Práce ve firmě, která je v daňovém ráji

Od: Datum: 07.01.14 20:43 odpovědí: 3 změna: 08.01.14 08:19

Dobrý den,

bratr dostal nabídku práce v zahraničí a bojim se, že to má pár svých úskalí.

Za prvé. Ta firma je v daňovém ráji a bratr si bude muset tak platit zdravotní pojištění sám. Bude z něho stále fyzická osoba nebo OSVČ? Další si bude platit sám pojištění v zahraničí, ale jde mi spíš o ty daně, které by v případě zaměstnání hradil plně zaměstnavatel. Jenže ten je právě upsán v daňovém ráji. Jak to tedy chodí v takovýchto situací?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jm*
Datum: 07.01.14 21:16

Pokud je zaměstnanec, hradí za něj sociální i zdravotní pojištění zaměstnavatel. Pokud bude pro firmu dělat na živnostenský list, vše si hradí sám(oboje pojištění, dan)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.14 21:25
avatar

Pokud bude pro onu firmu pracovat u nich doma, budou se daně i pojištění řídit tamními zákony. Až se vrátí, bude muset prokázat, že byl zdravotně pojištěn a pokud nebyl, bude to muset doplatit. Peníze, které si přiveze by měl tady taky zdanit (pokud není s danou zemí smlouva o zamezení dvojího zdanění.)

Informace jsou ale bez záruky, tohle se čas od času mění...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: blbablondyna*
Datum: 08.01.14 08:19

Zalezi, kde bude pracovat a co vse je ve smlouve, pokud by bylo zam v U.S.A, platil by si vse sam tak jako tak. Je rozdil, kde firma sidli a kde zamestnava cloveka. Pokud firma sidli na Marsu a zamestnanec je v Cechach, plati nase zakony pro firmu, ktera zamestnava. Nepisete ale co by mel delat za praci, kde atd. Sidlo firmy a zamestnavani lidi v jinem state jsou dve idlisne veci. To je jako by vas zamestnala u nas slovenska firma a platila by i na nasem uzemi slovenska pravidla, coz je jak juste tusite nesmysl

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.