Dávky životniho minima

Od: Datum: 07.12.13 07:45 odpovědí: 3 změna: 07.12.13 21:04

Dobrý den je mi 58let jsem z Otrokovic žiji sám v garsonce v Ov. Výdělek z minulého zaměstnání jsem měl 12200kč. Jsem vedéný na uřadu práce jako nezaměstnaný.Ctěl bych se zeptat když bych vyčerpal 11měsícu dávek v nezaměstnanosti a nesehnal práci jaké mám další možnosti? Mužu požádat stát o dávky životního minima? V jaké celkové výši bych dávky pobíral? Do předčasného duchodu ještě nemužu jaké mám možnosti? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.12.13 09:01

Po 11 mesicich podpory vyplacene pozadu, a s vyloucenim mesicu po ktere bylo vyplaceno odstupne nasleduje moznost pozadat o prispevek na bydleni, ktery je zavisly na prijmech predchoziho kalendarniho ctvrtleti. Vypocet je strankach MPSV. Pro samostatne zijici osobu, tzn. s jedinym prijmem a po vycerpane podpore v nezamestnanosti, kterou u Vas odhaduji na cca 6.000 Kc a naklady na bydleni, ktere jsou asi vetsi nez tretina prijmu, dosahnete nasledne na prispevek na bydleni. Odhaduji neco nad 2.000 Kc-mes. Existuji i dalsi prispevky, ktere ale zavisi i na majetku. Je to individualni. Nekde muzou z UP vyzadovat prodej majetku atd.Takze dalsi podpory - doplatek na bydleni a podobne tzv. podpory v hmotne nouzi jsou u obycejnych lidi, co maji i nejaky majetek a uspory trochu problem.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.12.13 17:28
avatar

O příspěvek na bydlení můžete požádat již v době pobírání podpory, minimálně v měsících s podporou ve výši 45 % už byste na příspěvek měl "dosáhnout". Příspěvek ale nebude moc vysoký.

Příspěvek se odvíjí od příjmů, počtu osob v domácnosti, velikosti obce, typu bytu a normativních nákladů na bydlení.

Normativní náklady na bydlení pro jednu osobu v bytě ve vlastnictví činí 4.396 Kč měsíčně (příští rok se o něco zvýší). Příspěvek na bydlení by Vám měl být přiznán ve výši rozdílu 30 % příjmů a 4.396 Kč.

Každého čtvrt roku je nutné dokládat příjmy a potvrzení o zaplacených zálohách (fond oprav, teplo, elektřina, plyn). Při podání žádosti bude nutné doložit vlastnictví bytu výpisem z katastru nemovitostí.

Pro představu přikládám normativní náklady (Vás se týká předposlední sloupec druhé tabulky).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.13 21:04

K teto veci :

Normativní náklady na bydlení pro jednu osobu v bytě ve vlastnictví činí 4.396 Kč měsíčně (příští rok se o něco zvýší).

Příspěvek na bydlení by Vám měl být přiznán ve výši rozdílu 30 % příjmů a 4.396 Kč.

Tam je to trochu jinak. Pri nulovych prijmech a nakladech nedosahujicich normatovnich dostane jen prokazatelne naklady.
Tedy mozna ne 4.386 Kc, pokud jde o garsonku a druzstevnika (hradiciho jen sluzby a ne najem)

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.