Ukončení pracovního poměru

Od: Datum: 07.12.13 04:49 odpovědí: 6 změna: 07.12.13 17:15

Dobrý den mám dotaz ukončila jsem pracovní poměr dohodou a a šla jsem do 7 pracovních dní marodit vim že prvních 22 dní by měla platit práce a pak socialka ale protože už tam nejsem zaměstnaná tak nedostanu nic mně hlavně zajíma kam mam další měsíce posílat lístek na peníze a pak ukončení neschopenky vim že to bude nadouho protože jsem těhotná ukončila jsem pracovní poměr kvuli odstupnímu a protože ta firma stejně bude končit děkuji za odpověd


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 07.12.13 06:25

Další měsíce (po zaregistrovaní)posílat lístek na peníze na uřad práce

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nicky69
Datum: 07.12.13 09:19

No to nemužu protože tam nejsem přihlášená když dostanete odstupny tak se nesmite hlasit na pracák

Datum: 07.12.13 10:38
avatar

Lístky na peníze i doklad o ukončení prac.neschopnosti pošlete svému bývalému zaměstnavateli. Ten je předá Okresní správě soc. zabezpečení k výplatě nemocenské dávky.

Jestli jste těhotná, spočítejte si, jestli Vám vyjde v ochranné lhůtě i nárok na peněžitou pomoc v mateřství. Pokud splníte zákonné podmínky (ve dvou letech předcházejících datu nástupu na PPM musíte mít aspoň 270 pojištěných dní) a pokud stihnete nastoupit na PPM do 180 dní od ukončení pracovního poměru, budete mít nárok na PPM. Žádost o PPM byste pak taky zaslala bývalému zaměstnavateli.

doplněno 07.12.13 10:40:

Podle mě se můžete hlásit na pracák, i když dostanete odstupné, jenom nemáte nárok na podporu. Ale Vy se na pracák hlásit nemůžete proto, že jste na neschopence. Čili nemůžete se stát uchazečem o zaměstnání.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.12.13 11:03
avatar
Na pracak se přihlásíte v momentě, kdy ukončíte nemocenskou, bez ohledu na to, ze máte odstupné. Podpora se tím jen odsune, ale někdo za vás musí platit zdravotní. Ve vašem případě, jelikož jste odešla dobrovolně, bych marodil až do porodu, protože podporu budete mít vrácenou..
doplněno 07.12.13 11:04: Kracenou
Ohodnoceno: 0x
 
Od: nicky69
Datum: 07.12.13 16:38

Ok mockrát děkuji za odpovědi!

Datum: 07.12.13 17:15
avatar

Reakce výše jsou chybné: Pacourek (už zase!) a Nicky69 se mýlí: Dokud jste v pracovní neschopnosti, nemůže Vás ÚP zaevidovat (nejste uchazečem o zaměstnání).

Výplata odstupného neznamená zákaz registrace na ÚP (zákon nikomu evidenci na ÚP nezakazuje), odstupné jenom odsune výplatu podpory.

Lístky na peníze budete i po skončení zaměstnání předávat bývalému zaměstnavateli, který je dále předá OSSZ. Dojde-li v průběhu nemoci k zániku zaměstnavatele, budete lístky předávat přímo OSSZ.

Vzhledem k tomu, že zmiňujete odstupné, soudím, že je v písemné dohodě o rozvázání pracovního poměru uveden vážný důvod podle zákona o zaměstnanosti (pravděpodobně zánik zaměstnavatele - § 52 písm.a). Je-li tomu tak, nebude se podpora krátit.

--- V kolikátém TT skončilo zaměstnání? Jestli později než v cca 13. TT, měla byste splnit podmínky pro přiznání PPM. Přesné informace k PPM získáte na OSSZ.

--- V době pobírání nemocenského za Vás bude zdravotní pojištění hradit stát, takže kvůli pojištění ani registraci na ÚP nepotřebujete.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.