Příležitostná vedlejší činnost - daně 2013

Od: Datum: 06.12.13 15:45 odpovědí: 2 změna: 06.12.13 21:56

Blíží se roční zúčnování daně. Chci, aby za mě udělal roční zúčtování daně zaměstnavatel tak jako obvykle. V tomto roce jsem si oficiálně přivydělal příležitostnou vedlejší činností 20 000,- , které jsou osvobozeny od daně.

Přišlo info od zaměstnavatele, že roční zúčtování daně nemůžeme provést zaměstnancům, kteří měli i jiné příjmy než ze zaměstnání větší než 6 000,- Kč za rok 2013. Tohle se podle mého týká pouze, pokud těch 6000 pochazí od OSVC. Je to pravda?

Ačkoliv jsme velká firma, tak ti kdo dělají roční zúčnování daně dělají pouze naučené věci. Z minulosti už udělali pár přehmatů a nemají ochotu řešit věci ke spokojenosti zaměstnance. V problematice se moc neorientuji, takže mě nechytejte za slovíčka a termíny. Potřeboval bych potvrdit, nejlépe i s nějakám odkazem do zákona/paragrafu, že i pokud jsem si přivydělal příležitostnou vedlejší činností 20 000,- může zaměstnavatel udělat roční zúčtování daně. Tedy pouze pokud to samozřejmě možné je. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 06.12.13 16:39

Samozřejmě je to možné. Otázkou zůstává, zda váš přivýdělek opravdu spadá do osovobození od daně. Možná, že se toho zaměstnavatel bojí i když nemá proč. Vy jste zodpovědný za to, že váš přivýdělek zdaníte či nikoliv.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.12.13 21:56
avatar

Napadá mne, že nemuselo jít o příležitostný příjem. Ten není limitován pouze výší (částkou 20.000 Kč). V takovém případě byste musel podat daňové přiznání a zaměstnavatel by nesměl provést roční zúčtování daně z příjmu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.