Prac.poměr na dobu urč. a nárok na dávky z ÚP

Od: Datum: 18.12.13 13:20 odpovědí: 4 změna: 18.12.13 22:01

Dobrý den,

ráda bych se zeptala:

pokud někomu skončí prac.poměr na dobu určitou a před vypršením smlouvy je na neschopence,doba trvání cca 2 měsíce,jestli se tomu dotyčnému ty 2 měsíce v neschopnosti počítají k těm odpracovaným měsícům,i přesto,že mu skončila smlouva.

Ptám se proto,protože pokud nemá člověk během 2 let odpracovaný min 1 rok,tak nemá nárok na dávky z úřadu práce...

Děkuji Lenka S


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: naoko
Datum: 18.12.13 15:02

Pracovní poměr na dobu určitou končí dnem který máte uvedený ve smlouvě. Uplynutím sjednané doby pracovní poměr skončí bez ohledu na to, jestli jste nebo nejste v dočasné pracovní neschopnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: naoko
Datum: 18.12.13 15:03

.. tedy pokud vám zaměstnavatel smlouvu neprodloužil, což asi není váš případ.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.12.13 15:15
avatar

Bylo by dobré příště dotaz formulovat konkrétněji, takhle se jen dohaduji, nač se vlastně ptáte. Doba nemoci v ochranné lhůtě se nezapočítává do odpracované doby.

V době evidence na úřadě práce nebývá "nárok na dávky", nýbrž na podporu v nezaměstnanosti, pro jejíž přiznání není podmínkou odpracovat alespoň 12 měsíců. Podmínkou pro přiznání podpory je splnit dobu účasti na důchodovém pojištění v délce minimálně 12 měsíců.

--- Nebo máte na mysli dávky státní sociální podpory nebo pomoci v hmotné nouzi (upřesněte prosím dotaz)?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jesina*
Datum: 18.12.13 22:01

moje kamarádka nepracovala celý rok 2012 a našla si práci až v únoru 2013 a smlouvu měla do konce listopadu 2013.No a když ji pomalu končila smlouva,s tim že se bude muset jít přihlásit na úřad práce,tak se dozvěděla,že jí vlastně ÚP žádnou podporu nedá,protože během posledních 2 let nemá odpracováno 1celý rok,takže šla na neschopnost,protože si myslela,že pokud bude nemocná náký ty 2 měsíce co jí zbývají do 1roka,tak jí to dá ten jeden rok,aby dostávala vůbec nákou podporu...a jestli jsem to tedy dobře pochopila,tak by se jí ty 2 měsíce na neschopnosti vůbec nezapočítávaly...

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.