Jak se zmenšuje lidská kůže?

Od: Datum: 10.12.13 18:31 odpovědí: 9 změna: 12.12.13 10:24

Ahoj, měl bych takový neobvyklý dotaz - jaký je přesně princip "zmenšování" kůže? Nejde mi o hubnutí (jak zhubnout), nebo tak, ale o princip té kůže. Na internetu jsou jen obecné plky typu že je to největší orgán v těle, že se skládá ze tří vrstev, jaké má funkce, atd., ale z žádného obrázku není zřejmé, jak přesně se kůže zmenšuje (nebo zvětšuje, to je jedno), například po úspěšném hubnutí/tloustnutí - kam se jako vtahuje, vypíná, nebo kam prostě mizí - jaký je ten princip? Kucí jistě vědí, že na pinďourovi se jim "potom" kůže zmenšuje do "řasy", ale kam se zmenšuje kůže, třeba na zadku, stehnech, když tam žádná řasa není?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.12.13 18:45

jako u vsech elastickych materialu. Castecne jsou roztazitelne bunky (i kdyz ne jako ty svalove), castecne se vrstvy bunek v kuzi mohou posouvat po vrstvach. Obecne elasticita. Prekroci-li se mira techto pohybu a trva-li to dele a opakovane, tak dorustaji dalsi bunky, aby se zmensilo napeti a naopak. Viz maminky pred a po porodu.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: eda*
Datum: 10.12.13 19:00

No o to mi právě šlo. Takže buněk je furt stejné množství, ale mění se jejich velikost "vytahanost"?

Datum: 10.12.13 18:54
Pokud jde o "zvětšování" např. při růstu - tak se buňky jednoduše dělí.
Co se týká "zmenšování" tam je to složitější. Méně jich nebude, ale mohou být různě velké (proto je kůže elastická). Takže při hubnutí se buňky smršťí. Pokud člověk zhubne hodně je na něm kůže povislá a k jejímu dalšímu "zmenšení" už nedojde - pak nastupuje estetická chirurgie... ;)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: eda*
Datum: 10.12.13 19:02

No, ale ta plastická chirurgie buňky odebírá úplně pryč. To pak nebudou nikde chybět?

Datum: 10.12.13 19:33
Nebudou. Celková plocha se zmenšila a odstraňuje se pouze to, co je navíc.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: eda*
Datum: 10.12.13 19:58
Aha, takže oni pak odříznout všechny ty tři vrstvy kůže? No, každopádně to už jsme spíše u toho hubnutí - když se nic neodřezává, tak se buňky "slučují"? Nebo se podsouvají nějak pod sebe, jako zemské desky? Ta kůže má ale více vrstev (a v nich hromadu chlupů, žláz), tak jak se to mezi sebou jako domluví? V mechanice strojů si dokážu představit leccos, ale myšlenka s tou kůží mi fakt nejde do hlavy...
Datum: 10.12.13 20:07


tady je to

Ohodnoceno: 0x
 
Od: eda*
Datum: 10.12.13 20:33
Nojo, ale to jsem psal výše - pokud narážíš na to oddělování kůže (30 dnů), tak to je poměrně pochopitelné. Ale pořád tam není, jak se to celé zmenší (v případě toho videa horizontálně) - přitom je tam takovejch chlupů, nervových zakončení... Asi to bude něco s tou střední vrstvou, páč tam říkali, že zodpovídá za pevnost.
Od: eda*
Datum: 12.12.13 10:24
Tak pořád bádám a zřejmě v tom budou mít nějakou roli buňky jménem "Fibroblasty".

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.