Malé děti vs PC hry

Od: Datum: 09.12.13 16:22 odpovědí: 8 změna: 10.12.13 05:19

Dobrý den, zajímal by mě váš názor. Svoji švagrovou považuji za vcelku dobrou matku, ale v poslední době mě přece jen trochu rozčiluje, že nechává synovce podle mě moc často hrát počítačové hry. A to mladšímu jsou teprve 4 roky. Vím,že je to dnes taky obvyklé, taky na mě - když si dovolím poznamenat, že se mi to moc nelíbí - švagrová hned vyletí, že jié děti hrají taky a daleko víc, a kluci by pak byli ve škole a školce za pitomce, že to ani neznají...No, chápu to, ale stejně se mi to nelíbí. Ve 4 letech hrát počítačové hry, mě to přijde hrozné, co ty děti z toho dětství budou mít? kluci jsou chytří, tak si taky říkám, aby to v nich nezabíjelo nějaký potenciál. Jemi jasné, že když dítě vybočuje v kolektivu z řady, je to pro něj nepříjemné, ale na druhou stranu, je dobře dělat vše podle nějakého diktátu módy nebo doby nebo co? Nám taky taťka nekoupil všechno, co měli ostatní, ne proto, že by na to neměl, to by asi i měl, ale abysme si zvykli něco prostě nemít a smířit se stím. Děti se pak třeba posmívali, ale člověka to časem naučilo, že si nemá všechno tak brát. Tedy tak to cítím já. To jsem se nějak rozepsala a zafilosofocala si Chtěla jsem jen znát názor nestranných a neznámých lidí, jak to vidíte vy? Dovolili - dovolujete to svým dětem? Kde najít tu hranici, aby se člověk nestal otrokem toho co je "in" a přitom zase z dítěte neděla úplněodlišného "divného outsidera"? Dějuji za všechna vaše zamyšlení


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.12.13 16:30
avatar

Já osobně bych asi děti držela v tak nízkém věku od pc her dál, ale na druhou stranu je to v dnešní době běžná dětská hračka, také je pčítačové hrymohou něco naučit. Ale neměli by hrát víc jak půl hodiny denně, existuje hračky, které by jim daly mnohem víc.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.12.13 16:32
avatar
Takhle malé děti bych nechal max hodku den a ideálně 2 hodiny za týden. Procvičí jemnou motoriku, rodiče si oddechnou a děti cuchnou k technologii. Pokud smaží 3 hodiny denně tak mi to normální nepřijde.
Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 09.12.13 17:44
avatar

Naše děti jsou tři. Každý den je tem jen jedno a na hodinku max. dvě. Možná je to mnoho, ale já jako puberťák hrával a vím, že je spousta her kde je půl hodinky krutě málo :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kilrah
Datum: 09.12.13 18:24

od počíteče a tv daleko! Pokud nechcete aby vaše dítě synovec mělo na očích popelníky, protože už v 10 letech bude mít problém číst text. Nezapomínejte že dítě je ve vývinu a tohle mu rozhodně neprospívá! Hlavně, zrak nelze vyléčit. Pokud je poškozován, můžete zastavit na daném stavu ale nnikdy už ho nevrátíte do původní podoby.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.13 18:28
avatar

Zdravím, také to nemusí být nutně pravda. Jako syn pc inženýra sedí brácha u počítače málem od školky, a zrak má zcela ok, a to tam sedí i 8h denně.

doplněno 09.12.13 18:29:

Samozřejmě s Vámi ale souhlasím, co nejdál. Řeči, jak bude dítě "zaostalé" apod. jsou bludy rodičů. Jak už jsem psala, děti ve školce, předškoláci, si od Ježíška přejí tablet, Ipod a podobně, což je dost zoufalé.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.13 19:49
Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 09.12.13 18:30
avatar

Synek u v 1 3/4 roce paril Angry Birds a ze by to v nem neco zabijelo bych nerekl.

Je to jako se vsim jinym - vseho s mirou. Dospely musi byt rozumny a pro dite autorita a na hrani vyclenit nejaky rozumny cas. Hry jsou chytlave, takze je potreba od toho deti po urcite dobe rezolutne odtrhnout, aby se venovali i jinym vecem.

Pak to zadnemu potencialu nemuze ublizit.

Chce to ale duslednost, coz mnozi nemaji a pak verim, ze pokud dite u hry sedi v jeho volnu kazdy den, pro jeho rozvoj to asi prilis pozitivni nebude.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: rv
Datum: 10.12.13 05:19

S PC hrami je to stejné, jako se vším, dobrý sluha, ale zlý pán. Tech negativ znáte dost, tak některá pozitiva. Rozvíjí jemnou motoriku, učí číst - i cizí řeči. Rozvíjí logické myšlení. Ovládání PC patří mezi jedny z mála znalostí, které dítě takřka jistě uplatní i v životě/zaměstnání. Svým dětem dovoluji hrát počítačové hry, stejně tk si hrají s panenkami, nebo běhají někde venku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.