V čem jít na pohovor

Od: Datum: 05.12.13 17:39 odpovědí: 14 změna: 06.12.13 19:41

Dobrý večer,

chtěl bych se zeptat v jakém oblečení jít na prac. pohovor? Studoval jsem elektrikařinu a přijde mi postavený na hlavu jít v kvádru např. do firmy, kde Vás i šéf přivítá s rukou od oleje (zde jsem byl oblečen v riflích, tričku a mikině, pohovor vyšel).Všude na netu se dočítám že by se mělo chodit na jakýkoli prac.pohovor v kvádru a tak se chci zeptat zdejších rádců v čem tedy ideálně jít.Nedávno se mi ozvali z jedné fabriky že mám přijít na pohovor.Jedná se o výrobnu svazků autokabelů a tak tedy očekávám že jít tam v kravatě je volovina, ale zajímá mě Váš názor.Ve firmě kde jsem byl prvně v riflích mě přivítal rovnou šéf, ale ve fabrice si mě vezme nejspíš nějaký personalista a to, jak je člověk oblečen, pro ně prý může být rozhodující.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: kilrah
Datum: 05.12.13 17:48

Záleží. Jako kalhotami a košilí nic nezkazíš. Zase přijít v ryflích triku a na to sako, taky ne. Záleží co je to za firma. Ale pokud je to vše o tom že jdeš na dílnu tak důležíte je abys byl nějak upravený, ať nepřijdeš v rozthaných riflích a vytahaném triku a řekneš ahoj já jsem Helmut opravář praček. Měl bys nějak vypadat. Košile nic nezkazí. Já měl kdysi rifle, a košili bez kravaty. A tam kde jsem šel s kravatou a v obleku tak mě nevzali.

Ohodnoceno: 0x

Od: host
Datum: 05.12.13 17:49

V podstatě jste si už odpověděl sám. Přiměřeně práci, kterou vám budou nabízet. Kravaťáci nebo bílé límečky chodí v kvádru, ostatní normálně slušně oblečení. Hlavně s sebou mít výuční list, nebo maturitní vysvědčení, nebo ještě lépe jeho ověřenou kopii a originál schovat doma. Pokud máte doklad o zkoušce z vyhlášky 50/78 Sb., vemte ho také, případně potvrzení o praxi, řidičský průkaz a další. Pěkně v deskách, nesežvejkané a připravené předem.

Zřejmě vás nejdříve okoukne persinalista, mají na lidi oko, poznají hned koho mají před sebou a jak se hodí na pozici, pro kterou hledají zaměstnance. První dojem je důležitý, v klidu, normálka, mluvit raději méně a než podepíšet cokoliv, důkladně přečíst, dát si načas, ukázat, že nejste plašan, který podepíše cokoliv i když to nečte. Atd. Po pár pohovorech už to budete znát. Držím palce

Od: foo*
Datum: 05.12.13 17:59

Veškeré dokumenty (výučák, matura, vyhláška,atd..) mám x krát nakopírované a nosím kopie. Jde mi jen o to oblečení protože personalistu žádného neznám, jinak bych se ptal rovnou jeho. Děkuji vám tedy za odpovědi a zkusím rifle s košilí.

Datum: 05.12.13 18:05

Jasný, rifle a košile - nejlepší volba. Člověk by se měl oblékat do toho v čem se dobře cítí a o jakou pozici se jde ucházet.

Datum: 05.12.13 18:10

Ještě mě tak napadá, v jaké košily? Bílá, černá, krátký / dlouhý rukáv?

Datum: 05.12.13 18:18

Předpokládám, že tam chceš dělat ve výrobě, tak si vem to co rád nosíš, klidně krátký rukáv třeba s proužky, nebo nějakou barevnou.

Od: rafn
Datum: 06.12.13 08:42

Právě od personalistky vím, co URČITĚ ne: Texasky, bunda, baťoh, sportovní boty - to tak jedině správce glfového hřiště. Ano: miniálně vyžehlené kalhoty+ košile + padnoucí nepomačkané sáčko - nemusí být hned s kvádrem, jsou i taková neformální.

Datum: 06.12.13 10:36

Souhlas, známý dělá také personalistu a lidi, co dorazí na pohovor v riflích a triku, si škrtá rovnou. Jde o jakousi úctu k možnému budoucímu zaměstnavateli, takže lépe jít trochu slušněji oblečen, než být za burana.

doplněno 06.12.13 16:06:

Jo, to by šlo:) Ovšem aby boty neměly moc nápisů apod., nejlépe jednobarevné.A nápad Usky s vestou se mi líbí:)

Datum: 06.12.13 11:46

Děkuji všem za odpovědi. Je možné jít v černých riflích a modré košily s dlouhým rukávem? nebo si mam vzít kalhoty od obleku? Co se bot týče, společenská obuv stojí nechutně moc a ty obyč od vietnamců se rozpadaj po několika použitích. Je možný jít v normálních botech? nejsou nijak barevný ani to nejsou tenisky.

Od: axus®
Datum: 06.12.13 12:23

Na pozici elektrikare uplne v pohode.

Od: narf
Datum: 06.12.13 13:28

Personalista pravděpodobně v riflích nebude, personalistka teprve ne. Kdyžtak si na těch ryflích nažehlete puky, jestli to umíte. Vypadá to úplně jinak. Normální (vyčištěné) boty ano.

Datum: 06.12.13 19:14

Hmmm, po pracovních pohovorech jsem teď dost chodil, na některá místa jsem měl lepší kalhoty a bílé triko s límečkem (nerad košile :) ) a někde jsem měl klasické ifle. Zajímavé je, že nejlepší pohoory byly v riflích a nejlepší bylo když měl rifle i potencionáln budoucí šéf. A stejně jako kolegu pár řádek nade mnou mě vzali do firmy kam jsem přišel v normálně oblečený (rifle, triko). Myslím si, že oblečení není všechno, ale záleží dost na čem si zakládá personalista, zda na oblečení a nebo na schopnostech. Já jsem technik, žádný obchoďák, tam by to bylo o něčem jiném. Je to prostě dost idividuální- firma od firmy a podle toho jsem se rozhodoval.

Od: uska®
Datum: 06.12.13 12:32

Jasně - černé rifle, modrou košili doplnit nějakou vestou - vestičkou. Sundáte u personalisty bundu a budete jak z cukru. Vestou ještě nikdo nikoho neurazil a není to kvádro.

Od: hm®
Datum: 06.12.13 19:41

Jak napsal "host", oblečení na pohovor by mělo odpovídat případné budoucí práci.

Ti, co tu psali o známých personalistech, v jakém podniku ti personalisté byli? Jestli nějakého úřadu, ředitelství apod., tak se nedivím. Docela mě pobavila historka jednoho vedoucího, který si stěžoval, "co za blby se to poslední dobou pořád hlásí o práci". A pak zjistil, že mají blba personalistu, který atomaticky vyřazoval všechny uchazeče, co nepřišli v obleku.

Přijímací pohovor v malých firmách často probíhá s majitelem, ne s personalistou (protože malá firma žádného nepotřebuje). Tam pak důraz na oblečení zpravidla bývá skoro zanedbatelný, nejedná-li se o pozici pro styk se zákazníky.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.