Aspirin při astmatu

Od: Datum: 14.12.13 01:12 odpovědí: 3 změna: 14.12.13 08:47

Mám astma bronchiale, je pro mě hodně nebezpečné brát léky s kyselinou acetylsalicylovou? Četl jsem o tom, že u astmatiků vyvolává ošklivou alergickou reakci, ale po nedávném vyšetření jsem byl informován, že alergický nejsem na nic, mám "jen" astma. Navíc upozornění pro astmatiky je i u léků obsahujících ibuprofen, a ten při horečce beru běžně (i dnes, cca dva měsíce po vysazení antialergik) a žádnou alergickou reakci jsem nezaregistroval. Jak je pro mě tedy rizikový aspirin, acylpyrin, atd.? Hrozí po jednom užití nějaké dlouhodobé následky, nebo případá alergická reakce odezní? Děkuji za každou fundovanou odpověď...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.12.13 05:59
avatar

Možná vám neřekli, že alergie není slabost nebo přecitlivělost organismu, ale nepřiměřeně silná obranná reakce.

U lidí s alergií na aspirin by k reakci mohlo dojít, ale jestli nejste alergický, pak se asi nic nestane. Není důvod, proč by mělo.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: fribble*
Datum: 14.12.13 08:18

Astmatik jsem od dětství, teď už ve stadiu CHOPN, takže snad vím, o čem mluvím - při nachlazení beru Acylpyrin, na bolest Bruffen atd. Alergii má každý na něco jiného, já opatrně vyzkouším cokoli a buď problém mám, nebo ne. Kupříkladu mě nedělal dobře Foradil, tedy běžně používaný lék na astma. Výrobci léků se kryjí a před případnou alergií varují skoro u všeho - když si nejste jistý, zeptejte se svého doktora a nedejte na letáky nebo "jedna paní povídala", alergie je zcela individuální.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.13 08:47
avatar
Já jsem ti měl to samé na Ercefuryl, druhý den jsem si vzal Brufen a taky jsem otekl. Alergolozka ale nic nenašla, Brufen negativní a Ercefuryl nemají v nabídce, takže tomu a podobným latkam bych se měl vyhýbat. Léky na astma snáším normálně.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.