Jak a kolik a kdy užívat Psyllium

Od: Datum: 09.12.13 13:43 odpovědí: 7 změna: 09.12.13 16:59

Dobrý den,Prosím Vás,neporadil by mi někdo,jak a kolik a kdy užívat vlákninu od dr.Max - Psyllium?Abych druhý den šel na
velkou?Příčí se mi brát jiná projímadla,nebo se na ně učit.Nemá s tím někdo zkušenosti?A neporadil by mi někdo jak druhý
den tedy se jít lépe "vyvenčit"?Za kolik hodin by člověk měl tedy jít?,když to užije večer?/jako to píší u
tablet/projímadel.A zda to vzít před večeří anebo až po ní?A kolik rozmíchat lžiček,aby si zas člověk nezpůsobil ještě
větší problémy? Moc děkuji za Vaše rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: lujs®
Datum: 09.12.13 13:50

2 kávové lžičky smíchám s 0,5-1deci pití kolem 15:30 před jídlem a druhý den ráno kolem 9:00 mám pohodovou ,,velkou". :-D :-D

Ohodnoceno: 0x

Od: ben®
Datum: 09.12.13 13:56

Dobrý den, je to jen vláknina, tak to nemá ani projímavé účinky. Nemusíte mít obavu, že to nestihnete na WC. Večer asi 1-2 lžičky a půl hodiny před jídlem. Ráno ve Vašem normálním čase to půjde zase moc hezky ven. Myslím, že pět lžiček je max. denní dávka, ale většinou to není ani potřeba. Přeji ranní úspěch (ne spěch). Zdravím!

doplněno 09.12.13 14:03:

strejc - pokud chce tazatel jít na stolici ráno, tak si tu vlákninu musí vzít večer, protože působení není okamžité.

Datum: 09.12.13 13:58

Kombinujte Psylium (hned ráno) a Duphalac, polévkovou lžíci po obědě a po večeři. Tak to bere náš děd...

Datum: 09.12.13 14:05

Nedělal bych z toho vědu. Není to lék, takže pokud se nepředávkujete, je v celku jedno jestli před nebo po, jestli večer, nebo zrána. Ideální je ale jak se tu píše odpoledne až k večeru a druhý den dopoledne se toho zbavit. Jen si neplánujte velké nákupy atd. Dlouho se to nedá udržet.

Od: janny
Datum: 09.12.13 14:09

Zdravím, já užívám psyllium už skoro pět let pravidelně každý den ráno nalačno - 2 lžičky rozmíchám v 2,5 dcl vody, šťávy nebo čaje a stejným množstvím tekutiny ještě zapiju, snídám pak nejdříve za půl hodiny. Stane se, že se mi to někdy nehodí, ale vynechám jen výjimečně cca 1-2 za měsíc. Než jsem začala tento přípravek používat, měla jsem víceméně pořád zácpu, problémy s hemeroidy, bolení břicha atd. Musím upozornit, že zlepšení u mě nenastalo náhle, ale asi tak po týdnu jsem začala mít pravidelnou pohodovou stolici a tak to mám dodnes. Samozřejmě odezněly i související problémy.

Od: lujs®
Datum: 09.12.13 16:59

Janny má pravdu, já sem měl předtím taky problémy a asi po týdnu užívání Psyllia problémy zmizely.

Od: kami95
Datum: 09.12.13 16:33

Já myslím, že u tohoto není jistota nikdy a je to individuální..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.