Srovnání časopisů

Od: Datum: 10.12.13 21:35 odpovědí: 4 změna: 16.12.13 19:31

Zdravím.

Chci dát ségře k Ježíšku předplatné časopisu. Měl jsem vybraný Živou Historii. Ale pak jsem objevil History Revue.

A teď nevím, který vybrat. History Revue je levnější 515kč a ročně vydávají 12 čísel. 100stran

Živá historie 598 kč za 10 čísel (první a sedmé je dvojčíslo), zase slibují atraktivní dárek s každým vydáním _ jenž nějakým způsobem připomíná cenný historický artefakt. 84 stran

Nemá někdo zkušenosti s oběma? Mohl by srovnat, který je "lepší"? Třeba, např. že z těch 100 stran je třetina reklama.

Děkuji

doplněno 11.12.13 19:51:

Je tu ještě nějaký čtenář zmíněných časopisů?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.12.13 22:01
Pravidelně čtu oba. A moc Ti nepomůžu. Jsou bez vady oba dva. Obě redakce odvádějí dokonalou práci. Takže ať se rozhodneš jakkoli - neudělaš botu...
Ohodnoceno: 2x

Datum: 10.12.13 22:01

Beru Živou historii a je vynikající. Myslel jsem si, že znám dost, ale o některých věcech co se tam člověk dozví jsem neměl ani páru. Dárky jsou taky vynikající. V lednu budou karty Ladislava Pohrobka.

Ohodnoceno: 2x

Od: pepr®
Datum: 12.12.13 22:39

Tak to vypadá, že už tu další čtenáře těchto měsíčníků nemáme.

Asi objednám History Revue.

Ségra myslím ty dárky u Živé historie moc neocení. Např v posledním je mapa silnic a dálnic 1937-38. A taky má tenhle časopis spíš sešitový vzhled. (listy scvaknuté "koněm")

Kdežto History Revue je lepené(?) jako 21.století nebo Playboy, vypadá to "reprezentativněji", má víc stran, víc čísel ročně.

Datum: 16.12.13 19:31
no, asi ne... otázka mě zaujala, říkal jsem si, že si obě aktuální čísla kdyžtak aspoň prolistuju v krámě, jenže to s Živou historií udělat nejde... (ta Revue mě přišla trochu až moc bulvární, ale třeba se pletu); jinak ale jednu poznámku bych k tomu měl:
co se History Revue týče, napadlo mě, že člověk, co nemá dost ucelenou představu o chronologii hist. událostí, se v tom množství článků naházených pelle melle může docela ztratit - sice si čte nějaký pikantnosti z historie, ale vlastně neví o čem, to jest neumí si je zařadit, čimž z toho moc mít nebude...;
Živá historie je částečně monotematická - nějaká hist. událost se zpracuje podrobnějc - to mi přijde vhodnější, těch zbývajících článků, navíc rozdělených do dalších rubrik už není zas tolik, aby se v tom člověk ztratil (dokonce i ve speciálu, kde žádné hlavní téma není, jsou v jednotlivých rubrikách jinak nesouvisející články řazené chronologicky - celkem drobnost, ale důležitá...);
no, na odpověď je už nejspíš stejně pozdě, navíc určitě není fundovaná, to by holt chtělo si pečlivě pročíst od každého aspoň několik čísel
(ty přílohy nemusí být hloupý - např. faksmile mobilizační vyhlášky už člověka donutí, aby si ji pečlivě pročetl, což jistě není nezajímavé...)
Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.