Přespání u přítele rodiče nedovolí

Od: Datum: 06.12.13 15:32 odpovědí: 13 změna: 09.12.13 22:05

Chtěla bych poprosit o radu. Je mi 16, příteli 22, jsme spolu přes 9 měsíců. Rodiče ho znají dobře, je to slušný kluk, má hotovou vysokou školu, pracuje, nepije, nefetuje, chová se ke mě hezky - to všechno si rodiče uvědomují. Dokonce se znají i s jeho rodiči navzájem a rozumí si. Když spolu ale chceme být přes noc (např. jedeme na výlet, víme, že se vrátíme pozdě v noci), tak u nej přespat nemůžu. Já mám společný pokoj s mladším bráchou, takže to, že by spal on tady je nereálné. Žádný rozumný argument proč by to nešlo neřeknou... Věci stylu, že kamarádky můžou už jsem dávno vzdala, vždy mi bylo řečeno, že pro ně není důležitý člověk x,y, ale já... Antikoncepci beru, ví, že s přítelem máme sex, nic proti tomu nenamítají. Udělat to tak, že bych řekla, že jdu ke kamarádkám odmítám, mohlo by to všechno jen zhoršit... A proto prosím o radu, jak s nima mám mluvit, co jim mám říkat, protože už nevím, proč to nechtějí dovolit aspon v takoých případech jako je třeba společný výlet s pozdním návratem...

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: honeykool
Datum: 06.12.13 15:45

Nejsi plnoletá a právní odpovědnost za tebe mají rodiče ne tvůj plnoletý přítel. Až budeš mít sama děti, pochopíš. Buď ráda, že rodiče neprotestují proti příteli.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alexandr147*
Datum: 06.12.13 15:46

Ahoj ... no ve 22 bych těl také mít vysokou školu ale to je fuk ... víš možná jde o to že když u něj přespíš tak i kdyby jste spolu sex neměli je to pořád něco víc ... protože sex spolu můžou mít různí lidé ale spát s někým je dost něco jiného ... je to už velmi osobní a oni zcela jistě mají strach za 1) z toho že už tím exituje jistá šance že to mezi váma bude tak vážné že se i přestěhuješ atd. za 2) je ti 16 a to je skutečně taková ta hranice kde začínají ty první skutečné vztahy a proto se tě rodiče snaží ještě trochu přistříhnout za křidélka aby ses příliš nerozjela protože vše chce svůj čas a vše má být pozvolné ... musíš je pochopit že oni chcou také aby se mezi vámi dvěma příliš ten vztah nerozjel a v 16 je riziku rozchodu veliké takže by tě to mohlo ranit víc než dokážeš zvládnout takže tě tím i chrání ... nezáleží na tom jak je přítel slušný nebo co uděláš ... podle mě to chce čas ... samořejmě když rodičům prokážeš že jsi zodpovědná tak je to ujistí a zrychlí to získání povolení ale být tebou užívám si vztah a nesnažím se jít přes mrtvoly ... dej tomu čas a určitě ti to dovolí ... to že spolu spíte ještě neznamená že jste ve vztahu na té nejvyšší úrovni protože sex může přijít hned ale citi chtějí čas

doplněno 06.12.13 16:10:

jak tak čtu tak to co píšou ostatní ty ještě asi si neuvědomuješ tak jako my trochu starší ... rodiče to s tebou myslijou dobře ale samozřejmě mám známou co to vzala na sebe a od rodičů odešla ... má to těžší než si doveme my všichni představit ale je samostatná ... ale neboj časem ti dovolí vše

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.12.13 16:33
avatar

Je to přesně tak...podobný problém jsme řešili před 10 lety se synem, nelíbilo se nám, že chce přespávat u přítelkyně. Ne snad kvůli sexu, ele kvůli tomu, že je to už mnohem závaznější. Naše generace si partnera přivedla domů, až bylo úplně jasné, že spolu chceme být navždy. V podstatě až před svatbou. Když mají mladí 16 let, o svatbě není řeč, a takové přespávání v druhé rodině mi přišlo hlavně kvůli děvčeti nevhodné, u kluka to bylo bez významu, ale děvče bylo jakoby poznamenané. A přitom v těch 16 je to právě období hledání a zkoušení, flirtování, ne stálých vztahů. Možná to může mladým připadat staromódní, ale ne všechny starmódní zvyky jsou špatné - a naopak.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: alexandr147*
Datum: 06.12.13 18:03

nebojte staromódní to není ... mě je 18 a názor mám stejný ... a to mi před pár dny radili tady když jsem s holkou spal hned na 1. rande ale stále si myslím že prostě přespávat u někoho by mělo být vážně až je to skutečně vážné

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ruze®
Datum: 09.12.13 22:05
avatar

22 ,to má zřejmně jen ,,bakaláře,,přece.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kami95
Datum: 06.12.13 15:59

Tak jim řekni, že když ty nemůžeš spát u něj, aby on spal u tebe a aby si vzali bráchu na noc k sobě do ložnice..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: naoko
Datum: 06.12.13 17:30

Úplně nejlepší by bylo, aby rodiče šli spát do pokojíčku k synovi a mladejm, nevybouřenejm přenechali svoji ložnici ne?

A zakázat rodičům a bráchovi chodit v noci do kuchyně, protože si to mladí možná rozdaj i na kuchuňký lince. A koupelnu taky zakázat až do rána. Mladej si tam bude chodit několikrát za noc oplachovat pimprlíka a nebude se tam přeci potkávat s fotrem. Ukazovali to tůůůhle v jednom seriálu. Divím se, že ti uniklo co je dnes trendy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: neon®
Datum: 06.12.13 16:03
avatar

Podle mě to má velice jednoduchou logiku.

Kdo tě živí, tak ti bude logicky diktovat podmínky, drží tě v hrsti. V moment kdy vezmeš plnou zodpovědnost za sebe, začneš se živit, tak ti rodiče již takové věci nemají šanci zakázat. Dobrovolně se vlastně necháš omezovat. A teď ti nic nevyčítám, takto jsme dopadli většinou všichni. Poukazuji na to, že tu volbu, co můžeš a nemůžeš dělat nikdy neudělali rodiče, jen to tak vypadá, ale udělalas ji sama tím, že je chceš poslouchat, využívat jejich pohostinnost (zdarma ubytování, jídlo, školné apod.) a tím pádem ale musíš dělat co se po tobě chce.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: naoko
Datum: 06.12.13 16:59

Nikde nečtu, že by tazatelka psala, že jí rodiče podsouvají, že ji živí, šatí, zadramo poskytují bydlení a tedy že je bude muset poslouchat. To jsou jen tvoje nějaké výmysly a tazatelku nabádáš proti jejím rodičům. Jak jsem pochopila. ona ty své ráda má, to ale nebude asi tvtůj případ.

Myslím, že rodiče mají zcela jiný důvod jí bránit aby si v 16 ti vodila na noc kluka domů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: neon®
Datum: 06.12.13 17:15
avatar

Ja k nicemu nenabadam a ani to nebylo nic proti rodicum. Jen jsem se snazil vyjadrit moji domnenku, ze nevedome podlehame ve vztazich (jakychkoli) iluzi, ze nekdo nam neco dela, nebo za nas neco rozhoduje. Jen jsem chtel poukazat na to, ze logika veci je dost naruby - tu volbu delame sami dobrovolne. Nerikam ze nema poslouchat rodice, jen at je posloucha s tim, ze to nedela, protoze musi, protoze neni plnoleta a dalsi spolecenske nesmysly, ale protoze chce, protoze ma plnou zodpovednost za svoji volbu, at je ji kolik chce let.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.12.13 18:04
avatar

"ze nekdo nam neco dela, nebo za nas neco rozhoduje".

V případě roičů nejde o iluzia, ale o prostý fakt. Koho chleba jíš, toho píseň zpívej. To neznamená slepě poslechnout a nechat se omezovat, jak si dnešní chudinky přetěžované a omezované myslí, ale zachovat určitou pokoru před tím, kdo mě živí a šatí.

Otevří hubu si dnes umí každý fracek, jak je omezovaný, jak už je plnoletý apod. Nejvíc křičí ti, co s naprostou samozřejmostí využívají služeb rodičovského hotelu, aniž by sami hnuli prstem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hogreta*
Datum: 06.12.13 21:01

Mi je 22, s přítelem (také 22) jsem šest let a i tak u nich nikdy nepřespávám ("přespala" jsem u nich jen jednou jedinkrát na Silvestra, ale to jsme vůbec nespali, ale oslavovali, že). Ne, že bych nechtěla - samozřejmě, že bych chtěla. Ale je to jejich dům, jejich pravidla a přijde mi nepatřičné, aby jim tam strašila teoreticky cizí holka (a to tak cizí nejsem, byla jsem s nimi měsíc v cizině a jsem u nich doma opravdu pravidelně, zapojuju se i do chodu domácnosti). Ale jde spíš o to, že to není náš byt, je to byt rodičů. Až budeme ve svém, bude to něco jiného. Až budeme ve svém, budeme si moct dělat, co jen budeme chtít. Navíc ještě tak úplně nestojím na svých nohou, protože studuji, takže mě rodiče pořád živí. Až se budu živit sama, tak to také bude něco jiného. Ale do té doby se musíme řídit pravidly rodičů - a je jedno, jestli nám je šestnáct a nebo šestadvacet. Tady nejde o věk. Tady jde jen o to, že prostě vím, že bych měla ctít pravidla těch, kteří mě živí. Takže já u přítele nepřespávám. Mamka mi někdy dovolí, aby přítel přespal u nás, ale to jen v případě, že se třeba vracíme pozdě v noci a on by mě musel doprovázet a pak složitě cestovat domů. Ale musím říct, že mi tohle dovolili až v době, co bydlíme v baráku, kde je přece jenom víc místa a rodiče chodí do práce brzo ráno. Když jsme ještě bydleli v bytě, tak to samozřejmě nepřipadalo v úvahu. A já to chápu - nedokážu si představit, že třeba za pár let, až budu mít dceru, se ráno budu potkávat ve svém vlastním domě s cizím klukem. Je to i o pohodlí - ve svém vlastním domě určitě budu chtít, abych se tam cítila uvolněně, takže tam budu chodit ráno v pyžamu a přes den v teplákách. Partner či partnerka moji dcery nebo syna by mi to soukromí dost narušovali.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: tarantule*
Datum: 09.12.13 20:27

Zdravím. Myslím, že rodičům vadí právě to, že je přítel dospělý a s hotovou školou. Mají strach, že hned v 18ti vypadneš z domu k němu bydlet natrvalo a nejspíš jim to přijde moc brzo. Ono občasným přespáním to začíná... Chtělo by to teda zjistit jejich důvody. Btw. osobně si myslím že na tohle máš ve svém věku opravdu ještě čas.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.