E shop vrácení zboží ve 14d.lhůtě

Od: Datum: 14.12.13 07:14 odpovědí: 4 změna: 14.12.13 14:51



Dobrý den.Neví prosím někdo jak to přesně je při vracení zboží koupené v E shopu přes interent? Od kdy se přesně počítá 14 dní na vrácení? Od datumu doručování dopravcem (i když jsem nebyl k zastihnutí) nebo přesně až ode dne kdy jsem zboží fyzicky vyzvednul.Modelový příklad:Zboží objednáno v pátek,doručováno v pondělí,pro mou nepřítomnost uloženo na poště a fyzicky vyzvednuto až ve čvrtek.Od kdy se počítá 14 dní? Jak prodejce ví kdy jsem si zboží vyzvednul?

Děkuju


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 14.12.13 08:52
avatar
ZdravimNa tento dotaz vam zcela fundovane zodpovi prave ten eshop,u ktereho jste si zbozi koupil.Poslala bych mail,nebo primo radeji zavolalaMyslim,ze to je ten nejjistejsi zpusob.
doplněno 14.12.13 15:54:

Podala jsem radu ze své vlastní a pozitivní zkušenosti,to je celé.Z eshopu mně již 2x takto vyšli vstříc

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepr®
Datum: 14.12.13 14:51
avatar

Tak toto je naopak ten nejméně jistý způsob.

Je dost eshopů, které vám věší bulíky na nos. A řeknou vám třeba, že se to počítá od doby odeslání.

Nejspolehlivější zdroj je Občanský zákoník §53, který citoval Jethro.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.12.13 09:35
avatar

Na tento dotaz vám nejlíp odpoví citace zákona:

Byla-li smlouva uzavřena při použití prostředků komunikace na dálku, má spotřebitel právo od smlouvy odstoupit bez uvedení důvodu a bez jakékoliv sankce do 14 dnů od převzetí plnění.

doplněno 14.12.13 15:06:

Ještě doplním, že podle nového OZ je to § 1829, je to tam popsané mnohem složitěji, ale v zásadě se dá říct, že platí totéž.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 14.12.13 09:40
avatar

Ano je to od prevzeti. Obchodu bych se na to moc neptal, v tomhle mnoha obchodum neduveruju.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.