaký samozvaný "právník" :)

Jedná se pouze o to, že k tomuto soud přihlédne jako k polehčující okolnosti, stejně tak může přihlédnout k účinné lítosti atd. Právníka mít nemusíte i když ve vašem případě bych si nějakého sehnal. Z tohoto by se dalo vytřískat dost peněz, takže když to idividum mlátí lidi, at pořádně platí a jen tak mu to neprojde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.12.13 14:30

to ukulele: řešíte věci do kterých vám nic není! To že si něco myslíte, že se stát nemůže, neznamená, že tomu tak je! Asi žijete na svém obláčku na planetě dobra, kde jsou všichni lidé jen hodní a pokud někomu něco neudělám, tak se mi nic nestane!

Vaše rada je úplně k ničemu, lítost tazatel opravdu nepotřebuje, potřebuje poradit!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrpan*
Datum: 18.12.13 15:07

No já osobně osobě nic neudělal ani neřekl .. nejhorší je, že jsem se s obobou před lety normálně bavil jenže se chytnul špatných lidí co si zvedaj ego jen tak :) nikdy bych to od něj nečekal .. bylo to na zábavě nedělá mi to problém popsat a pil jsem s přáteli nějaké to pivo, kecám s kámošem a najednou vidim jak se něco mihnulo pak znova a pak už si jen pamatuju jak sedim v autě s rosekanou hlavou ... dál to pokračovalo vybavováním co se stalo lidi za mnou chodili proč mi to udělal atd blbě se to píše ale snad to pochopíte .. nejsem konfliktní typ umim si poradit s problémem, ale když vám někdo bezdůvodně nafaří "rány" neuděláte vůbec nic... když by pedtím došlo ke sporu aspoň bych se zabalil nebo se bránil ale vím, že mi vyletělo pivo a druhá ruka v kapse nic neudělá... právník stojí hodně peněz aby všechno co z toho vymlátim nešlo jemu do kapsy :)

Datum: 18.12.13 16:17

danysi, mýlíte se, já to neřeším, jen o tom nic nevím / nevíme a máte pravdu, že žiji na svém obláčku dobra. Nechci nic rozdmýchávat, jen jsem tak nějak zvědavý, a jsem rád, že nám, mě to pan tazatel vysvětlil. A to, že si myslím, že jde jen o takový akt duševního smíření, je jen můj lidský názor, ale potvrdil mi ho i vyšetřovatel na kriminálce, když jsem já bohužel způsobil dopravní nehodu. Kriminalista mi tenkrát řekl, že poškozené vše hradí pojišťovna a že je jen na její dobré vůli jak se s tím chce a nebo nechce morálně vypořádat. Ale když je to takový lump, jak pan tazatel píše, tak by si zasloužil potrestat, to zase ano.

doplněno 18.12.13 16:22:

Doporučil bych se obrátit na probační službu, jsou tam právníci poskytující své služby zdarma, mě hodně pomohli, jak svými radami, tak i komunikací s paní poškozenou, protože paní se mnou tak nějak komunikovat nechtěla. Respektive chtěla komunikovat jen s právníkem, kterého jsem si nemohl dovolit a tito lidé se mě celkem ochotně a vstřícně ujali.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrpan*
Datum: 18.12.13 19:56

myslíte že by jste mi mohli dát nějaký kontakt na tu prohybiční službu? :) no je mu sděleno podezření na těžké ublížení na zdraví ještě jsem do spisu nenahlížel ale určitě beru vaše rady na vědomí a všem moc děkuju

Datum: 18.12.13 18:07
avatar

pokud to chcete dát k soudu, poraďte se s právníkem a s právníkem také k soudu bežte, žalovaná strana nepochybně právníka mít bude a proti tomu nemáte ani nejmenší šanci (pokud nemáte právnické vzdělání). Stačí jediné špatně zvolené slovo (tím nemyslím sprosté) a můžete to zabalit. Právník bude hledat kličky, slepé uličky do kterých vás zahnat a jako odborníkovi se mu to podaří. "bez právníka k soudu nelez" . Pokud budeš mít právníka tak věř, zákon není až tak slepý jak se zdá a zločin bude kupodivu i v naší zemi po zásluze potrestán.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.12.13 18:30
avatar

Dobrý den. Petře, já bych to vzala po pořádku. Spojil se s Vámi právník protistrany a sdělil Vám, že by měli zájem o mimosoudní vyrovnání a tudíž domluvu. Fajn...Aby nemohli říci, že jste nebyl vstřícný a že oni měli snahu se dohodnout mimosoudně (aby nezatěžovali zbytečně soud - což se často používá) vyjděte jim vstříc. A sice tím, že právníkovi sdělíte např. svůj e-mail a ať Vám písemně sdělí, co jeho klient navrhuje..A Vy, že se k tomu pak písemně vyjádříte...Chtějte všechno písemně a až Vám něco navrhnou (protože jsou to oni, kdo se chtějí dohodnout mimosoudně) pak se teprve snažte poradit s někým, kdo tomu rozumí...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: naoko
Datum: 18.12.13 19:15

To chcete řešit tady a ušetřit za advokáta? To snad ne. Tady máte jen diletanstké rady opisované jednu od druhé. Obětujte peníze, dojděte za advokátem. Četl jste vůbec vyšetřovací spis? Copak tady někdo ví z čeho je obviněn ten váš známý, kolik mu hrozí a jaké jsou jeho možnosti? Ano, jeho možnosti . Vy tady řešíte svoje možnosti , ale uvědomte si, že on už advokáta má.

Přečtěte si alespoň tohle abyste věděl tak nějak přibližně o čem si budete se svým advokátem povídat, tedy až si ho najdte že.

http://www.bezpecnemesto.eu/p…zeneho-v-trestnim-rizeni.aspx

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 18.12.13 19:53
avatar

Nejsem právník, přesto se pokusím poradit (snad ne úplně blbě).

Když přistoupíte na mimosoudní vyrovnání, opravdu budete muset tu žalobu stáhnout; proto se to nazývá mimosoudní vyrovnání, že si to prostě obě strany nějak mezi sebou vyřeší samy.

Odškodnění není mimosoudní vyrovnání, odškodněn budete i u soudu (pokud ten soud vyhrajete).

Právníka si určitě vezměte, sice teď bude stát nějaké peníze, ale veškeré Vaše náklady (i na toho právníka) by pak měla druhá strana uhradit (prohraje-li soud).

Ty náklady: Bolestné je jen 17000? To bych čekal tak za dva monokly a ne za dva týdny v nemocnici. No ale s tím nic nenaděláte. Lhát nemusíte, ale ubírat taky ne. Takže psychická újma určitě nějaká je. A třeba zničené oblečení. A cestovné si můžete spočítat podle počtu návštěv lékaře (potvrzení, kdy jste kde byl, Vám určitě na vyžádání dají). Cestovní náhrady jsou dané zákonem a je to cca 6 Kč/km jízdy pro normální auto, musíte se podívat, kolik to přesně je (právník bude vědět); lístek od tankování použijete jen jako doklad o aktuální ceně benzínu.

Kdyby se ten lotr náhodou pokoušel u soudu o "účinnou lítost", tak určitě při vhodné příležitosti nezapomeňte prohlásit, že se za celou dobu ani neomluvil (tak jakápak lítost; zas - právník by na vyvrácení lítosti zapomenout neměl).

Tak a k vlastní otázce, jestli mimosoudní ano, nebo ne. To záleží na Vás. Kdyby mimosoudní, tak si přihoďte. Tady nejde o žádný férový obchod, ale o to, že ten hajzlík pak bude právně neposkvrněn a jedná se o to, za jakou cenu mu beztrestnost prodáte. Takže bych se neupejpal. A další okolnosti bych se pak bál - aby se Vám třeba nějak neměl tendenci pomstít, že jste ho oškubal. Prostě Vám škodit, nebo vyhrožovat, nebo co já vím. Když bude odsouzen soudem (i k pouhé podmínce), tak si bude dávat většího bacha. Takže např. kdyby Vás (nebo kohokoliv) zmydlil znovu, tak v případě předchozího mimosoudního se bude jednat o jeho první útok s výhledem na nic moc trest (zvlášť, kdyby byl ohleduplnější). Ovšem když někoho opakovaně zmydlí v podmínce, ...

Ohodnoceno: 3x
 
Od: petrpan*
Datum: 18.12.13 20:18

Aha myslel jsem, že trestu neunikne když to bude mimosoudně ale on už je tresntě stíhanej už jsou to 3 měsíce co jsem to podával jinak jsem to napsal špatně v nemocnici jsem byl týden a 2 měsíce jsem nemohl do práce a to mi vypočítala doktorka to jsem si nevymyslel měl jsem zlomeninu pod očnice, lícní kosti a čelisti... jinak msty se nějak už nebojim a s tím člověkem jsem se již setkal v kauflandu a na ulici a jen an mě blbě koukal...Chci aby dostal co si zaslouží takže bud mi vyplázne neskutečnou raketu :D nebo na to nepřistoupim ... platí to za něj maminka což mě taky štve, že piká někdo jiný...právníka mi potom zaplatí? to jsem taky nevěděl.. no pochybuju že to prohraju mam důvěrné svědky a on se i na podání vysvětlení přiznal... a dále si myslim, že již podmínku měl..

Datum: 18.12.13 20:27

Čemu stále nerozumíte?! Samozřejmě, že trestu neunikne! Ani když vám zaplatí třeba milion!

S čeho asi obviněn? že by ublížení na zdraví a jestli to bylo na zábavě, tak výtržnictví. Kdo to za něj zaplatí vám může být jedno, hlavně když to zaplatí! Jestli vám nabídli 17 tis., tak bych to rozhodně nebral, zkusil bych se dohodnout na 50 tis a výš. Jinak náklady samozřejmě platí pojišťovna, která to pak vymáhá po viníkovi!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.12.13 20:31

Chápete, že tohle mimosoudně řešit nejde?! Soud MUSÍ rozhodnout o vině a trestu a nezáleží na to, jestli a kolik mu vyplatí peněz! Než takovouto radu, to radši žádnou, protože píšete bludy!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.12.13 20:47
avatar

Máte pravdu, stažení trestního oznámení není možné (pokud nejsou napadený a útočník v příbuzenském vztahu, což evidentně v tomto případě nejsou).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 18.12.13 20:48
avatar

Když právník protistrany mimosoudní vyrovnání navrhnul, tak to zřejmě jde. I kdyby se třeba měla upřesnit (změnit) výpověď. A když se případ nebude řešit u soudu, tak o jakém trestu, kterému nelze uniknout, tu píšete?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.12.13 20:58
avatar

Já bych řekl, že mimosoudní vyrovnání by mohlo fungovat jako účinná lítost a mít tak vliv na výši trestu, a samozřejmě by už nemohl požadovat další úhrady soudní cestou, jako vzít peníze a následně požadovad další odškodnění. Snad takhle.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.12.13 20:49
avatar

pro hm: píšete "opravdu budete muset tu žalobu stáhnout", ale on žalobu nepodal a tak nemá co stahovat. On podal trstní oznámení a to v podstatě stáhnout nelze. Respektive lze, ale policie a soudy budou konat i bez něj. Může jedině nepřipojit se k trestnímu řízení s náhradou škody.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hm®
Datum: 18.12.13 21:04
avatar

Ano, máte pravdu, už jsem chytřejší, trestní oznámení stáhnout nejde. Ale asi jde změnit výpověď (nechytejte mne za slovo) tak, aby se ukázalo, že vlastně k žádnému takovému činu nedošlo. A soud se pak nekoná.

Něco na ten způsob píšou zde (čtete i poslední odstaveček odpovědi):

http://www.bezplatnapravnipor…-trestni-oznameni-postup.html

A právě proto má protistrana právníka, protože ten určitě dokáže podobnou kličku vymyslet a celý soud odvrátit. Ačkoliv oficiálně by to jít nemělo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 18.12.13 22:39

https://www.pmscr.cz/

Kontakt na Probační a mediační službu, měla by být v každém větším městě. Jestli mohu popsat mojí situaci, protože, jak to tady čtu, tak je tu spoustu polopravd, já to napíšu, jak jsem to měl já. Způsobil jsem dopravní nehodu. Nedání přednosti v jízdě, všichni jsme odešli po svých. Po čase mi přišlo předvolání na kriminálku, že jsem byl obviněný z těžkého ublížení na zdraví. Starší vyšetřovatel z Děčína si se mnou velice mile a vstřícně pohovořil, pořád mě uklidňoval, mě bylo hrozně, jak z toho co jsem působil, tak i z toho místa, samý mříže, no hnus. Navrhl mi,ať poškozenou požádám o mimosoudní vyrovnání. Že jí bude vše zaplaceno z mého povinného ručení a že jde o to, aby se ten můj případ nedostal až před soud. A poslal mě k té probační službě. Tam mi vysvětlili, že to stíhání, vyšetřování nejde zrušit, že musí ten vyšetřovatel předat ukončené vyšetřování státnímu zástupci, ten to nějak překontroluje a předá to soudu, soudce to znova překontroluje no a vynese rozsudek. To mimosoudní vyrovnání je takový, jak bych to nazval, no napíšu to jak mi to v Děčíně řekli, že je prostě dokázané, že jsem udělal nějaký trestný čin, ale ta poškozená strana mi to morálně odpouští. Na výši částky, jak v penězích, tak nějak materiálně to nemá vliv, ta částka je v podstatě dobrovolná, záleží na dohodě mezi oběma stranami, proto boháči takový věci zamazávají milony. Na závěr musím napsat, že já jsem se zajímal o zdravotní stav poškozené, spolupracoval jsem s vyšetřovatelem a pracovníky probační služby, navrhl jsem poškozené mimosoudní vyrovnání ( to jí volali z probačky, měli to nahrané jako důkaz) paní nespolupracovala, najala si svého právníka, úmyslně to vše zdržovala smyšlenými výmluvami. Já jí chtěl dát 20 000 , její právnička po mě chtěla 200 000 . A výsledek? Přišel mi dopis od státního zástupce, že mi byla prokázána vina trestního činu ublížení na zdraví z důvodu spáchání dopravní nehody, ale jako netrestanému, bezúhonnému a spolupracujícímu a vinu přiznávajícímu člověku, se pozastavuje soudní stíhání na zkušební dobu 10 ti měsíců a když se v té době osvědčím, jako bezúhonný občan, tak bude můj spis stornován, což mi bylo po ukončení těch 10 ti měsíců sděleno.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: petrpan*
Datum: 18.12.13 23:14

Tak nějak jsem si to představoval takže pokud nedostanu pěknou nabídku tak to mimosoudně řešit nebudu ... jasně udělal jsi to neůmyslně na to se taky kouká on byl ještě pod vlivem návykové látky a má do toho výtržnictví a spáchal to ůmyslně ... navíc mam těžké ublížení na zdraví ... a stále necítim horní levou část úst... uvidíme už jsem psal na tu Probační službu tak čekám až se ozvou ... a zítra kontaktuju právníka :)

Datum: 18.12.13 23:25

Přesně tak, jen prostě u lidí to je vnímaný, že se TO stáhne a že soudci nějak vyšetřují nebo co. NE na to jsou nižší inštance, soudci snad rozhodují o trestu a jestli bylo vše maximálně vyšetřené, no nechci tady psát nějaké definice, co má kdo dělat, nemám právnické vzdělání, ale prošel jsem si svým. Ta probační služba jsou právníci, nějak nechápu, proč budeš kontaktovat právníky dva? ale je to tvoje volba.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrpan*
Datum: 18.12.13 23:29

To bude známej jen na pár rad :)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.