Kde nahlásit tyrani nemluvněte

Od: Datum: 14.12.13 23:53 odpovědí: 25 změna: 10.01.14 01:10
Dobrý den, chci se zeptat, kde můžu nahlásit anonymně a nejlépe písemně, týrání asi tak měsičního miminka. Bydlím u přítele a sousedka-má cca 22let a bydlí pod náma, každý den a hlavně v noci neskutečně nadává miminku. Vždycky, když začne dítě plakat, tak ona po něm začne řvát např:dělej, žer nebo tě kopnu do hlavy; kurva neřvi; co zas chceš ty parchante; drž už tu hubu a podobně. Pak dítě stichne a já mám pocit, že je po něm. Je to fakt hnus a nevím co s tím dělat, ale nemůžu čekat až se mu něco stane, to bych si neodpustila. Ona bydlí se svou matkou a přitel mi říkal, že spolu nějak vydírají a obírají o peníze matku její matky, už na pohled vypadají obě tak divně a nikoho ani nezdraví a blbě čumí. Předem Vám moc děkuji za radu.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.12.13 23:56
avatar

ikdyž to nahlásíte anonymně, jí bude jasné, že to byl někdo ze sousedů. Já bych zavolal na policii a mezi tím se pokusil obstarat zvukovou nahrávku jako důkaz.

Nemáte důvod se schovávat, vy děláte správnou věc

doplněno 14.12.13 23:57:

btw. to formátování smajlíků je někdy spíš na obtíž, co? *bzum*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.13 06:33

dobré ráno všem kterým není lhostejný osud toho miminka, nechápu že se ten pisatel neozývá . Ale dnes chci reagovat na zpověd pisatelkyo svém smutném dětství.První co mě napadlo , kde byla matka?Taky jsem neměla lehké dětství , ale až takové jak popisuje pani tak to né.Je to doba mých dětí , jak je možné že nikdo nezasáhl , nepomohl. Fungovaly různé linky , co učitelé ve škole ach to je bolesti na tom světě. Jak může někdo ubližovat dítěti?A co toho je kolem nás a záleží na okolí jak je vnímaví. Je mi líto že nemáte hezké vzpomínky na dětstvía věřím že potkáte ještě člověka s kterým vám bude dobře, nebojte si otevřít srdce . přeji vám to moc ...Korina.

doplněno 20.12.13 06:36:

omylem moje odpověd skočila na začátek nikoliv pod zpověd té pisatelky , které jsem odpovídala.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 22.12.13 20:10

Dobrý večer,

děkuji za podporu. Matka se otce bála taky a sestra taky. Když jsem byla dítě, máma byla v práci déle a nebo nakupovala nebo byla u kadeřníka, na masáži nebo déle v práci. Zatímco táta přišel vždy přesně ve čtvrt na 4 a už to jelo. Ty blbá krávo, řval, ty blbej vo.e, jsi to nejhorší, co mě kdy potkalo a koukal na mě nenávistně, sekýroval a buzeroval. Našel si důvod vždy nějaký, aby mohl nadávat. I za sestru mi vynadal. Máma přišla třeba až za hodinu, za dvě a já brečela. Ona mu domlouvala, to ano i sestra, ale na chvilku to pomohlo a pak to dělal potají dál, ty nenávistné pohledy, když nebyl nikdo doma nebo když jsme byli sami a nebo ignorace. Byly na něj a jeho úchylku krátcí. A pak už mě ani máma neposlouchala a říkala mi, ať si nevymýšlím a ať to ignoruju. Hlavně, že to nedělal jim. Mámě to vyhovovalo, že se vybíjí na mě a ne na ní. Hezky se na mě nikdy nepodíval, jen nenávistným a znehybňujícím pohledem. Měla jsem problém se pohybovat a nechápala, proč se lidi hýbou a jsou veselí, když já jen trpím bolestmi břicha. Sadista znehybňuje, i pohledem. Nejen fyzicky. Léčila jsem se spoustu let psychoterapiií. A komu děkuji je jeden psychoterapeut. Ten mi strašně pomohl.

A co učitelé? Nic. A spolužačky mě jen vyslechly. Kdo to nezažije, neuvěří. Bylo to psychické týrání a to není vidět. Jen na mém chování to bylo vidět. Ale okolí si zvykne na vše.

Celé dětství jsem si přála jediné, aby se máma rozvedla, ale nikdy to neudělala. Nebo aby odešel za jinou ženskou, místo aby nás terorizoval. Ale on na sex normální zřejmě není. Sexuálně se vzruší z utrpení druhých.

doplněno 22.12.13 20:16:

A čím větší odpor jsem kladla, tím víc se mu to líbilo. A dělal to dál a dál, dokud neumřete. Až psycholog mi pomohl.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: werunka1
Datum: 23.12.13 00:43

Bobku, je miVás líto a to jsem si myslela, že můj otec je magor, ale na toho Vašeho opravdu nemá. S otcem máme stejné povahy a proto se nesnesem, nemužem být v jednom bytě ani den bez pohadaní, proto jsem taky v šestnácti odešla z domu, od té doby chodim k Našim jen na návštěvy, ale mu se vyhíbam co jen to jde a přitom do mých cca jedenácti let, to byl můj tatínek a nedala jsem na něj dopustit. Nechápu, že většina chlapu využíva toho, že Vy jste slabší a vybijí si zlost na Vás, protože ví, že se neubranite, mněla jsem už dva přítele, kterým očividně dělalo dobře, uhodit někoho kdo je slabší. Z celého srdce Vám přeji ať si najdete opravdu hodného chlapa, po jehož boku, aspoň trochu zapomenete na Vaše smutné dětstvi a poznáte opravdový pocit lásky a bezpečí...

Od: nikc®
Datum: 23.12.13 13:06

Děkuju werunko. Taky Vám přeju hodně štěstí, lásky, zdraví v životě a pohodu!

doplněno 23.12.13 13:25:

Víte, proč to dělají? Protože si nevěří a mají mindráky a ty si vybíjejí na slabších. Když jdu k našim na návštěvu, cítím z mámy strach z otce, dává si pozor na pusu, co říká a já pak taky, je to nakažlivé, napětí, nepohodu a nesvobodu a těším se, až vypadnu. On kontroluje vše, co říká, dělá a sleduje. A to dělal mě. Magor. Říkám si, proč si máma nevybrala masochistu? To by bylo lepší. Na internetu je jich dost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: blbablondyna*
Datum: 31.12.13 17:16

Jasne, nahraje, se muze rovnou podepsat. Nicmene kontaktovat predne socialku! Policii nemusi pustit ani do bytu. Bohuzel, policie nastupuje az na zaklade, ze se neco semele.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ererr22ee
Datum: 15.12.13 00:01

Hrozný...je mi líto toho dítětě, že se muselo narodit těm lidem...celý život bude psychicky narušený od stresu, který zažívá už teď. Vadí mě ta nadřazenost k druhým...pochybuji, že pozná lásku a něhu... Prosím, bojujte za to bezbranné dítě...!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: werunka1
Datum: 15.12.13 08:27
Taky mi je ho líto, sama jsem matkou a nechápu jak tohle může někdo dělat, ještě k tomu takovému malému miminku a taky se divím, že ostatním sousedům to nevadí, tohle to opravdu nejde přeslechnout a trvá to už víc jak 14dní. Každopádně všem děkuji za rady. Bóže už zase řve:ty debilé... Mám na ní fakt vztek. V noci jsem poslala e-mail i na soc.tak snad odepišou.
Od: laik
Datum: 15.12.13 01:52
Ruzne stranky mestskych uradu ([1], [2], [3], ...) uvadeji jako mozne prijemce stiznosti Policii CR nebo odbor sociálně právní ochrany dětí prislusneho obecniho uradu.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.13 02:18
avatar

Máte-li podezření na trestnou činnost (týrání dítěte a vydírání matky), obraťte se na policii. Pozor, v případě týrání je oznamovací povinnost! Neoznámení týrání dítěte by pro Vás mohl znamenat problém.

doplněno 15.12.13 02:19:

S týráním dítěte se můžete obrátit i na OSPOD, ale vzhledem k tomu, že tam může být i vydírání, bych doporučila spíše PČR.

doplněno 15.12.13 08:53:

Reakce na Miklous: Právo na mlčenlivost má.

Ale co s tím vydíráním? Tím se podle mne OSPOD zabývat nebude.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.12.13 11:26
avatar

Ivzez:

Máte pocit (?), že se tím OSPOD nebude zabývat? Musíte přece akceptovat zákon. Buď je to zákonem dané, nebo není. A odpověď je, že NENI. Ale pravdu máte jen částečně, tedy spíše nemáte, protože v rámci povinosti OSPOD je i pomoc rodinám, a teď jsem se zamotal já, protože, v rámci poradenství Vám OSPOD pomůže přenesením kompetencí a delegací, ale v tomto případě, zde není žádný zadavatel zakázky, neboť stěžovatelka je anonymní a "TA" postižená - vydíraná nemá s OSPOD nic společné. Takže máte pravdu, NEBUDE se tím zabývat a nemá ani jak pomoci, protože "anonymní" podnět, nebude dávat podnět na OSPOD na vydírání. To ale může, opět anonymně, na PČR, ale to je špatně dokazatelné, když si nebude stěžovat "poškozená"

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.01.14 01:10
avatar

OSPOD se podle mne bude zabývat týráním, ale vydírání (pokud nejde o vydírání dítěte) do jeho kompetence nespadá.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: blbablondyna*
Datum: 31.12.13 17:21

Vydirani? Mezi nama, jak prokaze "lidi rikaj, myslej si" neni dukaz a trestni iznameni muze dat jen vydirana osoba. Stejne jako tyrane zeny musi samy za sebe podar trestni oznameni, bo nepomuze ani "vidim, jak sousedku tluce", policie prijede, zenska rekne, ze to neni pravda a ze spadla ze schodu, rekne, ze zadny trestni oznameni nepoda a vsichni se muzoiu jit klouzat. A dokud bude na tyto pripady pouzivani docasne vyhosteni nasilnika na 14 dni atd, si pisme, ze ta mlacena nebude riskovat za ctrnact dni jeste vic modrin

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.13 08:24
Policie nepomůže. Ti řeší pouze "aktutní" situace. Být Vámi, zajdu na MÚ na odbor sociální ochrany dětí. Řekla bych úředníci jaké mám podezření a proč a také jí požádala, aby se sousedka nedozvěděla od koho jsou tyto informace. Myslím, že na to máte právo.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.12.13 09:43
avatar
S prominutim.ale divim se.ze se vubec ptate.ze jste to jiz nenahlasila! Ja sama jsem to udelala min 2x.Jednu holcicku dokonce odebrali do DD.protoze tam o tyrani slo.
Chodi se na socialku-tam kde vyrizuji peci o dite.Da se to udelat anonymne!
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.12.13 18:23

Teda lidi , toto je něco na mne , já tady řeším týrání psů a kočiček a vám tam před očima týrají a ubližují nevinnému , bezbranému tvoru ! hned první den , bych po vyslechnutí té matky - bestie jak slovně a to doufejme útočí na to miminko , tak tam letím a z výstrahou že to pujdete nahlásit bych tomu udělala přítrž. Jestli se jí bojíte vemte si na pomoc sousedku , nebo nějakého chlapa. Hlavně at se něco děje. Po přečtení tohoto článku mám po náladě a agrese vuči té ženské stoupá. Prosím napište nám jak to pokračuje, snad jí ho vemou čubce.POzději by jste si to vyčítala , já jsem už zachránila pět dětí od takové rádo by maminky.! Děti si dělají jen aby braly na ně peníze a stát jako ovce platí a platí. díkyy a nezklamte nás ... KOrina

Ohodnoceno: 0x
 
Od: blbablondyna*
Datum: 31.12.13 17:23

Zbytecne silacke reci, az ji pak nekdo zbije a prijde na to, jak nic navic nevyresila, budete ji chodit delat nonstop ochranku? Nebo at vam da adresu, udelejte to sama;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.13 19:35
avatar

Nedá mi to neodpovědět.

Takže, nedávno jsem na OSPOD trávil nějaký povionný čas, kvůli výuce a opravdu Vás stačí napsat meila na OSPOD. Sociállka je příliš široký pojem, takže nevím, co jste tím myslela, že jste jim psala. opravdu vyguglujte si OSPOD Vašeho kraje či města, je to jedno, a napiště a ještě lépe zavolejte. Nedělejte si obavy, že budou zjištovat kdo jste a mámit z Vás Vaše jméno. Řekněte , že nechcete říkat své jméno, z důvodu obavy o své zdraví, a tím je to uzavřené, oni Vaše jméno nepotřebují vědět. Na takové oznámení se reaguje stejně rychle jako na meil nebo dopis. V případě nutnosti a hlavně ze zákona buďte jista, že OSPOD zareaguje a MUS9 zareagovat do 24 hodin včetně reakce soudu a to i v sobotu a v neděli, kde je na to speciální soudce, který vydává okamžitá předběžná opatření na odebrání dítěte, v případě zjištění nebezpečí ůjmy zdraví nebo jiného akutního nebezpečí.

Takže jednejte ať si to pak do konce života nevyčítáte.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.12.13 17:19

Prosím pisatele který psal o týrání miminka a ptal se kam to má jít nahlásit , aby napsal jak tento případ pokračuje. Snad už je pryč ze spárů té zlé a primitivní ženščiny. Nenechte to být a pomozte nebohému tvorečku, který se neumí bránit. Za 15 -16 let to bude jinak a vrátí ji té její " NĚŽNOSTI" !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 19.12.13 19:34

Je od Vás hezké, že chcete zabránit týrání dětí. Sama jsem byla týrana vlastním otcem od dětství do osmnácti let. Otec na mě jen řval a nadával mi, honil po bytě, že to bylo slyšet o dva bloky dál. Zabíjel mě pohledem. Celé dětství jsem se ho bála a lidí pak. Poznamenalo mě to a bojím se mužů a nikdy jsem neměla vážný vztah s mužem a to je mi 35 let. Bydleli jsme v přízemí v dvoupatrovém družstevním bytě. Museli to slyšet sousedi a lidé, co šli okolo. Odehrávalo se to jeho řvaní každý den a nikdo nic nehlásil. Nikdo nepomohl. Proto mě překvapuje, když si občas přečtu, že někdo něco hlásil a chtěl pomoci. Mě nikdo pomoci nechtěl a nepomohl. Sama jsem si pomohla a to hlavní šéf policistů bydlel nad námi. Nic s tím nedělal. Brečela jsem skoro denně a nahlas a nikdo nepomohl. Ať se pak ti lidé nediví, že nemám děti, manžela a nechodím za rodiči, když je tam otec. Ale asi nediví, když nic neviděli, neslyšeli. Byli spolupachatelé trestného činu. Jak ale takoví lidé, co nepomůžou po mě můžou chtít, abych je zdravila, to se totiž má, když oni se nezachovali, jak měli. Věděli, co se děje u nás a dělali, že neslyší.

doplněno 19.12.13 20:40:

Přemýšlela jsem vždycky, co se těm sousedům honí hlavou. Dali víc nahlas televizi, aby nic neslyšeli. Nebo si pomysleli, že mám ráda sadomaso. Že patřím zrovna, úplnou náhodou do 1% masochistek. Nebo když jsem jeho dcera, tak si to s ním musím užít a on si se mnou může dělat naprosto, co chce. Nebo se ho taky báli. V 18 letech jsem skončila na lince bezpečí jako neobvyklý případ týrání a utrpení, divili se, že žiju. Chodila jsem se léčit, protože otec je prý nebezpečný sadista. Je jich v ČR málo. Mě bylo divný, že mám jen sadomasochistický představy a normálně jsem si to představit neuměla. A nechápala jsem spoustu let, proč spolu lidi chodí. To sex ta žena s mužem přežije? Myslela jsem si, že se to nedá přežít.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: laik
Datum: 20.12.13 07:38
Take je mi lito tvojeho zivotniho pribehu a pripojuji se ke Korine vyse s pranim, abys nasla nekoho, komu jednou dokazes verit. Stoji to za to. Hodne stesti.
Od: nikc®
Datum: 30.12.13 21:18

Děkuju. Vám taky přeju hodně štěstí v roce 2014.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: werunka1
Datum: 21.12.13 13:01

Je smutné, že jste takhle musela trpět a ještě smutnější na tom je, že nikdo nepomohl. Nyní jsem anonymně v kontaktu s paní z OSVZ, která díky Bohu obratem odpověděla na můj e-mail :

Dobrý den,

děkuji za oznámení této záležitosti. K tomu, aby mohla být řešena naším odborem v rámci sociálně právní ochrany dětí však potřebuji nahlásit jméno dotyčné a adresu bydliště. Toto můžete učinit prostřednictvím e-mailu či osobně prohlášením do protokolu, který s Vámi na odboru sepíši.

S pozdravem

Mgr. xxx xxx, vedoucí OSVZ

Snad to vyřeší co nejdříve, ať ten prcek tolik netrpí, každopádně Vám všem dám vědět, jak to dopadlo a ještě jednou děkuji všem za rady.

Od: blbablondyna*
Datum: 31.12.13 17:30

Hele, lidi? Ja takhle jela tramvaji nakoupit, na zemi chlap, vracela jsem se zpet pesky za 20 minut, a? Porad tam - hypoglikemie. Cekam na sanitku, to najednou bylo zajmu. Jedna madam, jsem rekla, at uz se nesnazi, nebo na ni zavolam policajty, ze umeji pouzit mestske kamery a zjistit jak dlouho krafala s dalsi a delali ze chlapa pod nimi nevidi. Nebyl to zadnej bezdomac - nicmene doklady, prachy, notebook, o to uz se lidi postarali

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.13 20:12
avatar

A co ten pritel?...Uz tam mohl davno nabehnout a promluvit do duse, nebo proste zavolat 158...Policie musi prijet a dle potreby sebou rovnou pribere nekoho ze socialni pece a hlavne uniforma budi respekt...Nechapu ze ztracite cas tady na poradne...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.