Vystavení neschopenky a lékař

Od: Datum: 11.12.13 08:13 odpovědí: 3 změna: 11.12.13 09:06
avatar

Při požádání praktického lékaře o vystavení neschopenky se mi zdálo, že se trochu zdráhá mi ji vystavit. Nevíte, zda je nějak škodný za vystavení neschopenek? Jak to vlastně je? Třeba má nějaké srážky, nebo musí zdůvodňovat pacientovu nemoc , na kterou ji vystaví? děkuji, k.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.12.13 08:32
avatar

Ono nebývá zvykem, že pacient za lékařem přijde a žádá vystavení neschopenky. Většinou je to na jeho uvážení. Vždy jsem se setkala naopak s tím, že se lékař ptal mně, zda chci vystavit neschopenku (spousta lidí se dnes bojí třeba marodit, aby nepřišli o práci atd.) Takže byl možná zaražený z důvodu, že on sám neshledal Váš zdravotní stav za tak vážný, aby byla pracovní neschopnost nutná. Nemyslím si, že by byl lékař nějak škodný, jestli-že vystaví neschopenku pacientovi, který je opravdu nemocný. Jestli-že nemocná nejste, pak bych pochopila jeho zdráhání...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ben®
Datum: 11.12.13 08:36
avatar

Dobrý den, myslím, že není důvod lékaře žádat o vystavení neschopenky. On sám musí uznat pacienta práce neschopného na základě vyšetření a žádat ho o toto je vždy podezřelé. Zda je to pro lékaře nějak výhodné nebo naopak nevím, ale měl by umět své rozhodnutí vždy obhájit, pokud by to chtěl někdo zpochybnit - takže, on musí být o té neschopence přesvědčen. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.12.13 09:06
avatar

Opravdu se jim nějak nechce. Když mě lékař posílal na operaci ruky, povídá musíte si zajistit volno v práci než vám vyndají stehy. Já na to že už na konci roku žádnou dovolenou nemám. Tak prý ať požádám o neschopenku v nemocnici. Tak mi neschopenku vedou na okrese.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.