Informace z ÚP o podpoře

Od: Datum: 08.12.13 18:36 odpovědí: 2 změna: 09.12.13 03:14

Ke konci roku mě končí pracovní smlouva a nejsem si jist,jestli splňuji nárok na podporu.Je možnost si zjistit jestli budu mít nárok na podporu předem,než se tam půjdu zaregistrovat? Rád bych věděkl na čem jsem,už nyní a ne čekat až do 2 ledna.

Děkuji za odpověd´


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.12.13 18:39
avatar

Zdravím, záleží, kolik máte důchodově odpojištěno z pracovního poměru. Je třeba mít k datu podání žádosti (tedy 2. ledna) odpojištěno 12 měsíců v posledních dvou letech.

doplněno 08.12.13 18:40:

Jinak takto dopředu to nijak nezjistíte, doklad o důch. pojištění Vás bude vystaven až po ukončení prac. poměru a ten budete dokládat an UP, teprve z něj budou úředníci vycházet.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.12.13 03:14
avatar

Pokud jste v posledních dvou letech byl alespoň 12 měsíců účasten důchodového pojištění (zaměstnavatel za Vás odváděl sociální pojištění, nebo jste sociální pojištění odváděl jako OSVČ), budete mít na podporu nárok.

Přesné informace zjistíte v zákoně o zaměstnanosti a na webu úřadu práce (portál MPSV - pozor, od ledna se může něco změnit).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.