Kdy pozvat přítele poprvé do své rodiny

Od: Datum: 13.12.13 08:57 odpovědí: 13 změna: 15.12.13 09:11

Dobrý den,

mám takový dotaz. Může se zdát, že v mém věku je dotaz zvláštní, ale po neúspěšných vtazích, mám už takový zmatek jak zprávně postupovat ve vztahu.Už ani nevím,po jak dlouhé době známosti, pozvaz nového přítele do rodiny a představit ho dětem(15,17, kluci).Tak moje otázka zní kdy? Známe se zhruba měsíc ,stím že se denně vidíme a procházíme se psem,nebo zajdeme na kávu či čokoládu. Je to těžké odhadnout. Jsem sama na domě a tak si povídáme i o běžných starostech a práci na domě.Vždy se nabídne s pomocí kolem domu.Pozvala jsem ho na čaj zatímco vyhazoval snih kolem domu, když byl zmrzlý. Odmítl a je na něm cítit,že se nehrne. Když se špičkujeme, děláme si legraci, že už je za bránkou na dvorku, ale že nespěcháme atd. Je mu 33 a je bez dětí,mě je 36 a mám dva kluky. Máme se napřed procházet půl roku a pak? Ale já bych chtěla vědět i jak vychází s klukama atd.

Děkuji za případné odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: nc*
Datum: 13.12.13 09:11

Dobrý den,

máte kluky, tak se není čeho bát! Jsou od přírody fixované na matku, já jsem navštěvoval takhle maminku s holčičkou a nakonec jsme to ukončili, protože holčička byla ve střídavé péči a uměla doslova odpuzovat od maminky jiné muže. Pro ní je zase od přírody přirozenou fixaci na tatínka. Jinak na muže moc netlačte ale nešetřete ho, jste prostě 3 tak by se s tím měl nějak poprat :)

Holčička tenkrát nechtěla spát, pořád jí bolela hlava, vždy jen když vytušila že se její maminka uvidí s někým jiným než tatínkem.

Dost jsem to tenkrát oplakal protože jsem to všechno chápal a nešlo jinak. Neuvěřitelně jsem byl nasranej na toho kdo tohle způsobil tim že si domů nabral nějakou o 10 let mladší striptérku a mamču s holčičkou nechal na pospas. Pro holčičku to byl i nadále táta frajer, ale mamča jakoby zamklá v téhle situaci. Holčičce bylo 5. Kluky máte větší, tak už s Vámi snad mávat nemůžou tolik, navíc kluci jsou přirozeněji kámoši s chlapem hned. Hoďte ho někdy do vody a hned poznáte jestli mu jde jen o Vás nebo je "přijme" jako svoje kamarády :)

Přeju Vám z celého srdce ať Vám to všem vyjde a hledíte jen dopředu!

nc

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kera
Datum: 13.12.13 10:20

Děkuji za odpověď a názor. Jsem s klukama v podstatě celý život sama kromě asi tří vztahů po 4 letech. Už nejsem asi ani schopná odhadnout tempo. On je zdrženlivý a vše řádně promýšlí než něco řekne nebo udělá. Já jsem zase napůl žena a chlap. Řeším věci rychle, efektivně, reálně a kolikrát okamžitě. Takže moje tempo je docela rychlé. Naučila jsem se spoléhat na sebe a naučila se tak mnoho chlapské práce. bylo mi už mnohokrát vyčítáno a vlstně tím ukončení vztahu, že se vedle mě chlap cítil nepotřebný, blbec a každý to uzavřel že ho potřebuji jen na peníze. Ale to není pravda. Potřebuji muže vedle sebe pro pocit že ho mám, mám se vedle koho vzbudit, ským usínat a na koho se těšit. Jen to nastavení v sobě starání se o děti, peníze, dům, aspoň tři přivídělky a to sama změnit nějak nejde.Krom toho ani jeden se moc nehrnul spolupodílet se na spol.domácnosti a o to jsem si vlastně musela říkat a z toho asi soudě, že jsem je potřebovala jen na peníze.

Datum: 13.12.13 09:51
avatar

Si myslím, že věc berete příliš vážně. Jestli chete seznámit vaše kluky s vaším přítelem, pak by snad nejlepší bylo nějaké neutrální území, například restaurace, kino, nějaký sportovní mač nebo odpolední výlet. Vezměte kluky na výlet a k nim přiberte svého přítele.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 13.12.13 10:04
Otázkou není po jak dlouhé známosti, tu správnou dobu vycítíte. Spíš to vypadá, že se do toho moc nechce jemu. Není se čemu divit - má projít tvrdou lustrací a srovnáváním... ;). Já být Vámi, tak mu o synech hodně vypravuji, ať je nachystaný. A synům bych zase řekla o příteli, ať mají čas tento fakt vstřebat ještě před seznámením. Pro samotné první setkání bych volila "neutrální půdu", aby synové nebyli ve výhodě. Přeji Vám, ať se vše zdaří podle Vašich představ... ;)
Ohodnoceno: 4x
 
Od: kera
Datum: 13.12.13 10:32

Také je stím samo spojené to když jako žena vymyslím návštěvu kina, jsem hned připravena že kino zaplatím, nechci aby měli pocit že mi jde o peníze.

Datum: 13.12.13 10:38
avatar

Takové jako představování je nanic. Je to jen hra nervů. Zbytečně! Klidně, až budete něco potřebovat opravit, ho pozvěte a jen mezi řečí ho klukům představte křestním jménem. Jakože nic se neděje, jen pomoc. Bude to pro něho i pro chlapce mnohem snadnější. A také je tam prostor pro možnost čehokoliv, v co se tahle známost může změnit. Ale každý řekne, že jste táhala klukům chlapy do chalupy, jakože strejda.;) Jen vám musím říct, že vás život pěkně otloukl, nechal vyhladovět a okorat. A v tomhle hladu a žízni po klidném a láskyplném vztahu, se upínáte na něco, co možná není, nemá budoucnost, zaslepuje vás to, vede vás to nedobře nedobrým směrem. Možná, že mladý je s vámi jen rád, ale o budoucnost s vaší rodinou nestojí. Líbíte se mu, protože jste zralejší, než dívky, které pro něho jsou vhodnější. Neříkám, že je tomu tak, ale docela to tak může být. Cítí se s vámi bezpečně, ale spojit svůj život s vámi všemi? To už je něco jiného.;) Většinu života jsem byla sama se dvěma děvčátky a úplně a naprosto chápu, jak vám je a co byste si přála, po čem toužíte. Záleží na tom, co řekne osud. Je možné, že to tak chce, ale vy nic neuspěchávejte, neuhánějte. Všechno bude, jak má být, až příjde ten správný čas. Nic nevymýšlejte, jen přijímejte.

doplněno 13.12.13 11:42:

fribble, přesně tak to vidím. Škoda, že až dnes, kdy už je všechno pryč, v nenávratnu. Také jsem taková. S ničím se moc nemažu. Mužští nechtějí být dětmi, které z nich žena udělá tím, že ona rozhoduje a která umí příliš moc věcí lépe a úsporněji, než oni. Oni chtějí být ochraniteli, živiteli, dobyvateli, aby žena měla oči plné obdivu. Jenže, tam je průšvih. Aby žena uživila a postavila do života dvě děti, musí být rozhodná a s ničím se nemazat. *plac* Mít dnešní rozum, asi bych dělala mnohem větší divadlo. Skoro Národní. Téměř éterická, bezradná bytost. A mezi těmi výstupy bych naštípala dříví a vymalovala obývák. :D

Ohodnoceno: 3x
 
Od: fribble*
Datum: 13.12.13 11:22

To babkazov - moc hezky píšete, že tazatelku život pěkně otloukl a okoral. Ale tam je možná právě problém - z mužského hlediska - chlap spíš hledá ženskou něhu a pocit, že on je ten, kdo se stará a pečuje (i když to nakonec dopadne jinak). Možná, že právě přílišná rozhodnost a samostatnost tazatelky je důvod jeho opatrnosti?

doplněno 13.12.13 14:55:

Za odpověď

doplněno 13.12.13 14:57:

Za odpověď

doplněno 13.12.13 14:58:

Prostě tam ten palec numím dát !

doplněno 14.12.13 14:02:

*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomfafaraz
Datum: 13.12.13 13:32

Tak prvně otázka, chce děti? Myslím své děti s Vámi? Jako 33 let je čas kdy chlap by už měl pomýšlet na rodinu...

Jedna věc je schůzka s vámi ale věc druhá je to, že většina chce mít vlastního potomka. Je tedy otázka jak jste si vyjasnili toto. Pokud on chce a vy ne, tak je i možná jasné proč je zdrženlivý.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kera
Datum: 13.12.13 14:19

O tom že už děti nechci ví a na tom jsme se shodli.

Datum: 13.12.13 16:14
avatar

Mám pocit, že se toho trochu bojí, nezávaznou procházku se psem ano, ale návštěvu do rodiny, to už je dost intimní. Nechce se mu, navíc byl zřejmě sám a neví, jak by se s těmi kluky cítil.

Je dobré ale že máte kluky a už větší.Kluci bývají takoví bezprostřednější, snáz se skamarádí a nedělají problémy. Holčičky už by přísněji hodnotily, hledaly hnidy.

A myslím, že jste vůči němu sobecká, i to může přispět k nedorozumění. Vy už děti máte z 1. manželství a že on by také třeba chtěl svoje? To Vás nezajímá, dítě už nebude. I kdyby s Vašimi kluky dobře vycházel, věřte, že i chlap by chtěl mít své dítě, opravdu své. A to Vy mu nedáte. Proto možná začne hledat nějakou bez závazků a mladší, se kterou by toho dosáhl. Tím Vám nechci ublížit, ale když vidí, že se s Vámi rodiny nedočká, kdo ví, co se mu honí hlavou? Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kara
Datum: 13.12.13 16:27

Nemohu už mít děti,ze zdravotních důvodů. Strávila jsem nedávno v nemocnici tři měsíce a jsem ráda, že to dopadlo dobře.

Datum: 13.12.13 22:00
avatar

Mně ten měsíc přijde moc krátká doba. Sami se teprve poznáváte, zatím není jisté, zda půjde o dlouhodobý vztah. Já bych tomu nechala volný průběh.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kera
Datum: 15.12.13 09:11
Ano krátká doba to je. Jen se každý den procházet po venku v teto zimě není úplné pohodlné. A hlavně nejvíc mi jde o to poznat ho v našem prostředí a jak se chová v přítomnosti kluků a oni v jeho. Už jsem mela zkušenost také, ze az po delší době nám bylo fajn, vyhovovali jsme si ale kluky nezkousl ač jsem mu o nich vyprávěla a on se ptal a já pak zjistila že se nehodlá začlenit a spolupodílel se na spol.domácnosti. Prostě mu vyhovovalo se jen scházet. A ani čtyři roky na tom nic nezměnily.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.