Všechno odkládám a pak na sebe mám vztek

Od: Datum: 11.12.13 15:08 odpovědí: 7 změna: 15.03.14 01:13

Dobrý den, poslední dobou jsem nějak líná...Nebo nevím, co to se mnou je. Všechno odkládám, v práci ty nepříjemné problémy, co by se měly řešit, doma práci, dokonce i na cvičení, kam jinak chodím ráda, už jsem dvakrát nebyla protože se mi "nechtělo", jsem pořád otrávená a nakonec mám vztek sama na sebe, protože tu hromadu nesplěných povinností pořád vidím a mám výčitky. Vím, že bych se měla kousnout a jít do toho a všechno to zlikvidovat, ale když vidím, kolik toho před sebou mám, děsí mě to ještě víc..Nikdy jsem líná nebyla, může to být i tím počasím? A jak se mám konečně "zdravě naštvat" a zatočit s tou leností?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: nc*
Datum: 11.12.13 15:29

Dobrý den,

v první řadě - nic si z toho nedělejte! "Když nejde o život, jde o prd" To co Vy nyní prožíváte může být dáno třeba také tím, že jste ochotná pomáhat i když toho máte sama dost. Ano může to být také počasím. Ale abych Vás uklidnil - nejste sama, pracoval jsem déle jak 5 let v IT oboru a tam je tento přístup naprosto běžný, někdy dokonce jediný možný - řeší se to co na sebe nejvíce upozorňuje a to ostatní jaksi "vyšumí".

Jste jenom člověk. Chybovat i zapomínat je lidské. Dejte si na seznam nejdříve na každý den malý úkol, pak 2, pak 3, pak 3 nahraďte jedním větším atd. - Pomalu, jistě, v klidu.

A nezapomínejte na relaxování!

Pravidelně se dostávám do situací, kdy zůstávám o hodinu až 2 déle v práci, zaseknutý nad nějakým problémem který prostě chci vyřešit než půjdu domů - po 2h si uvědomím, že to nedám - jedu domů. Druhý den ráno to jako zázrakem sfouknu za 5 minut.

Naštvat ne, zasmějte se tomu a pak odkrojte. Je to možná trošku sobecké, ale věřte tomu, že když řeknete: Nestíhám, Zapoměla jsem atd. tak Vám nikdo hlavu neutrhne. Hlavně nelhat sobě ani jiným!

Přeji Vám ať to postupně všechno zdárně "vyboucháte" :)

nc

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.12.13 15:37
Se zájmem budu sledovat odpovědi, protože řeším tentýž problém... Jsem ráda, že stíhám každodenní povinnosti. Nemám ještě upečený ani rohlíček, akvárium je zarostlé až běda a to jsem dnes chtěla ještě vyprat koberec na chodbě... :(
Rada to není, ale alespoň víte, že v tom nejste sama...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: joolie*
Datum: 11.12.13 15:42

naprosto souhlasím s prvním názorem, chce to na to jít pozitivně... Když jste naštvaná, že věcí je moc, nebuďte. Vyberte si jen jednu nebo maximálně tolik, kolik víte naprosto přesně, že stihnete a nebudete pak utahaná, a tu/ty udělejte. Stačí jen ty nejdůležitější, které jsou opravdu nutně potřeba, další se opravdu dají odložit bez výčitek svědomí, jsme jenom lidi :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.12.13 17:27
avatar
Existuje i diagnóza Chorobná prokrastinace, ale pochybuju že by to s váma bylo až tak špatné.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.12.13 17:39
avatar

Nejste líná, jste nemocná. Vaše choroba se nazývá prokrastinace.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jojo*
Datum: 15.03.14 01:13

Jenže nikde není definované, že prokrastinace je choroba.

Také tento symptom je natolik častý, že se k identifikaci problémových případů spíše nehodí. Jinými slovy: dokonce extrémní formy prokrastinace jsou vcelku normální, pokud chceme slovem normální označit něco, co dělá ještě několik milionů dalších lidí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.12.13 17:51
avatar

Dobrý den. Já se domnívám, že tento stav postihne občas každého z nás. Být neustále ve stejném zápřahu a režimu chce prostě někdy změnu. Odpočinek, relax, rozdělit si činnosti na ty, které jsou nezbytně nutné a které opravdu člověk dělat chce pro radost. A když člověk něco neudělá, nebo nestihne, tak si to nevyčítat. Nejsme roboti, ale jen lidé. Život není jen o umytých oknech, upečeném cukroví, cvičení atd...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.