Nezaměstnaný na jiné adrese než trvalý pobyt

Od: Datum: 12.12.13 19:48 odpovědí: 3 změna: 13.12.13 17:16

Dobrý den,

zkončí mí práce k 31.12.2013 a od ledna budu na úřadu práce a na podpoře. Čeká mě v lednu hospitalizace, kde nevím jak dlouho si pobudu v nemocnici a pak následně v domácím léčení.

Trvalý pobyt mám hlášený u rodičů, ikdyž bydlím přes půl republiky jinde. Nedělalo problémy. Jen když jsem něco potřeboval řešit s úřady musel jsem tam zajet.

Zjistil jsem si také že neexistuje už institut "přechodného bydliště".

Chci se zeptat jestli na Úřadě práce vůbec zmiňovat nebo se nezmiňovat o tom, že bydlím úplně někde jinde, nemám v plánu se vracet tam bydlet, a vpodstatě mě zase vezmou do práce až budu zdravý. Chci dosáhnout na tu podporu. A vím že tam budu muset dojíždět na ty jejich návštěvy. Mím cílem je si to zařídit tak abych těch "návětěv" bylo co nejméně.

Prosím o rady.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 12.12.13 19:56

Jednoduché, buď zařídit přeposílání na poště, nabo to rodičové přepošlou sami. Ale co s .. do vlastních rukou? Počkat, až to v hodí do schránky a zase rodičové. Co s návštěvai je problém jiný, kdo bude chtít, přijde (nezastihne)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.13 03:17
avatar

Zaregistrovat se můžete pouze na pobočce ÚP v místě Vašeho trvalého pobytu (trvalý pobyt neobejdete, máte jej v OP). Ovšem hned při registraci můžete požádat o zrpostředkování zaměstnání pobočkou v místě skutečného pobytu (ÚP pravděpodobně bude chtít doložit důvod).

Převedení z jedné pobočky na druhou trvá ÚP dost dlouho, takže nějakou dobu Vás na schůzky nebude zvát.

Až půjdete do nemocnice, doložite ÚP potvrzení, že se nemůžete dostavovat na schůzky. Na nemocenské asi mít nárok nebudete (ledaže by nemoc začala ještě v době zaměstnání nebo v 7 kalendářních dnech po skončení zaměstnání), ale dál Vám poběží podpora.

Máte-li plánovánu hospitalizaci, nebylo by lepší řešit to neschopenkou už nyní (podpora bývá nižší než nemocenské)?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: levlef*
Datum: 13.12.13 17:16
Záleží na přístupu úřednice, já mám tu zkušenost že jsem se domluvila že práci hledám v jiném kraji a hledám si ji sama a oni mě nechali na pokoji zkuste se domluvit přímo na úřadě
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.