Oranžový maják

Od: Datum: 11.12.13 15:14 odpovědí: 3 změna: 11.12.13 15:49

Podníkám, mám dodávku a když jezdím k zákazníkům zastavím většinou u krajnice a začnu chystat věci v autě. Mě osobně štve když jedu někde stojí auto a kolem něho se někdo motá a nic nepoznáte je to o krk, ale když vidím auto na kterém bliká maják ihned vím že můžu očekávat něco co může ovlivnit můj pohyb po silnici a kolem auta se bude něco dít. Jde tedy abych používal takto oranžový majáček.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.12.13 15:33
avatar

Která auta mohou být vybavena oranžovým majáčkem je uvedeno v e vyhl. 341, : "V této vyhlášce se přesně říká, která vozidla mohou být výstražným oranžovým světlem vybavena. Jsou to pracovní stroje a zvláštní automobily, které vykonávají práci za jízdy nebo při stání na vozovce nebo na krajnici. Dále to jsou motorová nebo přípojná vozidla, která přesahují zákonné míry a pak to jsou pracovní stroje samojízdné a přípojné, které jsou širší než 3 metry. I traktory mohou být označeny výstražným oranžovým světlem." Na oranžový maják není třeba žádného povolení. "Tyto vozy nepodléhají žádným zvláštním ustanovením z hlediska zápisu. Případný zápis do dokladů od vozidla je obecně jen tehdy, pokud maják mění některé parametry zapisované do technického průkazu, například změní výšku vozidla. Kontrolou použití oranžových majáků v provozu je ze zákona pověřena Policie ČR."

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zepe®
Datum: 11.12.13 15:44
avatar

Můžete mít tento maják Čtení o majákách ZDE

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.12.13 15:49
avatar

Nevím, kde se pohybujete vy a kde já, ale na autě můžete mít když stojíte modrý, červeny, oranžovy, puntíkovavý nebo třeba proužkovaný. Vy si ten zákon vykládáte asi každý jinak nebo mu jen nerozumíte? To zda se pak poděláte před policistou je už věc vedlejší. Mne zatím vždy jen kontrolovali, ale vždy mlčeli, když jsem jim citoval zákon. A dál se o tom nebudu s nimi bavit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.