Brigáda pro nezletilé

Od: Datum: 09.12.13 19:52 odpovědí: 11 změna: 16.06.16 15:51

Dobrý večer potřeboval bych radu kde by mohl 15ti letý student střední školy najít brigádu.Táta na mě naléhá abych šel do práce a platil si oblečení a mobil sám.Zkoušel jsem mu vysvětlit že o nezletilé studenty nemá nikdo zájem ale on řekl at se snažím tak se ptám vás ,kde by mě mohli vzít na brigádu?Krom samozřejmě roznášení letáků.Předem děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.12.13 20:22
avatar

S tykovým přístupem těžko seženeš jakoukoliv práci. Co máš proti letákům (je to práce jako jiné)? U Mc´Donalds berou snad každého ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.13 12:40
avatar

Roznášením letáků si na mobil na oblečení nevydělá... ovšem s Mekáčem souhlas. Sice tam bude poslední holka pro všechno a peníze nejsou nijak slavný, ale zase lepší, než nic, a navíc je to uvnitř, v teple.

doplněno 11.12.13 13:36:

Babajaga - souhlas, nechtěla jsem moc moralizovat. Osobně jsem si přivydělávala až od 16 a pouze v létě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nollok
Datum: 10.12.13 22:21

Dobrý večer děkuji za odpoved a k vaší otázce proti letákům nic nemám jednu dobu jsem je sám roznášel s kamarádem ale jak asi víte moc peněz za to není(když to šlo dobře měli jsme 500 kč dohromady na měsíc) což mi bohužel nestačí když otec žádá abych ještě k tomu přispíval na domácnost jídlo atd.

Datum: 11.12.13 07:19
avatar

Rádci tady radí ohledně brigád, ale zarazilo mě, že se nikdo nezmínil o reakcích otce.

Jestli je to takhle všechno pravda, otec nemůže po 15 letém chlapci žádat, aby mu přispíval na domácnost a na jídlo. Pokud se soustavně připravuješ na své budoucí povolání, jsou rodiče povinni se o Tebe postarat. Dokud nebudeš schopen živit se sám. Měli by Ti poskytnout i oblečení. Jen v případě, že požaduješ něc značkového, či nějaký extra mobil, Ti mohou říct, ať si na to přivyděláš.

Jak se k tomu problému staví maminka? O té se nezmiňuješ. Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.12.13 20:43
avatar

Zaměřila bych se na obor, který studuješ. Nebo u svých známých a příbuzných. V 15ti letech toho moc ještě neumíš, kromě toho, že nabídky vlastně ani v některých krajích nejsou. Podívej se na brigády a přivýdělky na Cetrum a Seznam. Ve velkých městech roznos novin, to by jsi stihl ještě před školou.

doplněno 09.12.13 20:44:

oprava Centrum

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 10.12.13 12:48

Nevysvětluj a snaž se, pokud tak k tomu budeš přistupovat i po škole, tak budeš sedět doma bez práce. Tady nikdo neví, odkud jsi, jaké jsou tam možnosti. Obcházet firmu po firmě. No a co umíš, co nabídneš, čím by jsi si mohl vydělat sám na sebe?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nollok
Datum: 10.12.13 22:44

Abych to tedy upřesnil bydlím v praze kde by se řeklo že nabídek brigád je dost bohužel ne pro nezletilé.Ptal jsem se ve videopůjčovně že bych ji tam vypomáhal s čímkoli by bylo potřeba ale neměli zájem.Dále jsem ptal jsem se jednoho pána v krámku s vypočetní technikou.Tam jsem jim řekl že jsem student střední školy obor IT,jsem v tom dobrý a že bych byl určitě nápomocen.Na to mi obratem řekl že to je sice pěkný ale dokud nebudu mít vystudován obor a nebude mi minimálně 18 let tak mě prostě vzít nemůže i kdyby chtěl.

Od: buss
Datum: 10.12.13 23:01

Pán kecá, ať si přečte zákoník práce, jako žák stř. školy by jsi si to měl umět najít. Lze zaměstnat po ukončení povinné školní docházky! To by ti, co nešli dál po škole seděli tři roky doma? Obcházej dál, nenech se odradit. Hlavně se dívej kolem sebe, co umí jiní v tvém věku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: agathexp*
Datum: 10.12.13 13:03
Ahoj, pokud jsi z nějakýho většího města, tak se podívej po call centrech, možná narazíš na nějaký, kde ti stačí ZŠ. Jinak s McDonalds tě zklamu - nabírají myslím od 18 let. Nenechají tě pracovat s penězi a možná ani s přípravou jídla, takže se tím hodně zužuje výběr. Já budu nakonec uklízet a žehlit, abych nemusela letákovat nebo cpát něco lidem ve městě.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: nollok
Datum: 10.12.13 22:47

Dobrý večer co jsem se díval na stránky McDonalds tak tam berou od patnácti s dokončenou povinou devítiletou docházkou.Ještě napadl další fastfood KFC ale tam už kdekoho brát asi nebudou.Každopádně děkuji za radu s tím call centrem zkusím zítra něco najít.

Od: dominik*
Datum: 16.06.16 15:51

Je mi 16 let a ukončil sem školu protože sem byl blbej. A tedkom už mám v pořadí čtvrtou nebo pátou brigádu za tento školní rok. Stačí hledat a být vytrvalý a najdeš ;) Jen se snažit a jde všechno.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.