Jehovisté a Ježíšek

Od: Datum: 16.12.13 16:18 odpovědí: 9 změna: 16.12.13 18:50
avatar

Dobrý den.Znám z práce jednu paní a ta je již roky s dcerou u Jehovistů.Dcera má 4 letou holčičku,která chodí do školky a všude kolem sebe vidí Vánoce,Ježíška,dárky,peče se cukroví,stromeček,kapra... a u nich doma nic.Ony jsou dospělé,byla to jejich volba,ale co to malé dítě,to přece nepochopí,že u všech dětí ve školce a v sousedství budou Vánoce,dárky a u ní ne.Ona si to přece nezvolila,je to dítě,tak jak k tomu přijde,že celé dětství jí to bude odpíráno? Myslím,že je to vůči ní hrozně nefér,až bude dospělá,tak ať si zvolí,zda bude,či nebude u Jehovistů,ale jako dítě? Je mi jí moc líto,myslím si, že je to od nich sobecké.Jaký na to máte prosím názor vy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kami95
Datum: 16.12.13 16:21

Jasně, že dítě nemůžou do vírey nutit..ale to samé je to, proč nechávají křesťané dítě křtít, když to pak v závěru nebude ani chtít být křesťan? K tomuto bych to přirovnala..jinak ano, je to sobecké, a nechci se jich zastávat, ale asi nebudou doma dělat vánoce jen kvuli dětem, aby z toho neco měli když jejich víra je jiná..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 16.12.13 16:38
avatar

V zemich, kde se slavi Vanoce ziji napriklad i Muslimove a jini exoti, kteri Vanoce neslavi.

Urcite v tom to dite neni samo.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.12.13 16:39
avatar

A vy jste si jako dite vybrala ze budete dodrzovat krestanske svatky a verit na jeziska, nebo vam to vnutili rodice a lidi z okoli?

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ruze®
Datum: 16.12.13 16:53
avatar

Tyto svátky u nás slaví většina lidí,už od mala jsme se všichni těšili na Ježíška a dárky,beru to z pohledu dítěte,že kolem všichni ano a ono ne.Je to jen úvaha,ale já sama bych asi své 4-leté vnučce prostě těžko vysvětlila,že u nás se Vánoce neslaví.

Datum: 16.12.13 17:09
avatar

Zalezi an uhlu pohledu je to jako sirup dokud pijes vodu je skvela dobra a kazdy ti muze rikat jak je sirup dobry a sladky ale kdyz ho neochutnas tak je pro tebe nejsladsi voda ;) takze pokud nikdy vanoce nezazila tak ji teoreticky nemuzou ani chybet ;) vse ma neco do sebe ale teda ja moc nemusim jehovisty a ani vanoce v posledni dobe

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.13 17:04
avatar

Měla jsem ve školce tři děti jiné víry v průběhu několika let. Jehovisti. Adventisti? Posledních svatých dní? A ještě nějakou víru, paní mluvila o vesmírných lidech. Tak nějak. Bylo to podivné, když děti koukaly a že stromeček doma nemají. Vždycky jsem měla pocit, že ty děti jsou o něco ochuzené. Jindy mi to nevadilo, ale ty vánoce, ty byly podivné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 16.12.13 17:49
avatar

Je to nějaký čas, co byla přijata do Mateřské škoky učitelka muslimka, jak asi ta řeší Vánoce ve školce? Myslím si, že je to nezvyk, ale je spousta lidí, co Vánoce neslaví, bylo to i v jedné "Výměně manželek", prostě ta rodina byla tak chudá, že se o Vánocích nemluvilo, natož aby se slavily a dávaly dárky, nebo byl stromek. Je to každého věc, co slaví a co ne. Mně by spíše šlo o to, že dítě je možná nuceno do jiných aktivit, pro jeho věk nepřiměřených a fanaticky na nich lpěno. Nikdy bych se takového dítě nevyptávala, abych ho neuvedla do rozpaků, nikdy bych se takovému dítěti neposmívala, to dítě za to nemůže, žije tak, a přijde mu to přirozené. - pt

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 16.12.13 18:42

Nejsou sami, jejich problém (co si o tom myslíme zase náš), ale je fakt, že se to podepíše na děckách. Pokud se netrhnou, jedou v tom dále... Prostě jsou lidi různí, jiným to neškodí, nenutí to jiným takže coo? Nechte je žít.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.12.13 18:50
avatar

...a představ si ty chudáky, co mají Ježíška jen jeden den, zatímco děti izraelské mají osmidenní chanuku :)

a mohamedáni taky nemají Ježíška (ale zase mají ramadán)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.