Jak proti překyselení?

Od: Datum: 08.12.13 20:12 odpovědí: 12 změna: 09.12.13 22:31

Přej dobrý den, prosím poraďte,čím proti překyselení organismu? Občas mě trápí reflux, na polykání hadice do jícnu jít nechci. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.12.13 20:19
avatar

Nechte si od lékaře předepsat Loseprazol. 2x denně a je postarostech... Funguje opravdu dobře a mám dojem, že se na něj ani nedoplácí. V jednom balení je 98 kapslí. Zkuste to!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.12.13 20:21
avatar

Mamince lékař doporučil zvednout si trochu polštář, nespat na rovném, a večer před spaním nejíst a nevypít třeba 1/2 litru čaje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.13 09:24
avatar

inžinyrka, vaše maminka nemá překyselený žaludek, má reflux. A to je rozdíl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 08.12.13 20:23
avatar

ZdravíčkoProti překyselení zásaditá strava-ovoce,zelenina,čistá voda-nejzákladnější pokrmy.http://www.dietologie.cz/pora…nemoci/prekyseleni-organismu/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.12.13 20:30
avatar

Také trpím refluxem jícnu,2x jsem podstoupila vyšetření(mimochodem ta hadice není tak strašná,trvá to chvilku a aspoň víte na čem jste.Beru pravidelně Helicid,mámho napsaný od lékaře na doporučení z gastroenteroligie a ten pomáhá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.12.13 21:12
avatar
Jak píše Wamp - omezit živočišnou stravu a papat čerstvou zeleninu a ovoce. Pak nebudete potřebovat doktory s hadicema a cpát do sebe další chemii ve formě léků, které sice odstraní možné problémy, ale neodstraní příčinu. Tyhle další jedy vyvolají další nemoc a mnohem závažnější.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.13 00:21
avatar

Odpověď je jednoduchá. Změňte stravovací návyky. Vypusťte nebo omezte vše co organizmus překyseluje. To znamená hlavně cukry, vše co cukr obsahuje, alkohol, veškeré drogy, i ty povolené. Kvalitní maso lze jíst, oblukem se vyhněte silně kořeněným a pálivým jídlům plným chemie. To znamená různé salámy, buřty, vše s pepřem, pálivými paprikami. Také jídlo z rychlěho občerstvení je špatné.

Zkuste zařadit do jídelníčku vařené jáhly - to je jediná zásaditá obilovina. Lze jíst každý den. Taky rýže je vhodná. Chce to dodat i vápník - za pomoci vápníku tělo snižuje kyselost krve, pokud je ho málo, vytahuje ho ze zubů a kostí. Když už ani to nepomůže, přichází vážná onemocnění jako třeba cukrovka. Přidejte vařenou zeleninu (pokud možno ne lilkovitou, ta obsahuje v menším množství jed solanin a další alkaloidy).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.13 08:47
avatar

Překyselení organismu je dneska moderní choroba, kterou každému druhému diagnostikuje prakticky každý léčitel, aniž by dokázal přesvědčivě vysvětlit, co tím chce říci. Nepodléhejte módním výstřelkům.

Pokud Vás trápí reflux, jde o chorobu (řekněme překyselení) jícnu (případně žaludku). To nemá s překyselením organismu nic společného. Můj dědeček na to kdysi pil roztok jedlé sody, mně před časem pomohla i zásaditá minerálka. Sledujte, jestli se Vám to neobjevuje po určitém jídle. To pak samozřejmě omezte.

doplněno 09.12.13 08:52:

Když zbytečně omezíte jídelníček podle některých rad, máte 2 možnosti - buď budete celý život jíst jen jáhly a zapíjet je minerálkou, nebo zemřete hlady. :D

doplněno 09.12.13 09:00:

Mimochodem - reflux Vám žádná dieta nevyléčí, jen potlačí příznaky. Pokud ho skutečně máte, je nutné navštívit lékaře.

doplněno 09.12.13 18:44:

Stíreček - na tohle téma tady byla diskuse nedávno. V tomhle oboru se asi neshodnem. Já na to mám svůj názor a ten mi nevyvrátíte,.stejně jako asi já nevyvrátím ten Váš. Stejné je to s léčiteli. Já tvrdím, že z 90 % jsou to šarlatáni. Když jim chcete věřit, věřte. "Víra tvá Tě uzdraví". Proč ne? Jakýkoliv způsob, který vede ke zlepšení zdraví je dobrý, takže i ta víra. Rozhodně nechci zlehčovat léčebné účinky bylin a přírodních materiálů, ty jsou nesporné, pokud se s nimi umí zacházet. Ale zázraky taky nedokážou. Práškům a jiné chemi se pokud možno taky vyhýbám. Jenže ono to bez nich občas nejde.

Ten článek z odkazu jsem už četl. Asi nemusím psát, co si o něm myslím.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.12.13 18:10
avatar

Magdon - překyselení organismu není moderní choroba ani to není modní výstřelek. Je to jen následek moderní doby - změna jídelníčku po roce 89. Dříve lidé jedli více zdravě, dnes to řeší polotovary. Dnešní ovoce a zelenina obsahuje až o osmdesát procent méně minerálů a vitamínů. Na stole je převážně živočišná strava a tomu odpovídá počet onemocnění různými nemocemi počínaje alergiemi, konče rakovinou. Ten růst těchto nemocí způsobuje nezdravý způsob života, takže převaha zásadité stravy je lék na všechno, i na prevenci proti rakovině.

a jen tak mimochodem - reflux nevyléčí ani ty tablety, ty totiž jen potlačují příznaky! Ale způsobují další nemoci! Zdravou stravou nejen že potlačíš ty příznaky, ale taky nebudeš potřeboat léky - tedy další jedy. A když budeš jíst zdravě, nebude se reflux projevovat vůbec. Ono totiž ke trávení bílkovin je nutné hodně kyselé prostředí ph 1-3, z toho důvodu se vytváří kyseliny v žaludku! Naproti tomu sacharidy potřebují k trávení prostředí zásadité, takže ph v žaludku jde nahoru. A i když se dostane tahle strava nebo natrávené zbytky do jícnu, nic tě nepálí! Z toho důvodu žádné léky nepomohou, je to jen jakési udržování nebo potlačování příznaků, ale ty zcela zmizí při zdravém způsobu života. Další věc je peristaltika střeva - je známo, že vláknina zrychluje práci střev a takové natrávené zbytky relativně rychle opouští tělo, ještě ten den, maximálně na druhý den. Pokud člověk pojídá jem maso, mouku a podobné polotovary, tak řízek máš ve střevě 4-7dní. Nutno říct, že tento řízek již nemá žádné živiny, jen to jen kupa hnilobných látek a další problémy, zahlenění organismu atd atd atd. Střevo nepracuje jak má, je plné hnilobných zbytků a natrávená strava z žaludku nemá kam jít, proto se dere nahoru do jícnu. Z čeho myslíš, že vzniká rakovina jícnu? Jícen nemá takovou obranu proti kyselinám jako žaludek, příroda nepočítala s tím, že se lidi v honbě za penězi budou trávit navzájem uměle vypěstovanou stravou.

doplněno 09.12.13 18:16:

Více si můžeš přečíst zde, pokud ti to léčitel nevysvětlil

http://www.zdravi-az.cz/Potraviny_jako_jedy_i_leky_02.php

doplněno 09.12.13 18:38:

http://www.zdravi-az.cz/Potraviny_jako_jedy_i_leky_01.php

doplněno 09.12.13 18:38:

http://www.zdravi-az.cz/Potraviny_jako_jedy_i_leky_05.php

doplněno 09.12.13 22:21: Magdon - já ti nepotrebuju nic vyvracet, ani jsem netvrdil, ze uzdravuje víra. Mám čtyři roky astma, vyzkoušel jsem všechny možné léky, i ty co pojišťovna nehradí. Myslíš ze mi něco pomohlo? Stav byl horší a horší, svůj podíl na tom měly i ty léky... A když je člověk bezradný, začne hledat. Nyní za poslední rok ušetřím tisíc kc za léky, které již nepotrebuju, třicet kg dole a plný energie... Neříkám, ze si nedám bucek, ale občas, pokud člověk žere neuváženě, problémy se vrací. Takže to mám osobně odzkoušené...

Ono kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá výmluvy!
doplněno 09.12.13 22:25: Tisícovku me stály léky měsíčně, tj. 12000 ročně...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: rafn
Datum: 09.12.13 09:06

Pojídat zásadité formující potraviny: Citrón, melouny, mango, papaja, petžel, chest, cibule, čenek, zeleninové džusy, brokolice, bylinkové čaje... většina ovoce a zejména zeleniny.

Omezit kyselé formující potraviny: umělá sladidla, čokoláda, vlašské ořechy, pečivo, bílá mouka, těstoviny, hovězí, vepřové, mořské plody, sýry, zmrzlina, pivo a další alkohol... různé další potraviny s vysokým obsahem bílkovin téměř všechny uhlovodany.

Co nám nejvíc chutná patří zjevně píš mezi kyselinotvorné potraviny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.13 22:31
avatar
Tak tak... akorát ořechy a mořské plody bych do stravy klidně zařadil, obsahují zdravé omega 3 mastné kyseliny a určité minerály a vitamíny. Taky těstoviny jako zdroj sacharidů a minimum tuků. Člověk zase nemusí být vegetarián, takže i ten plátek masa si může dát, jen zasadita strava by měla mít převahu, nejlépe v poměru 80:20
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.13 18:12
avatar

Jednou denně lžička jedlé sody, zapít čistou vodou.

Dlouholetá osvědčená metoda jogínů.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.