Jsem výbušná a sobecká

Od: Datum: 10.12.13 15:08 odpovědí: 14 změna: 18.12.13 15:25

Zdravím

vážně by mě zajímal zájem nějakého nestranného člověka a ne lidí z mého okolí . Jednoduše by mě zajímalo proč jsem taková? Trpím tím nejen já, ale i celý můj jinak celkem v pohodě vztah. Jsem hrozně výbušná a zjistila jsem , že i docela sobecká ... Je vážně ošklivé si to uvědomit, ale ráda bych s tím něco udělala. Jenže jak? Vzhledem k tomu, že jsem si v minulých vztazích prošla vším od nevěry, přes násilí až po to, že mi bývalý přítel kradl z peněženky peníze ( v řádech tisícovek ) mám nyní super vztah. Budeme spolu skoro rok, přítel má dvě děti, se kterými velmi dobře vycházím, je na mě hodný , finančně mi pomáhá a vím, že je mi věrný. Za ženskou se otočí a okomentuje jako každý, ale vím, že by to neudělal. Přesto asi v souvislosti s předchozími vztahy jsem výbušná co se těchto věcí týče. Slyším jen třeba v telefonu, že se ho kolega zepta : To je ona? A už mám v hlavě , že někde někoho má a vybouchnu. Vznikne hádka, pak se samozřejmě chci udobřovat. Přítel je v tomhle super, ale nejde to tak do nekonečna . Chci se změnit , ale nevím jak na to ... Nechci o tento vztah přijít ... :/

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.12.13 15:27
To že si uvědomujete, kde je problém je sice nepříjemné, ale znamená to, že od teď bude vše lepší. Promyslet si, jak jste měla reagovat - nebo kde nereagovat. Příště raději zadržet dech a chvíli počkat, než řeknete cokoli. Být na sebe hrdá, když zvládnete situaci dobře a nevzdávat se, když se to nepovede, podle Vašich představ. Žádná změna nejde jako mávnutí kouzelným proutkem, ale chce čas a soustředění... Držím palce... ;)
Ohodnoceno: 2x

Datum: 10.12.13 15:35

pro "pinkeee85"

- ahoj - pokud máš nějaké špatné životní zkušenosti, jak píšeš - třeba nejsi až tak moc výbušná a sobecká, ale spíš nejistá a málo sebevědomá. Počkáme na odpovědi ostatních rádců a uvidíme.

- omlouvám se za tykání a zdravím. Marcela.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.12.13 15:38

Tykání nevadí :)) Díky za odpověď

Od: ivik®
Datum: 10.12.13 15:42

Dobrý den, neumím dávat rady, protože sama bych mnohdy potřebovala pomoci a poradit, ale prošla jsem si podobnými předchozími vztahy, jaké popisujete a chtěla bych Vám jen poradit nebo spíš držet palce, ať si tenhle vztah nepokazíte,dělejte s tím něcoJestli ten Váš partner za to stojí,snažte se,promluvte si s ním tak, jak to zde popisujete nám..Dneska najít fajn chlapa je nad lidské síly, samí oplzlí blbci,hospodští štamgasti, gembleři, nebo zase ženáči, kteří si chtějí užívat.

Od: nikc®
Datum: 10.12.13 16:02

Souhlasím s Vámi. Najít někoho normálního je těžké. I na sex je těžké najít. S posledním jsme si psali a furt neměl čas, dokonce se jednou sešli a už je to 12 týdnů, co "nemá čas", měl "služebku" a o víkendu nikdy čas, ale ženatý prý není. Tak to bych se nedočkala. A to jak jí bral peníze z peněženky, to je síla a jak tomu vlastně zabránit? To se moc nedá. A když nevezme peníze, vezme šperky. Jinak, co slečně poradit, sama nevím. Pořádný vztah jsem ani neměla. Ale je hezké, že umí uznat svojí špatnou vlastnost a uvědomuje si jí. Jedině bych radila si s ním o tom promluvit, co mu vadí nebo naopak, co se mu na Vás líbí. Taky má on nějaké špatné vlastnosti, ne?

doplněno 10.12.13 16:14:

Chtěla bych touto cestou holky upozornit na Láďu z Lidé.cz, pokud se tak skutečně jmenuje. Aby se s ním do ničeho nepouštěli, je to ztráta času a energie. Jen píše vtipné a hezké Sms a domluví se s Vámi na něčem a pak to zruší. Vodí za nos. Je samozřejmě pohledný a umí to s holkama.

Datum: 10.12.13 15:44

Také zdravím. Je dobře, že si uvědomujete, že Vaše chování ubližuje vašemu vztahu. Je jasné, že pokud člověk prožije spoustu negativních a ošklivých věcí, poznamená ho to. Není to o tom, jak změnit sebe sama, ale jak změnit přístup. K příteli i ke vztahu. Jste ovlivněna svojí minulostí, zkuste sama sobě více věřit a chovat se k příteli tak, jak se on chová k Vám. Důvěra, respekt, tolerance...Podle toho, co píšete, si to on od Vás nezaslouží, nevnášejte tedy neshody mezi vás. Nejvíce tím ubližujete sama sobě, protože trpělivost opravdu má své meze a pak je pozdě litovat...Nesrovnávejte minulost s přítomností a nechovejte se tak, jak nechcete, aby se druzí chovali k Vám. Je to o sebeovládání. Zkuste nejdříve počítat do deseti, než dáte průchod vzteku, nebo jít dělat něco užitečného, přemýšlet a pak teprve mluvit. Nepodezírejte, nestíhejte, prostě důvěřujte. Vaše chování vychází zřejmě z toho, že se až příliš bojíte o vztah přijít, ale tímto se o něj opravdu můžete připravit. Možná by Vám v tomto mohl být nápomocný psycholog, ale zapracovat na sobě budete muset stejně sama. Jestli ho máte ráda, pak se podle toho i začněte chovat. Neubližujte, prokazujte úctu a důvěru. Zkuste to...

Datum: 10.12.13 15:47

Díky moc zatím za všechny odpovědi. Přítel si to ode mě skutečně nezaslouží, hodně toho pro mě udělal a o to víc mě to mrzí ...

Datum: 10.12.13 16:40

Miláčku, proč se ptáš tady a radši mi to neřekneš do očí? Pojď, uděláme kafe a promluvíme si o tom. Internet to za nás nevyřeší.

Datum: 10.12.13 16:49

To bude asi omyl ...

Datum: 10.12.13 17:30

To nebude, protože moje partnerka je nemlich to samé!

Datum: 10.12.13 17:22

souhlasím s tím, že jste poněkud nesebevědomá a tímpádem nepochybujete o vztahu vašeho přítele k vám, ale sama o sobě. Bojíte se, že je tu nějaká lepší. Co zkusit zapracovat na tomhle? Často stačí se podívat na svého přítele - vzhledem k tomu, jak dlouho spolu jste, to nebude těžké - a uvědomit si, za co vás on miluje, stejně jako vy jeho. Můžou to být maličkosti, například to, že vždy vstanete a uděláte mu snídani, nebo že se nikdy neopozdíváte... a tak podobně. Už jen ten seznam vám zvedne náladu, no a pak, kdykoliv o sobě zapochybujete, ho zase vytáhněte a podívejte se, jaká jste úžasná přítelkyně. Naprosto jsem si z vašeho textu jistá, že musíte být opravdu zodpovědná (to, že vám není ukradený váš vztah a že se snažíte, je opravdu důležité a klidně to můžete považovat místo jako za "žárlivost", - špatnou stránku - za dobrou stránku! :) ) a milující partnerka! Přeji hodně štěstí ve vztahu i jinde, doufám, že jsem trochu pomohla ;)

Datum: 10.12.13 18:13

Díky :)

Datum: 18.12.13 15:25

není zač, jsem moc ráda, že jsem pomohla! ;)

Datum: 10.12.13 21:32

Žárlivost dokáže pohřbít sebelepší vztah. Nezvládáte-li ji sama, obraťte se na odborníka.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.