Koupit pozemek od cloveka v exekuci?

Od: Datum: 18.12.13 00:14 odpovědí: 9 změna: 18.12.13 13:08

Ahoj, rad bych koupil zahradu, ale vsiml jsem si, ze clovek, ktery ji prodava, ma exekuci na barak - zrejme kvuli hypoteky. V katastru na tom pozemku, ktery chci koupit, neni zadna prekazka a vlastnik pozemku ma jeste byt, ktery je rovnez OK.

Proto se ptam, muze byt v budoucnu problem, kdyz pozemek ted od toho cloveka odkoupim? Nebo si bude banka resit jeho dluhy jen prodejem toho domu a na jeho majetek nebude sahat, cili to nikdo nemuze napadnout a prodava treba jen proto, aby mel na splatku a tim zastaveni exekuce?

Diky za info, trochu mne to zneklidnilo,

P.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.12.13 00:28

Pokud je v exekuci tak bude problém kolik dluží atd to asi nikdo neví a exekutor ještě třeba nezjistil co vlastní ale dle mně bych si dal velký pozor může nastat problém

Ohodnoceno: 0x

Od: koupitto
Datum: 18.12.13 00:32

Toho se prave taky bojim, protoze vim, ze kdyz nekdo prodava majetek ve chvili, kdy je nesolventni, tak se to posuzuje jako poskozovani veritele a je mozne prohlasit zpetne ten prodej za ucelovy. Nevim, jak to presne je a zda se to tyka i tohoto pripadu, proto se ptam - nerad bych mel kupni smlouvu, katastr pozemek odmitne prepsat a penize uz od zadluzeneho cloveka nikdy neuvidim.

Jit do toho tedy aspon s notarskou uschovou?

Od: axus®
Datum: 18.12.13 00:52

Je mozne, ze exekucni prikaz je uz na ceste na KN, jenze s ceskou byrokracii mu to muze chvili trvat a na KN doputuje hned potom, co pozemek koupite. A KN ho samozrejme zapise. A v tu chvili ste v loji.

Datum: 18.12.13 01:30

Cili pokud pouziju notarskou uschovu, pak o prachy neprijdu...? jde o castku cca 50 tis, zadne miliony, ale i tak, riziko je tu velke...

A kdyz pozemek zapisou - nemuzu o nej potom prijit? zatim to vypada, ze jen banka sahla na barak jako jistinu, cili snad to uspokoji prodejem, ale kdo vi...

Datum: 18.12.13 08:19
Oslovit exekutora, co vše má obstavene.

Datum: 18.12.13 08:27

NE

Když je člověk v exekuci, má zákaz jakkoliv nakládat s majetkem, takže pokud by Vám ho prodal, tak Vám ho pak zase vezmou.

Legálně by to sice šlo, ale měl by jste s tím tolik problémů, že se Vám to nevyplatí.

Od: buss®
Datum: 18.12.13 10:07

Zřejmě prodává, aby měl čím splácet. I když je to vůči baráku zřejmý nepoměr. Ale tady nikdo neví, v jakém stadiu to je, jak splácí, co chystá exekutor. Nemluvil jste s prodejcem? a ptáte se zde. Myslíte, že se může zbavovat majetku jen tak?

Datum: 18.12.13 11:29

Zadne blizsi info nemam, prodejci jsem stlacil cenu, proto jsem patral, proc tak ochotne slevuje a nasel jsem, ze v katastru u baraku, kde je majitelem a je u nej zapsana zastava (zrejme hypoteka), doslo k zaplombovani a to na zaklade pozadavku veritele (je tam uvedena konkretni banka)

Z toho jsem usoudil, ze bud tim barakem rucil na nejaky uver, nebo ho ma na hypoteku a nesplacel. Zrejme ted bude trvat, nez dojde k prodeji a zjisti se vytezek, ale prosim poradte - pokud jde jen o hypoteku a banka se ukoji prodejem domu, pak by na jeho dalsi majetek nemeli sahat?

Potom tedy, kdyz jej koupim a oni nasledne - za par mesicu zjisti, ze barak nepokryl jeho dluh, tak i kdyz na nej skoci exekutor, nemohou ten prodej napadnout, ne? Pozemek se mi HODNE libi a nerad bych jej pustil, jen se chci ochranit pred pripadnym neuspechem. Chtel jsem za nej platit do ruky, jakmile spolecne zajdeme na katastr, ale takto bych "alespon" pozadoval notarskou uschovu - pro pripad, ze by si pan chtel nechat pozemek i penize.

Mohu se jeste nejak pojistit, abych nenaletel?

Diky, P.

Datum: 18.12.13 13:08

Porvěřte zda má exekuci jen na domek,je docela možné ,že je v exekuci jen domek a prodejem zahrádky (pozemku chce)chce splatit jistý dluh a odložit exekuci na domek! Nevím a nikd z nás na poradte,maximálně jen můžeme o tomto spekulovat a mít pravdu každý z nás.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.