Nepřihlášení na ÚP - problém?

Od: Datum: 17.12.13 16:26 odpovědí: 5 změna: 18.12.13 02:00

1.6.13 jsem nastoupila do zaměstnání kde jsem po pár dnech nebyla spokojená. Byla jsem úspěšná v jiném výběrovém řízení, kde jsem mohla nastopit k 1.7.13. K 22.6.13 jsem ukončila původní zaměstnání a protože jsem měla sepsanou novou smlouvu nehlásila jsem se na ÚP, nic... Je to nějaký problém? Nyní se mi ozvala účetní z nové práce, že zápočtový list mám do 22.6.13 a že chce doložit dobu do 1.7.13. jednak nechápu proč a nechápu ani jak? Domnívala jsem se, že zdrav. i soc. mám v pořádku zaplacené původním zaměstnavatelem a na ÚP se nemusím hlásit, jedině v případě že bych novou práci neměla a nechtěla bych si sama platit zdravotní?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pt®
Datum: 17.12.13 16:39

Vúbec nic se neděje, že jste nebyla v evidenci UP, to není povinnost, jen výhoda, že s Vám doba evidence počítá do důchod, ale to zaenanejvýš 3 roky celkem. Protě řeknete účetní, že těch 8 dnů jste byla žena v domácnosti a byla jste bez zdnitelných příjmů. To jí sačí. - pt

Ohodnoceno: 1x

Od: kami95
Datum: 17.12.13 17:46

Tak je to duležité..už třeba jen proto, že ti tou dobou nikdo neplatil pojištění..takže už kvuli tomu..

Ohodnoceno: 0x

Od: zabu
Datum: 17.12.13 18:01

Nejsem si jistý, ale zdravotní pojištění je povinné. Pokud za Vás neplatil zaměstnavatel, a nebyla jste ani v evidenci UP, musíte si ho hradit sama. Poptejte se na zdr. pojišťovně.

Od: ivpe®
Datum: 17.12.13 22:50

Taky jsem takto doplácel zdravotní pojištění, protože jsem nebyl zaměstnán, ani jsem nebyl v evidenci UP.

Datum: 18.12.13 02:00

Pravdu má Pt, (nenechte se vylekat chybnými odpověďmi Kami95, Ivpe a Zabu)!

Zdravotní pojištění je sice povinné, ale podle zákona o veřejném zdravotním pojištění hradí OBZP (osoba bez zdanitelných příjmů) zdravotní pojištění až za měsíc, kdy byla po celý měsíc bez zaměstnání, nebyla evidována na ÚP a zdravotní pojištění za ni nehradil stát.

Tzn., že za zmíněných 8 dnů nic nedlužíte a nebudete nic doplácet. (Pro klid duše si to můžete ověřit u "své" zdravotní pojišťovny.)

Mzdové účetní napište čestné prohlášení, že jste v době od 23. 6. do 30. 6. 2013 byla osobou bez zdanitelných příjmů.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.